Rząd USA rozważa sprzedaż Polsce myśliwców F-35. Ujawniono szczegóły raportu Pentagonu

Stany Zjednoczone rozważają rozszerzenie sprzedaży myśliwców F-35 produkowanych przez Lockheed Martin do pięciu nowych krajów, w tym Rumunii, Grecji, Hiszpanii i Polski. Tak wynika z pisemnego raportu przedstawiciela amerykańskiego Departamentu Obrony Mathiasa Wintera dla Izby Reprezentantów, do którego dotarła agencja Reutera.

W dokumencie Mathias Winter uzasadniał, że chodzi o wzmocnienie europejskich sojuszników w obliczu umacniającej się Rosji. Dodał, że oprócz czterech krajów europejskich, USA rozważają także sprzedaż myśliwców Singapurowi. Cały raport ma być opublikowany dzisiaj.
Według agencji Reutera, zakup F-35 rozważa również kilka innych krajów, takich jak Finlandia, Szwajcaria i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Więcej o:
Komentarze (193)
Rząd USA rozważa sprzedaż Polsce myśliwców F-35
Zaloguj się
 • rafiol

  Oceniono 38 razy 14

  Idiotyczny zakup. Jest tyle innych potrzeb materialnych, polska armia wymaga tez gruntownej reorganizacji i zmiany sposobu myslenia, funkcjonowania. Te mysliwce, gdyby doszło do transakcji (nie sadze), to blyszczace, lecz kłopotliwe, drogie w utrzymaniu, skomplikowane Ferrari w garażu, w którym obok stoją same Polonezy, garaz jest z blachy falistej a mechanicy dorabiaja czesci recznie na tokarce. Na wykorzystanie jego awioniki na sieciowym polu walki wprost brak metafory. Nie ma w Polsce systemow wczesnego ostrzegania, dalekiego zwiadu elektronicznego itd. z ktorymi ten samolot moglby wspolpracowac. Ale Płaszczak dobrze bedzie wygladal na zdjeciach z F-35 w tle, to na pewno.

 • stachkaz47

  Oceniono 37 razy 13

  CUDOWNIE- ZLIWIDUJEMY NFZ i ZUS i kupimy sobie cztery myśliwce.
  HURRRA , hajda na Soplicę.

 • hatteras

  Oceniono 18 razy 10

  Nawet najsilniejsza armia nie zapewni Polsce bezpieczenstwa jesli u steru wladzy beda polityczni debile.
  Tragedia smolenska jest dowodem ,ze glupki igraja z ogniem godzac w polska racja stanu i stawiajac los narodu i panstwa na jedna karte.

 • wolodia9

  Oceniono 28 razy 8

  I jeszcze 2 atomowe lotniskowce w wersji mierzejowej.

 • czizus

  Oceniono 13 razy 7

  Sprawa jest oczywista. Taki kraj jak Polska musi mieć silną armię bo graniczy z bandycką Rosją. Pieniądze?? No cóż, one są tyle że są fatalnie wydawane przez obecną władzę. Wystarczy ograniczyć 500+ tylko do biednych to samo z 13 emeryturą. PIS - matoły płacą wszystkim jak leci, żeby tylko wygrać wybory.

 • tokraj17

  Oceniono 25 razy 7

  Nie dość było cyrku z F 16 i "darowanymi" nam okrętami ? Szukamy następnej okazji do finansowego wsparcia USA ?

 • nunulek0904

  Oceniono 13 razy 7

  Turcy odpadli , a Płaszczakowi przybędzie zdjęcie w kurteczce skórkowanej na tle F-35.

 • wotywa321

  Oceniono 8 razy 6

  Jak dotąd PIS wyłącznie kłamie .Zero zaufania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX