Brazylia. Rodzina jechała na "baby shower". Wojsko ostrzelało ich samochód. Zginął 46-letni mężczyzna

Dziesięciu członków brazylijskiej armii zostało aresztowanych w poniedziałek po tym, jak strzelili 80 razy do samochodu z rodziną, zabijając 46-letniego mężczyznę. Żołnierze mieli pomylić samochód zastrzelonego z pojazdem przestępcy.

Evaldo dos Santos Rosa jechał w niedzielę na baby shower (przyjęcie na cześć dziecka, które niebawem się urodzi - red.) wraz ze swoim siedmioletnim dzieckiem, żoną i ojczymem, gdy żołnierze zaczęli strzelać do pojazdu. 46-letni kierowca został zastrzelony, a jego ojczym i przechodzień, który próbował im pomóc, zostali ranni. Reszta rodziny nie doznała żadnych obrażeń.

Brazylia. Wojsko ostrzelało samochód, zginęła jedna osoba. Doszło do pomyłki

Brazylijskie wojsko wydało oświadczenie, w którym poinformowało, że ostrzał pojazdu był reakcją na strzały napastników. W wyniku śledztwa policja udowodniła jednak, że w samochodzie nie było broni, a wojsko ostatecznie zmieniło zdanie. Armia wydała kolejny komunikat, w którym oświadczyła, że żołnierze patrolujący okolicę pomylili samochód dos Santos Rosa z samochodem przestępcy.

Członkowie rodziny, przyjaciele i mieszkańcy biednej dzielnicy Guadalupe zorganizowali protest na odcinku drogi, na którym zginął Dos Santos Rosa. "Takie rzeczy nie mogą się dziać. Chcemy sprawiedliwości" - powiedział 29-letni syn zamordowanego w telefonicznej rozmowie z Associated Press.

Brazylia jest krajem, w którym liczba zabójstw jest wyjątkowo wysoka, a siły zbrojne tego państwa od dawna są krytykowane za pozasądowe zabójstwa, zwłaszcza w stanie Rio de Janeiro. Według danych rządowych w 2018 r. policja zabiła 1 534 osób w tej części Brazylii. Najwyższy wskaźnik przestępczości odnotowuje się w najbiedniejszych stanach kraju. Podczas akcji likwidacji gangów przeprowadzanych w fawelach, czyli tak zwanych "dzielnicach nędzy", często giną przypadkowe osoby.

Więcej o:
Komentarze (44)
Brazylia. Rodzina jechała na "baby shower". Wojsko ostrzelało ich samochód. Zginął 46-letni mężczyzna
Zaloguj się
 • t0tylk0ja

  Oceniono 17 razy 13

  Co za d...le wypisują te komentarze i inni je "plusują"? Jaka to różnica po co i gdzie jechali. Stała się tragedia przez nadużywanie władzy przez w tym przypadku wojsko i zginął niewinny człowiek. To się liczy. Oby sprawcy za to odpowiedzieli...

 • poziomka_vr

  Oceniono 12 razy 8

  Z artykułu wynika, że w Brazylii istnieje jakaś grupa samochodów, do których wojsko może sobie postrzelać z ostrej amunicji wg własnego uznania, a problemem jest tylko to, że to nie był taki samochód.

 • zdziwiony6

  Oceniono 9 razy 5

  To co się stało to tragedia ale trzeba przy okazji zwrócić uwagę na fakt, że w Brazylii wojsko patroluje ulice miast. To znaczy, że przestępczość jest tam bardzo duża a potwierdzają to statystyki.

 • loneman

  Oceniono 6 razy 4

  Kraj marzen kazdego prawaka gdzie nikt nie jest pewny czy nie wroci do domu w trumnie, taka "silna" ta wladza az sie plakac chce ale gamonie poki sami z rodzina by nie padli ofiara takiego panstwa beda pisac glupoty i chwalic dyktatorow....

 • zdzisiek66

  Oceniono 5 razy 3

  W Brazylii takie tragedie są na porządku dziennym.
  Ale ciekawe, że 10 żołnierzy ostrzelało samochód z całą rodziną, a zabili tylko kierowcę. Celność godna podziwu.

 • spyderman2

  Oceniono 17 razy 3

  jak kaczor po wyborach wygra wybory, zrobi polexit to chwyci was sówereny za pysk abyscie nie przeszkadzali w interesach pisim oligarchom

 • ivergon

  Oceniono 3 razy 1

  "w stanie Rio de Janeiro. Według danych rządowych w 2018 r. policja zabiła 1 534 osób w tej części Brazylii." ...stan ma 16 milionów mieszkańców.
  To chyba jednak bardziej wojna domowa, gdyby w Polsce zabijano rocznie proporcjonalnie do liczby ludności 3000-4000 ludzi, to mówilibyśmy chyba o szwadronach śmierci.

 • dziadekjam

  Oceniono 2 razy 0

  "Dziesięciu członków brazylijskiej armii zostało aresztowanych w poniedziałek po tym, jak strzelili 80 razy do samochodu z rodziną, zabijając 46-letniego mężczyznę. Żołnierze mieli pomylić samochód zastrzelonego z pojazdem przestępcy."
  ========================================
  Mieli szczęście, że to nie byli przestępcy,. bo przy takiej "celności" by nie przeżyli konfrontacji z przestępcami...

 • niepisaty_wyksztalciuch

  0

  Jak widać pisowska mentalność rozpełzła się po wszystkie krańce ziemi niestety. Najpierw zrobić a potem sprawdzić, czy aby o to chodziło. Co za ćwoki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX