Watykan. Otwarto śledztwo w sprawie zaginięcia 15-letniej Emanueli Orlandi

W Watykanie wszczęto wewnętrzne śledztwo w sprawie Emanueli Orlandi, 15-latki, która zaginęła latem 1983 roku.

Emanuela Orlandi, córka urzędnika rzymskiej kurii, zniknęła 22 czerwca 1983 roku. Okoliczności zaginięcia 15-letniej wówczas Orlandi pozostają niewyjaśnione, choć na przestrzeni lat pojawiały się różne teorie. Wśród nich są spekulacje, że mogła być porwana przez osoby chcące wymusić zwolnienie z więzienia Alego Agcy, zamachowca, który strzelał do Jana Pawła II w 1981 roku.

Teraz, jak donosi agencja Associated Press, Laura Sgro, adwokat rodziny Orlandich przekazała, że zgodę na rozpoczęcie śledztwa wyraził Sekretariat Stanu Watykanu. W jego ramach zbadany zostanie jeden z grobów na cmentarzu teutońskim w Watykanie. Według anonimowego informatora, to właśnie tam mają znajdować się szczątki nastolatki.

Niedawno sam Watykan potwierdził, że rodzina Orlandich zgłosiła się z prośbą, by otworzyć jeden z grobów niedaleko posągu anioła trzymającego w rękach płytę z napisem "Spoczywaj w pokoju".

Sprawa Orlandi wróciła w ubiegłym roku, gdy podczas prac budowlanych w podziemiach watykańskiej nuncjatury odnaleziono ludzkie szczątki. Media zaczęły spekulować, że mogą one należeć do Orlandi, jednak badania DNA wykazały, że należały do mężczyzny, który zmarł przed 1964 rokiem.

Więcej o:
Komentarze (25)
Watykan. Otwarto śledztwo w sprawie zaginięcia 15-letniej Emanueli Orlandi
Zaloguj się
 • Jan Kos

  Oceniono 31 razy 29

  Watykańskie mury i place kryją zapewne tyle tajemnic, że głowa mała. Przez wieki ta zbrodnicza mafijna organizacja jaką jest KRK ukryła sporo swoich niegodziwości.

 • pedro.666

  Oceniono 19 razy 15

  Dzisiaj ma już 51 lat - w sumie ksiądz może już ją wypuścić. No, chyba, że się przyzwyczaił

 • kklknknojo

  Oceniono 16 razy 12

  Jan Paweł jakoś nie pomagał? ;)

 • kklknknojo

  Oceniono 14 razy 12

  Prawda was wyzwoli ;)

 • dante_waw

  Oceniono 13 razy 11

  "To lamanie praw czlowieka" - abp Jedraszewski :)

 • c.t.k

  Oceniono 13 razy 11

  "wewnętrzne śledztwo"
  i wystarczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX