USA. 75-latek upadł i został zaatakowany przez kazuara. Hodował ptaka na własnej posesji

USA. 75-letni mężczyzna z Florydy zmarł w szpitalu po tym, jak został zaatakowany przez kazuara, którego mężczyzna trzymał na swojej posesji. Ptak prawdopodobnie zabił hodowcę swoimi długimi pazurami.

Policjanci z hrabstwa Alachua w północnej części Florydy otrzymali zgłoszenie w niedzielę około godziny 10:00. Kiedy przyjechali na miejsce, na jednej z posesji znaleźli rannego 75-latka. Ratownicy zabrali mężczyznę do szpitala, jednak obrażenia, które odniósł w wyniku ataku kazuara okazały się bardzo poważne. Mężczyzna zmarł. 

USA. 75-latek raniony przez kazuara zmarł w szpitalu. Hodował zwierzę na swoim podwórku

Wszystko wskazuje na to, że 75-latek z Florydy zginął raniony przez ptaka, którego hodował na swojej posesji. Lokalna policja podejrzewa, że mężczyzna upadł, a wtedy zwierzę zaatakowało go swoimi potężnymi pazurami.

Władze twierdzą, że ptak, który miał zabić 75-letniego mieszkańca Florydy, został zabezpieczony - podaje "The Washington Post". Biuro szeryfa poinformowało, że będzie koordynować działania z rządową agencją Florida Fish and Wildlife Commission. Prawo stanu Floryda wymaga zezwolenia na sprzedaż, wystawę publiczną lub posiadanie tych zwierząt.

Kazuary - najniebezpieczniejsze ptaki na świecie

Kazuary są uznawane za najbardziej niebezpieczne ptaki na świecie. Są to zwierzęta nielotne, które osiągają wysokość od 100 do 170 cm i mogą ważyć nawet 60 kilogramów. Zwierzęta te charakteryzują się ciemnym ubarwieniem, niebieskim kolorem skóry na szyi i kostną naroślą na czaszce w kształcie hełmu. To, co czyni je niebezpiecznymi, to ich nogi. Ptaki te mają trzy palce, z których środkowy zaopatrzony jest w potężny pazur, będący niebezpieczną bronią. Kazuary prowadzą samotniczy tryb życia  i bardzo aktywnie bronią swego terytorium.  

 
Więcej o:
Komentarze (87)
USA. 75-latek upadł i został zaatakowany przez kazuara. Hodował ptaka na własnej posesji
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 49 razy 37

  Wielkie mi rzeczy. Ja w sobotę w nocy też się wypieprzyłem pod nocnym - i też mnie oczywiście natychmiast zaatakował kazuar! Dlatego wróciłem jakiś taki podrapany, a żona na mnie od razu z pyskiem, że jakąś babę mam na boku. Ja tłumaczę, że nie baba, tylko kazuar, a ona, że kłamię! No to teraz będzie jej głupio! Redakcjo, dzięki za ten artykuł!

 • veenn

  Oceniono 28 razy 26

  Ciekawostka. Ptaki to bezpośredni potomkowie dinozaurów z podrzędu Teropodów i bardzo blisko spokrewnione z Owiraptorozaurami. Innymi słowy - ptaki to dinozaury, a kazuary są najbliżej genetycznie dinozaurom ptasim z kredy.

 • patatajson

  Oceniono 27 razy 25

  Nasz kazuar ma kota. Też niebezpiecznego. Razem tworzą morderczy duet.

 • aria.pura

  Oceniono 22 razy 18

  Faceci to jednak kretyni. Dadzą się zabić, żeby tylko pokazać, że mają wielkiego ptaka.

 • jaskitm

  Oceniono 15 razy 13

  - ... ptak, który miał zabić 75-letniego mieszkańca Florydy, został zabezpieczony -
  OK, my zabezpieczamy ptaszysko, a ty lec po flaszki. Spotkamy sie na grillu

 • kadykianus

  Oceniono 27 razy 13

  Dla mnie bomba. Natura w calej okazalosci. Takie zdarzenia przywracaja wiare w ten swiat.

 • tomwojewodzki

  Oceniono 12 razy 10

  ale co zaimponował sąsiadom tą oryginalną hodowlą, to jego i nikt mu tego nie odbierze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX