MSZ Rosji mówi o "irracjonalnych wersjach katastrofy". "Wraku nie oddamy, to dowód w śledztwie"

Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ, poinformowała, że Rosja nie może zwrócić Polsce wraku prezydenckiego samolotu Tu-154. Powodem jest trwające tam śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej. Zacharowa mówiła też o "irracjonalnych wersjach przebiegu katastrofy".

Maria Zacharowa mówiła o katastrofie smoleńskiej podczas konferencji prasowej. - Minęło 9 lat od chwili, gdy prezydent Polski Lech Kaczyński, jego żona, wraz z ochroną i załogą samolotu zginęli w katastrofie niedaleko Smoleńska. Ta tragedia była szokiem dla obu krajów - mówiła Zacharowa.

Rosyjskie MSZ: Wrak tupolewa jest dowodem rzeczowym

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ stwierdziła, że "nadal krążą różne irracjonalne wersje przebiegu katastrofy, w tym zarzuty o eksplozjach na pokładzie prezydenckiego samolotu". - Rosja otrzymywała skargi w związku z rzekomo bezprawnym przetrzymywaniem fragmentów samolotu - powiedziała. Zacharowa stwierdziła, że Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej nadal prowadzi w sprawie katastrofy śledztwo, a wrak tupolewa jest w nim dowodem rzeczowym. W związku z tym przekazanie "elementów samolotu" nie jest możliwe dopóki czynności się nie zakończą. - W dzień upamiętnienia tragedii, która przyniosła wielki smutek i zjednoczyła nasze społeczeństwa, wzywamy, by Polska przyjęła adekwatną interpretację złożonych okoliczności wypadku w Smoleńsku - stwierdziła.

Więcej o:
Komentarze (172)
MSZ Rosji mówi o "irracjonalnych wersjach katastrofy". "Wraku nie oddamy, to dowód w śledztwie"
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 52 razy 40

  Choć nie cierpię Putina i nie poważam jego metod i wyznawców wypada przeprosić panią Zacharową i miliony Rosjan dobrej woli za kretyńskie i zupełnie irracjonalne zachowanie obecnego polskiego rządu.

 • sirseb

  Oceniono 41 razy 33

  ale przecież PIS obiecał!!!!!

 • ochujek

  Oceniono 35 razy 29

  Skoro Antoni ogłosił zamach to szukają śladów tego zamachu. Dobrze robią. Z tej podkomisji nikt nie pojechał by badać wrak. Tacy rzetelni.

 • julietwhiskey

  Oceniono 33 razy 27

  Dobrze, że nie oddają! Dopiero by się obłęd zaczął: relikwie, cuda, krzyżyki z kawałków blachy, modły, pielgrzymki, cudowne uzdrowienia, egzorcyzmy, nawiedzenia i cho oy wie co jeszcze.

 • sirseb

  Oceniono 31 razy 23

  a tzw. prezydęt du*a, który przy stoliku stukał się kieliszkami z putinem, co na to?

 • 1utek

  Oceniono 27 razy 21

  Rząd pisowców tworząc nieprawdziwe wersje katastrofy, oskarżając bezpodstawnie Rosjan o zamach ZMUSZA Rosjan do przetrzymywania wraku.

 • polakadam

  Oceniono 28 razy 20

  Doszło do tego że i za granicą musimy się za świronia wstydzić. Nie dziwię się ruskim że nie oddają wraku. D kk a wariata też bym nie oddał.

 • anders76

  Oceniono 19 razy 19

  "irracjonalne wersje"
  Niezmiernie kulturalne i dyplomatyczne okreslenie masy idiotyzmow produkowanych przez natchnionego Antoniego przy aplauzach nadprezesa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX