Aresztowanie Juliana Assange'a. Rzecznik Putina błyskawicznie zabiera głos

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że Rosja będzie przyglądać się sprawie aresztowania Juliana Assange'a. Współtwórca WikiLeaks został dzisiaj zatrzymany.

Londyńska policja w czwartek aresztowała Juliana Assange'a ,współtwórcę WikiLeaks. Funkcjonariusze weszli do ambasady Ekwadoru w Londynie, gdzie Assange ukrywał się od siedmiu lat. Interwencja była możliwa po tym, jak Republika Ekwadoru postanowiła wycofać mu immunitet dyplomatyczny.

Aresztowanie Juliana Assange'a. Rzecznik Kremla komentuje

Jak donosi Associated Press, dziennikarze zapytali o komentarz w tej sprawie rzecznika Władimira Putina Dmitrija Pieskowa. Pieskow zastrzegł, że może skomentować samo zatrzymanie, ale wstrzymuje się od oceny całej sprawy Assange'a. - Oczywiście mamy nadzieję, że wszystkie jego prawa będą przestrzegane - oznajmił.

W obronie Juliana Assange'a stanęło natomiast WikiLeaks, które na swoim koncie na Twitterze pisze m.in., że "potężni gracze, w tym CIA, są zaangażowani w wyrafinowane wysiłki, by go dehumanizować i uwięzić go".

Ekwador udzielił Assange'owi azylu w 2012 roku, aby uniemożliwić jego ekstradycję do Szwecji, gdzie miałby zostać przesłuchany w sprawie oskarżenia o gwałt.

Julian Assange trafił teraz na komisariat stołecznej policji w Londynie. Pozostanie tam do czasu rozprawy przed westminsterskim sądem metropolitalnym, która ma się odbyć tak szybko, jak to możliwe.

Więcej o:
Komentarze (224)
Aresztowanie Juliana Assange'a, współtwórcy WikiLeaks. Reakcja Rosjan
Zaloguj się
 • ojciec_niedyrektor

  Oceniono 73 razy 33

  Rosja swoich dysydentów nie aresztuje, ona traktuje ich polonem , albo innym nowiczokiem.

 • krynolinka

  Oceniono 62 razy 30

  Wzruszająca troska o prawa pana Juliana, no kto by pomyślał, że Rosjanie tacy wrażliwi.

 • obeznany

  Oceniono 47 razy 25

  Sprawie aresztowania współtwórcy WikiLeaks będą przyglądać się akurat ci, którzy właśnie planują odcięcie od internetu miliony swoich poddanych.

  Putin już prawie jak Macierewicz.

 • iarna

  Oceniono 34 razy 16

  Pieskow, hau, hau - ja też wam się przyglądam. I nie wyglądacie najlepiej, Pieskow....

 • feldkuratkatz

  Oceniono 31 razy 15

  Faktycznie, skandal, aresztowali go i będzie miał proces!!!
  Miłujące pokój i demokrację państwo radzieckie (pardon - rosyjskie) załatwiłoby sprawę w bardziej cywilizowany sposób - polon do herbatki i po temacie. Albo toksyczny gazik. Albo pośliznąłby się na schodach. Albo wpadłby pod metro... Tyle jest cywilizowanych metod...

 • net_friend

  Oceniono 31 razy 15

  Czy Władymir 'Rosja zaprzecza' Putin będzie też obserwował sprawę Marka Falenty?

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 24 razy 14

  "Oczywiście mamy nadzieję, że wszystkie jego prawa będą przestrzegane". Powiedział to Rosjanin, który nie widzi nic niestosownego w zagarnięciu przez Rosję Krymu bo "im się to należy" ;) Tak samo jak nic nie wiedzą o akcji ze Skripalem ;) Jajcarze z tych Rosjan ;)

 • kapitankloss2

  Oceniono 12 razy 12

  rowniez zaciekle walczą o pokoj po całym świecie (Ukraina, Syria, Wenezuela)

 • mmgazeta

  Oceniono 36 razy 12

  Matuszka-Rosija komiczna jak zawsze.
  "Imperium" z gospodarką mniejszą niż ta stanu Nowy Jork.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX