Włochy. Caio Mussolini, prawnuk faszystowskiego przywódcy, startuje w eurowyborach

Caio Mussolini, prawnuk faszystowskiego przywódcy Włoch Benito Mussoliniego, został kandydatem do Parlamentu Europejskiego. Startuje z ramienia partii Fratelli d'Italia (pol. Bracia Włosi) o profilu narodowo-konserwatywnym.

Caio Giulio Cesare Mussolini jest prawnukiem Benito Mussoliniego - głównego założyciela i przywódcy ruchu faszystowskiego, premiera Włoch w latach 1922–1943 i przywódcy Włoskiej Republiki Socjalnej. Jest także wnukiem najstarszego z synów włoskiego dyktatora. Vittorio Mussolini, który uznawany jest za najbardziej brutalnego syna duce, nazywał zabijanie Etiopczyków w latach 30. "dobrą zabawą".

Prawnuk Benito Mussoliniego kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Caio Mussolini chce promować wartości, które można uznać pokrewne do tych wyznawanych przez jego pradziadka. Jako członek prawicowej partii Fratelli d'Italia chce powrotu do państw narodowych i sprzeciwia się obecności imigrantów w Europie. Do Parlamentu Europejskiego startuje, by zabiegać o "suwerenność, ochronę kraju i rodziny". 

Kandydaturę Caio Mussoliniego przedstawiła liderka partii Bracia Włosi, Giorgia Meloni. Krótki film, w którym Mussolini mówi o swoim starcie w eurowyborach, został nakręcony na tle tzw. Kwadratowego Koloseum, czyli Pałacu Włoskiej Cywilizacji, który został zbudowany na Wystawę Światową w 1942 roku (wystawa ta nie odbyła się z uwagi na trwającą w tym czasie wojnę) i który miał symbolizować potęgę faszystowskich Włoch.

Prawo i Sprawiedliwość negocjuje z szefową Fratelli d'Italia

Liderka partii Fratelli d'Italia Giorgia Meloni spotkała się tydzień temu z Jarosławem Kaczyńskim i Ryszardem Legutką. Zarówno europosłowie z partii Bracia Włosi, jak i reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim należą do frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Ostatnia rozmowa polityków z Polski i Włoch dotyczyła ewentualnej współpracy po majowych wyborach europarlamentarnych. 

Więcej o:
Komentarze (65)
Włochy. Caio Mussolini, prawnuk faszystowskiego przywódcy, startuje w eurowyborach
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 16 razy 8

  Przyjaciele naszego pana prezesa. Sojusze zaczynają się krystalizować..
  Brunatnieje Europa.

 • 6nine9

  Oceniono 14 razy 6

  Niech wyślą senatora Biereckiego, niech cementuje przyjaźń z Mussolinim.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 7 razy 3

  To trochę jak Kryże, którego ojciec był stalinowskim sędzią i nie tylko wieszał ludzi ale maczał palce w skazaniu Pileckiego, a jego syn za komuny poszedł w ślady ojca, a po 1989 roku zwąchał się z PiS i został podsekretarzem stanu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

 • eclipse23

  Oceniono 11 razy 3

  życzę mu powodzenia ,. niech mu się powiedzie,. jak pradziadkowi na samym końcu :)))))

 • konsulhonorowypernambuco

  Oceniono 6 razy 2

  Jarkacz ma fajnych kolegów...

 • norbertrabarbar

  Oceniono 10 razy 2

  Profil narodowo-konserwatywny?

  Czyli kontynuuje drogę swojego dziadka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX