Zestrzelenie MH17. Rodzina ofiary pozywa banki z Rosji i firmy z USA. "Uczestnictwo w morderstwie"

Rodzina jednej z ofiar katastrofy malezyjskiego boeinga, zestrzelonego w 2015 roku nad obwodem donieckim, pozwała amerykańskie firmy i dwa rosyjskie banki. Jak argumentują, te firmy także miały udział w "zamordowaniu" ich syna.

W tym roku minie pięć lat od katastrofy Boeinga 77-200ER linii Malaysia Airlines (lot MH17). 17 lipca 2014 roku samolot lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur został zestrzelony nad obwodem donieckim, kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Zginęli wszyscy na pokładzie - w samolocie znajdowało się 298 osób, z czego znaczącą większość stanowili obywatele Holandii - 193.

Na pokładzie był także 18-letni Amerykanin Quinn Lucas Schansman. Jego ojciec Thomas Schansman czwartego kwietnia tego roku złożył pozew przeciwko firmom, które świadczyły usługi finansowe Donieckiej Republiki Ludowej.

Pozew wobec firm. "Rozliczymy wszystkich, którzy uczestniczyli w morderstwie"

Rodzina Schansmana pozwała dwa rosyjskie banki: Sbierbank i WBT Bank. Oprócz tego w pozwie wymieniono amerykańskie firmy transferujące pieniądze: Western Union Co, Wester Union Financial Services, MoneyGram International Inc i MoneyGram Payment Systems - wylicza "The New York Times".

Thomas Schansman w oświadczeniu wskazał:

Zdajemy sobie sprawę, że nigdy nie odzyskamy naszego syna. Ale jesteśmy zobowiązani do rzucania światła na sprawę i rozliczania wszystkich, którzy uczestniczyli w jego morderstwie

W pozwie stwierdzono, że dzięki tym firmom i bankom do donieckich separatystów mogły trafiać pieniądze, dzięki czemu mieli fundusze na to, by móc korzystać m.in. z wyrzutni rakiet.

Więcej o:
Komentarze (254)
Zestrzelenie MH17. Rodzina 18-latka pozywa rosyjskie banki i amerykańskie firmy
Zaloguj się
 • makmast

  Oceniono 55 razy 27

  W komentarzach panuje jakieś odwracanie pojęć... winni Ci co nie zamknęli przestrzeni powietrznej...
  Taka sama logika, że gwałtu winna jest ofiara bo zbyt wyzywająco była ubrana... nonsens.
  Winny są Ci co dostarczyli baterię rakiet przeciwlotniczych wraz z wyszkoloną obsługą i wydali rozkazy strzelania do samolotów. Doskonale wiedzieli, że to nie myśliwiec... zwyczajnie liczyli na kolejny "sukcesik" i zestrzelenie samolotu z ukraińskimi żołnierzami.

 • maaac

  Oceniono 72 razy 24

  Hej Trolle z PiS
  Brońcie interesu waszych mocodawców.
  Może znów parę postów o "UPaińcach i mordercach z Ukrainy".

 • thegosc

  Oceniono 29 razy 19

  Rosyjski wywiad opublikował zdjęcie satelitarne na którym widać miga 25 z polską szachownicą strzelającego do mh17. Zrobili to już na godzinę przed tragedią !!!

 • z.04.2019

  Oceniono 44 razy 18

  I teraz mamy cały przegląd kacapskich troli broniących Rosji która dostarczyła wyrzutnie z rakietami i wykonawcami na stanowisko ogniowe ( i póżniejsze ich odebranie na terytorium Rosji- istnieją zdjęcia i nagrania z podsłuchów) oraz tych prorosyjskich donbasowców którzy wydali rozkaz strzelanie do samolotu pasażerskiego.

 • xynat

  Oceniono 39 razy 15

  I tak właśnie wyglądają te sankcje nałożone na Rosję. Amerykańskie firmy finansowe pomagają ruskim transferować kasę do donieckich terrorystów. A Niemcy jakby nigdy nic układają pod Bałtykiem rurę na ruski gaz. dzieci ruskich oligarchów bezproblemowo studiują i żyją jak pączki w maśle we Francji, UK czy w Niemczech. Hipokryzja a nie sankcje.

 • swiatlowski

  Oceniono 35 razy 9

  Więcej takich artykułów, przynajmniej widać aktywność ruskiej szczujni.

 • maaac

  Oceniono 18 razy 8

  Wierzącym w utajnienie wyników badań przez Holandię i tego że nie potwierdzono rosyjskiej odpowiedzialności:
  www.government.nl/topics/mh17-incident

 • tomekcis24

  Oceniono 15 razy 7

  "Zdajemy sobie sprawę, że nigdy nie odzyskamy naszego syna. Ale jesteśmy zobowiązani do rzucania światła na sprawę i rozliczania wszystkich, którzy uczestniczyli w jego morderstwie"

  Skoro chodzi im o rzucanie światła na sprawę a nie o kasę to niech to przekażą na fundację... np fundacja zajmująca się pomocą psychologiczną operatorom rakiet przeciwlotniczych, którzy zestrzelili cywilny samolot.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX