Kłusownik w RPA chciał zdobyć róg nosorożca. Stratował go słoń, a potem zjadły lwy

Po nieszczęśliwym wypadku strażnicy w Parku Narodowym Krugera znaleźli tylko czaszkę, strzępy ubrań i broń. Tragiczna śmierć kłusownika u swego źródła miała ogromny popyt na rogi nosorożców w Azji.

Kłusownik polujący na nosorożce został stratowany przez słonia, a później zjedzony przez stado lwów w Parku Narodowym Krugera w Republice Południowej Afryki.

Jego wspólnicy poinformowali rodzinę mężczyzny o śmierci we wtorek. Ta zwróciła się z prośbą o pomoc do strażników południowoafrykańskiego parku. Podczas poszukiwań specjalnie utworzonej grupie korzystającej z helikoptera udało się dwa dni później znaleźć to, co pozostało po kłusowniku - czaszkę, strzępy ubrań oraz broń i amunicję.

Róg nosorożca za ponad 2 miliony dolarów

- Wchodzenie na teren Parku Narodowego Krugera nielegalnie i pieszo nie jest rozsądne, gdyż wiąże się z wieloma zagrożeniami i te wydarzenie jest tego dowodem - oświadczył Glenn Phillips, dyrektor Parku Narodowego Krugera.  - Bardzo smutno jest patrzeć jak córki zmarłego opłakują utratę ojca, a jeszcze gorsze jest to jak niewiele udało się odzyskać z jego szczątków - dodał.

Park w RPA ma stały problem z kłusownictwem, które wiąże się z dużym popytem na rogi nosorożca w krajach azjatyckich. W niedziele władze Hong Kongu wykryły największą próbę sprzedaży rogu nosorożca od pięciu lat. Nielegalne trofeum jest wycenianie na ponad dwa miliony dolarów.

Więcej o:
Komentarze (302)
RPA: kłusownik zjedzony przez lwy po tym, jak zabił go słoń. Chciał zdobyć róg nosorożca
Zaloguj się
 • stefan4

  Oceniono 105 razy 99

  Wiem, że nie powinienem cieszyć się ze śmierci człowieka, ale jakoś trudno mi się zmartwić, to jest ode mnie silniejsze. Za każdym razem, kiedy myśliwemu powinie się noga, ogarnia mnie rozterka między radością a świadomością, że nie powinienem się cieszyć.

 • vartheeon

  Oceniono 43 razy 43

  Mówienie tu o ''nieszczęśliwym'' wypadku jest pewną przesadą...

 • Mr. X

  Oceniono 40 razy 40

  Nosił wilk razy kilka.
  Ponieśli i wilka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX