Benedykt XVI zabiera głos ws. pedofilii. Wini "rewolucję obyczajową" i "moralny upadek"

"Swoboda seksualna" lat 60. i "załamanie się standardów" są - zdaniem papieża-emeryta Benedykta XVI - przyczyną pojawienia się pedofilii w Kościele. Opublikował on tekst na ten temat.

Benedykt XVI w obszernym tekście odniósł się do kwestii pedofilii i wskazuje, że do "eksplozji" zjawiska pedofilii doszło z powodu "rewolucji obyczajowej i seksualnej lat 60. ubiegłego wieku". Papież-emeryt pisze, że na "Zachodzie doszło wówczas do moralnego upadku".

Tekst ukazał się w trzech językach, między innymi w elektronicznym wydaniu „Corriere della Sera”. Benedykt XVI wskazuje, że w efekcie rewolucji 1968 roku "załamały się standardy" i nastał czas "swobody seksualnej wyzutej z jakichkolwiek norm".

Papież-emeryt pisze o "klubach homoseksualnych" w seminariach

„Częścią fizjonomii rewolucji '68 roku było to, że zdiagnozowano pedofilię jako dozwoloną i właściwą” - napisał papież-emeryt. Dodał, że dotknęło to również Kościół. Jak czytamy: „W wielu seminariach powstały kluby homoseksualne, które działały w sposób mniej lub bardziej jawny”. Zwraca uwagę, że w związku z kryzysem teologii moralnej, Kościół był wobec tych zmian w społeczeństwie bezradny. Pisze o "upadku pokolenia księży" i teologii moralnej Kościoła, co miało polegać relatywizowaniu pojęć dobra i zła. Pojawiające się wtedy koncepcje miały podważać autorytet Kościoła w kwestiach moralnych i wymuszać jego milczenie. 

Podkreśla, że próbował z tym walczyć Jan Paweł II, wydając w 1993 roku encyklikę „Veritatis splendor” o konieczności obrony podstawowych wartości moralnych. Przekonuje, że najlepszym środkiem walki z wykorzystywaniem seksualnym jest odnowa wiary.

Benedykt krytykuje zachodnie społeczeństwo, w którym "Bóg jest nieobecny w sferze publicznej" 

Więcej o:
Komentarze (213)
Benedykt XVI zabiera głos ws. pedofilii. Wini "rewolucję obyczajową"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 56 razy 40

  Dlaczego księża gwałcą dzieci ? Bo są ofiarami liberalnej rewolucji obyczajowej. Wygodnie ...

 • krynolinka

  Oceniono 50 razy 34

  Księża łazili na imprezy i się zarazili...? Próba zrzucenia odpowiedzialności i nic więcej. Benedykt odleciałeś.

 • gragos

  Oceniono 43 razy 31

  Pełna zgoda co do upadku moralnego. Tyle, że w tym przypadku dotyczy on kleru. Ta smutna prawda, jakoś nie chce przejść przez gardło pana papieża.

 • gaissa

  Oceniono 37 razy 27

  Co za stek bzdur.

 • tacx

  Oceniono 34 razy 26

  Zepsucie kleru to nie jest wynalazek 68r. W katedrze wawelskiej u stóp oltarza leży kardynał jagiellończyk który zmarł na syfilis. Bynajmniej nie odziedziczony. O tym co sie działo w papieskich apartamentach w XVIw pamietają juz tylko mury. Czas swiętych mężów na papieskim tronie to stosunkowo nowy wynalazek datujący się od XIXw tak naprawdę.

 • sineguanon

  Oceniono 24 razy 24

  jest takie powiedzenie, że lepiej milczeć i sprawiać wrażenie kretyna, niż zabrać głos i udowodnić że to prawda.
  I szkoda że nasz rodak Wojtyła uległ ideologii permisywizmu moralnego, chroniąc pedofila i handlarza dziećmi oraz założyciela legionu chrystusa Marcial Maciela, co wykazał sam Benedykt .
  Cała Ameryka Południowa patrzyła z obrzydzeniem na uściski Wojtyły i kata dzieci Maciela. A gdzie schronił przed Interpolem się nasz inny słynny rodak pedofil Bp. Wesołowski jak nie w watykanie

 • g106

  Oceniono 33 razy 21

  Skoro nawet B16 tak p....li to znaczy, że ta mafia ma się dobrze. Aż ręce opadają kiedy się słucha, że winą pedofilii jest życie - wg kościoła - niemoralne. Niemoralne panie Ratzinger to kradzenie, zabójstwa i oszukiwanie czyli wszystko co akceptujecie. Od potrzeb seksualnych to się odp....lcie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX