Szef dyplomacji Ukrainy dziękuję Polsce za niewpuszczenie na nasze wody żaglowca "Siedow"

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin podziękował polskiemu premierowi za decyzję o niewpuszczeniu na polskie wody terytorialne rosyjskiego żaglowca "Siedow". Podobną decyzję wcześniej podjęła Estonia.

"Z wdzięcznością przyjęliśmy decyzję Mateusza Morawieckiego o odmowie wejścia na wody terytorialne Polski rosyjskiego żaglowca "Siedow". Polska wraz z Estonią stanęły w obronie prawa międzynarodowego. Krym to Ukraina, a Rosja to okupant powinna poczuć konsekwencje swojej nielegalnej działalności" - napisał szef MSZ Ukrainy na Twitterze.

W piątek Mateusz Morawiecki zdecydował, że "Siedow" nie wpłynie na polskie wody terytorialne. W rejsie szkoleniowym rosyjskiego żaglowca, który kilkukrotnie odwiedzał Polskę przy różnych okazjach, tym razem biorą udział kadeci z Państwowej Akademii Kerczeńskiego Koledżu Przemysłu Rybnego z okupowanego przez Rosję Krymu.

 

Jak poinformowała w swojej depeszy PAP, cytując Rektora Kaliningradzkiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego (KGTU) Władimira Wołkogona, decyzja polskiego premiera "nie ucieszyła" właściciela żaglowca. "Jednak nie zagraża to w żaden sposób wykonaniu zadania państwowego dotyczącego przejścia praktyki przez kursantów. Możemy obejść się bez zawijania do portów" - powiedział Wołkogon.

Więcej o:
Komentarze (447)
Ukraina dziękuję Polsce za niewpuszczenie na nasze wody rosyjskiego żaglowca "Siedow"
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 61 razy 35

  Ja pindole.
  Abstrahujac od szlusznosci niewpuszczenia ruskiego okretu, to strasznie nisko upadlismy jako kraj.
  Bo pochwala od msz Ukrainy na twitterze to troche malo jak na 4 lata wstawania z kolan.

 • 1627cd1410

  Oceniono 49 razy 31

  normalnie będą sobie teraz medale wręczać za zwycięstwo nad największym (i najstarszym) żaglowcem świata.. misiek!! gdzie jest misiek?! :O)

 • H2O H2O

  Oceniono 51 razy 31

  Ale im pokazaliśmy! Chyba dziś Dziennik włączę aby nacieszyć się tą wiktorią. Wroga flota na kolanach, sukces prawie jak pod Oliwą albo bardziej.

 • szympansjera

  Oceniono 42 razy 28

  Towarzyszu premierze! Wiecie, że pociągi (tysiące pociągów!) z rosyjskim węglem ciągle jadą do nas? Gaz i ropa też płyną! Nie możecie towarzyszu zakazać tego i zabronić?

 • piotrt707

  Oceniono 33 razy 27

  Widziałem dwukrotnie Siedowa na TSR w Szczecinie !! Przepiękny !! Mieszanie polityki i spraw logistycznych jachtu to głupota.

 • rattus-rattus

  Oceniono 38 razy 24

  Ratlerki radośnie poszczekują, bo jeden z nich odważnie obsikał budę buldoga.
  Wielkie zwycięstwo!

 • stfur0000

  Oceniono 30 razy 20

  Może Matołusz mógłby zauważyć, że jakoś ruski węgiel sprowadzany od 4 lat w coraz większych ilościach mu nie przeszkadza.
  Tępe ciule po prostu.

 • dmbdmb

  Oceniono 29 razy 19

  I co, Ruskie oddały Krym? Nie? No to może jeszcze trzeba będzie nie wypuszczać ich żaglowców.
  A można było wpuścić, ugościć, a przy okazji skrytykować zajęcie Krymu. Czy Polska zamknęła granice dla Ruskich? To dlaczego akurat wyżywa się na załodze żaglowca?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX