Rosja: Podróżnik zaginął w 2017 roku. Teraz znaleziono jego szkielet przykuty do drzewa

W podmoskiewskiej miejscowości odkryto ciało Iwana Kliuczariowa, podróżnika, który zaginął w tajemniczych okolicznościach dwa lata temu. Szkielet mężczyzny był przykuty do drzewa łańcuchem i kajdankami, obok znajdował się jego turystyczny namiot.

Jak opisuje RMF FM, szczątki 31-letniego Iwana Kliuczariowa odnaleziono 15 kwietnia w okolicy miejscowości Szatura, znajdującej się około 120 kilometrów na wschód od Moskwy. Część ciała mężczyzny, prawdopodobnie ręka, była przykuta kajdankami do łańcucha oplecionego wokół drzewa. Obok stał jego namiot turystyczny, w którym znajdowały się  rzeczy osobiste mężczyzny.

Rosja. Ciało podróżnika znalezione przykute do drzewa

Kliuczariow był podróżnikiem - od wielu lat jeździł na samotne biwakowanie, zwiedzał opuszczone budynki i brał udział w ekstremalnych wyprawach. Gdy w maju 2017 roku nie wrócił z jednej ze swoich wycieczek, jego matka rozpoczęła poszukiwania, w których nie ustawała do teraz.

Po odnalezieniu szkieletu Kliuczariowa służby ustaliły, że mężczyzna zmarł ponad rok temu. Przyczyna jego śmierci nie została jeszcze ustalona. Znajomi mężczyzny w rozmowie z "Komsomolską Prawdą" podkreślają, że Kliuczariow mógł zostać zamordowany przez kogoś, komu chciał pomóc na trasie swojej podróży. Podkreślają, że był ugodową osobą, która nie miała wrogów. 

"Daily Mail" informuje z kolei, że w okolicy szkieletu mężczyzny znaleziono kamerę z zapisem nagrań podróży mężczyzny, co - zdaniem śledczych - może pomóc w rozwikłaniu tajemnicy jego śmierci. Przez policję rozważany jest także scenariusz, że Kliuczariow sam przykuł się do drzewa. Śledczy uważają, że mężczyzna mógł próbować wydostać się z łańcuchów niczym Harry Houdini. Za tą wersją przemawia fakt, że kamera była skierowana w stronę Kliuczariowa oraz fakt, że przy mężczyźnie znaleziono pięć kompletów kajdanek, trzy metalowe łańcuchy, sześć kłódek i książka na temat węzłów.

Jednocześnie służby rozważają możliwość, że przykucie do drzewa było rodzajem eksperymentu seksualnego, bowiem na komputerze zmarłego znaleziono materiały wskazujące na jego zainteresowanie praktykami BDSM.

Więcej o:
Komentarze (130)
Rosja: Podróżnik zaginął w 2017 roku. Teraz znaleziono jego szkielet przykuty do drzewa
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 72 razy 64

  Podmoskiewska miejscowość...
  120 km na wschód od Moskwy...
  Mają tam rozmach! ;)

 • zbieg-z-ciemnogrodu

  Oceniono 30 razy 26

  Może nie wiedział że kłódka się zatrzaskuje a klucz był w namiocie.

 • justas32

  Oceniono 41 razy 23

  Pewnie na blogu wyraził się krytycznie o polityce Putina - a później sam przykuł się do drzewa i zabawiał seksualnie BDSM ...

 • contactexcelsior

  Oceniono 20 razy 14

  Albo jak w starym dowcipie. Pytanie do Radia Erewań: Czy to prawda że poeta Majakowski popełnil samobójstwo? - Tak, udało się nam nawet zarejestrować jego ostatnie słowa: "Towarzysze, nie strzelajcie".

 • mer-llink

  Oceniono 17 razy 13

  "Podoficerska wdowa sama się wychłostała." (Gogol).
  W Rosji to klasyczne...

 • aker66

  Oceniono 27 razy 13

  Cejrowski 2?

 • ja5569

  Oceniono 21 razy 11

  "Sam sie przykul". Tak jak u Gogola "wdowa sama sie wychlostala".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX