Ukraina. Sprawdzili, czy kandydaci na prezydenta są "czyści". Wszystko pokazała telewizja

Wybory na Ukrainie przeszły właśnie do fazy... badań kandydatów. Poroszenko i Zełenski oddali publicznie krew do sprawdzenia pod kątem obecności substancji psychoaktywnych. Obecny prezydent jest "czysty", na wyniki Zełenskiego trzeba poczekać.

Pierwszy "kwiatek" drugiej części kampanii prezydenckiej na Ukrainie - kandydaci w drugiej turze Petro Poroszenko i Wołodymyr Zełenski przeszli badania na obecność w ich krwi substancji psychoaktywnych. Relacjonowali to w swoich mediach społecznościowych, transmitowały to też ukraińskie stacje telewizyjne.

Przeprowadzenie takich badań zaproponował obecnemu prezydentowi Wołodymyr Zełenski w drugiej turze wyborów prezydenckich. Komik oddał krew do badań w jednej z prywatnych klinik i zapowiedział, że rezultaty przedstawi w poniedziałek. Obecnie urzędujący prezydent poddał się przyspieszonym testom i już przedstawił wyniki, według których nie używa on narkotyków.

Poroszenko poszedł nawet o krok dalej, ponieważ do przebadania oddał też włosy oraz próbkę moczu. Wyniki badania włosów poznamy za około dwa tygodnie, czyli jeszcze przed wyborami - donosi "Ukraińska Prawda".

Wybory na Ukrainie. Co z debatą kandydatów?

Petro Poroszenko poddał się badaniom na kijowskim Stadionie Olimpijskim. To właśnie na tym stadionie, zgodnie z propozycją komika Wołodymyra Zełenskiego ma się odbyć debata między dwoma kandydatami. Nie wiadomo jednak kiedy dojdzie do takiego spotkania, bo Wołodymyr Zełenski stawia kolejne warunki.

Jednym z nich jest to, aby moderatorem dyskusji między nim a Petrem Poroszenką była Julia Tymoszenko, która w pierwszej turze wyborów zajęła trzecie miejsce i tym samym nie przeszła do drugiej tury. Petro Poroszenko nie zgodził się jednak na takie rozwiązanie, bo jego zdaniem urągałoby godności byłej premier i jej wyborców.

Druga tura wyborów prezydenckich na Ukrainie odbędzie się 21 kwietnia. W pierwszej zdecydowanie zwyciężył komik Zełenski z 30,2 proc. poparciem, natomiast drugi Poroszenko zdobył 15,9 proc. głosów. Trzecia w plebiscycie była premier Ukrainy Julia Tymoszenko miała 13,4 proc. poparcia.

Więcej o:
Komentarze (27)
Wybory na Ukrainie. Sprawdzili, czy kandydaci na prezydenta są "czyści". Wszystko pokazała telewizja
Zaloguj się
 • Bob Bob

  Oceniono 14 razy 10

  w naszym kraju politycy powinni przechodzić obowiązkowe badania psychiatryczne przed objęciem urzędu państwowego. połowa oszołomów mogłaby zapomnieć o piastowaniu ważnych funkcji.

 • kataryniarski

  Oceniono 17 razy 7

  A u nas Lech Aleksander nie chciał do końca ujawnić stanu swojego zdrowia.

  a szkoda, bo może to by uratowało życie i jego i pozostałych 95 osób!

 • sqlap72

  Oceniono 13 razy 5

  To, że zarówno PiS jak i PO nie przepadaj a za Wołodymyrem Zełenskim., to widać wyraźnie w informacjach na jego temat pojawiających się w prasie sympatyzującej z obu partiami. Pisanie o kandydacie per "komik" jest próba zdyskredytowania jego osoby w oczach Polaków. Chociaż mogliby pisać jeszcze gorzej np. "błazen" czy "trefniś". Tymczasem ukraiński kandydat ukończył studia prawnicze, jest satyrykiem, aktorem filmowym, scenarzystą, producentem filmowym, ale również politykiem, a piszący o nim"komik". nie są dziennikarzami tylko błaznami.

 • 2.big

  Oceniono 7 razy 3

  Czy mogę prosić osły, które piszą oraz osły które zatwierdzają te teksty, by przestać nazywać Pana Wołodymira Zieleńskiego komikiem. Po pierwsze nie jest komikiem tylko twórcą i liderem grupy medialnej 94 Kwartał a po drugie jest kandydatem na prezydenta. Oj słoje wy biedne, prowincjonalne, trochę może byście zaznajomili się z tym tematem a nie klepali to co wam kremlowskie trole podpowiadają.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 8 razy 2

  Kabaretu ciąg dalszy, teraz powinni na stadionie olimpijskim udowodnić, że są hetero a nie homo, albo odwrotnie, do wyboru :D :D

 • ferdkiepski

  Oceniono 14 razy 2

  Najlepiej byłoby gdyby obaj jednocześnie w TV na wizji pokazali no wiecie sami co ....

 • ergiel

  Oceniono 3 razy 1

  Trawka dyskwalifikuje,ale łojenie codzienne butelki wódki jest ok na Ukrainie.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 7 razy 1

  Badał ich znany profesor NiczyporJebiewdenko!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX