Biskup Chauvet: Katedra Notre Dame będzie zamknięta przez pięć, sześć lat

Francuski biskup Patrick Chauvet zapowiedział, że katedra Notre Dame zostanie zamknięta na pięć, może sześć najbliższych lat. Zaznaczył także, że nie wie, co w tym czasie będzie się działo z ludźmi, którzy do tej pory pracowali w paryskiej świątyni.

Biskup Patrick Chauvet, rektor Notre Dame powiedział, że spalona katedra Notre Dame będzie zamknięta na okres od pięciu do sześciu lat. Zapowiedź taka została sformułowana w środę, gdy biskup rozmawiał z właścicielami lokalnych biznesów dwa dni po pożarze, w czasie którego zawalił się dach i  iglica katedry.

Biskup Patrick Chauvet zaznaczył, że „fragmenty katedry zostały bardzo osłabione” przez niszczycielski ogień, jednak nie podał żadnych szczegółów dotyczących zniszczeń. Dodał, także że nie jest jasne, co w przyszłości stanie się z 67 pracownikami katedry Notre Dame w Paryżu - relacjonuje "The Washington Post"

Emmanuel Macron: Katedra Notre Dame zostanie odbudowana w ciągu pięciu lat

Przypomnijmy, że prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział, że katedra Notre Dame w Paryżu zostanie odbudowana w ciągu pięciu lat, deklarując, że będzie jeszcze piękniejsza, niż przed tragicznym pożarem. Pomysł szybkiej odbudowy Notre Dame spotkał się już z krytyką, a wiele osób uważa ten plan za nierealistyczny. Pierluigi Pericolo, odpowiedzialny za odbudowę i bezpieczeństwo w bazylice św. Donata w Nantes, powiedział w rozmowie ze stacją telewizyjną WOWT, że biorąc pod uwagę rozmiary Notre Dame, samo zabezpieczenie świątyni może trwać od dwóch do pięciu lat. Media spekulują, że pośpiech prezydenta Francji może być spowodowany m.in. organizowanymi w stolicy Francji Igrzyskami Olimpijskimi w 2024 r.

Więcej o:
Komentarze (36)
Biskup Chauvet: Katedra Notre Dame będzie zamknięta przez kolejne pięć do sześciu lat
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 3 razy 3

  Pracownikom należy zaproponować zmianę miejsca pracy na zasadzie porozumienia zakładów pracy. Przecież, do jasnej ciężkiej, we Francji są związki zawodowe. Albo odprawy.

 • kotmiki

  Oceniono 5 razy 1

  Po co chrześcijaństwo już dawno się skończyło ;dzisiaj występuje jego sekta zwana katolicyzmem i też się kończy tracąc kontakt ze światem rzeczywistym i jego problemami; niebawem nastaną nowe technologiczne religie więc budynki do prania mózgów zwane kościołami są niepotrzebne sieć wystarczy

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 0

  Ksieza juz zbieraja materialy do ksiazki "Piec lat bez ministrantow".

 • jami100

  Oceniono 3 razy -3

  Można w ciągu 5 lat bez problemu, a wstępne otwarcie może nastąpić nawet w ciągu roku. Wystarczy zrobić dach i posprzątać. Być może trzeba będzie wzmocnić mury w górnej części ale to pokaże ekspertyza.

 • pawel49

  Oceniono 6 razy -4

  Dostawimy kilka minaretow i katedra bedzie piekniejsza niz przed pozarem.

 • cezar85

  Oceniono 4 razy -4

  bez świątyni, od razu wiara zmiękła

  ale za sześć lat, znowu całym sercem

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 9 razy -5

  To nie jadę do Paryża, bo nie ma czego oglądać. Zadowolę się jakimś tam Londynem czy cuś. Poczekam, aż uruchomią to coś na nowo. Aha, i wspierajcie się tam sami. Nie płakałem po Notre-Dame.

 • krystoff2

  Oceniono 8 razy -6

  Jezus powiedział do faryzeuszy: "Zburzcię tę świątynię a odbuduję ją w trzy dni". Wtedy faryzeje nie wiedzieli o czym Onmówi a dzisiaj, niby wszyscy wiedzą a i tak połowa ludzkości nie przyjmuje tego do wiadomości i roni łzy nad jakąś spaloną budowlą.

 • tade-k53

  Oceniono 8 razy -8

  Jeżeli nie będzie się tam odprawiać Mszy św. dla której została zbudowana, to niech jest zamknięta na stałe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX