Kazimierz Pułaski był kobietą? Zaskakujące wyniki badań amerykańskich naukowców

Generał Kazimierz Pułaski, bohater wojny o niepodległość USA, był kobietą - donoszą naukowcy z Uniwersytetu w Południowej Georgii. Wykazały to badania nad szkieletem generała, które prowadzono przez ostatnie czternaście lat.

Kazimierz Pułaski był jednym z najważniejszych dowódców i marszałków konfederacji barskiej, a także bohaterem wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Analiza jego szkieletu wykazała, że biologicznie był kobietą - donosi "Daily Mail". Do takich wniosków doszedł zespół antropologów z Uniwersytetu Południowej Georgii, który poświęcił ostatnie czternaście lat na badania DNA generała.

Kazimierz Pułaski był kobietą? "To jedyna możliwość"

Jak doszło do zaskakującego odkrycia? Kazimierz Pułaski zmarł podczas bitwy pod Savannah 11 października 1779 roku, ale dokładne miejsce jego pochówku przez kolejne 150 lat pozostawało nieznane. W 1996 roku jego szczątki znaleziono w grobie na plantacji w Savannah - wątpliwości naukowców już wtedy wzbudziła nietypowa budowa szkieletu Pułaskiego. Od 2005 roku trwały badania nad kośćmi generała, które prowadził zespół antropologów z Południowej Georgii. Teraz poinformowano o wynikach badań. 

Naukowcy, którzy przebadali wcześniej wiele szkieletów osób interseksualnych (o cechach, które nie są jednoznacznie kobiece lub męskie) wykazali, że Pułaski był biologicznie kobietą, o czym świadczą między innymi kształt jego szczęki oraz miednicy. Potwierdzają to także badania DNA, które wykonano na materiale genetycznym pobranym z pocisku, który śmiertelnie ranił generała. Zdaniem badaczy generał cierpiał na przerost nadnerczy, który sprawił, że w organizmie miał dużo męskich hormonów, co wpływało na jego wygląd.

- To jedyna możliwość na wytłumaczenie cech szkieletu, które odkryliśmy podczas badań - komentuje doktor Virginia Estabrook Uniwersytetu z Południowej Georgii cytowana przez "Daily Mail".

Ogłoszenie doniesień o płci generała Pułaskiego zbiega się z premiera filmu dokumentalnego "Ukryte historie Ameryki: generał Pułaski był kobietą?" transmitowanego przez Smithsonian Channel, w którym zespół z Georgii opowiada o swoim odkryciu i trwających czternaście lat badaniach.

Więcej o:
Komentarze (602)
Kazimierz Pułaski był kobietą? Zaskakujące wyniki badań amerykańskich naukowców
Zaloguj się
 • calmy

  Oceniono 124 razy 88

  >>>>- To jedyna możliwość na wytłumaczenie cech szkieletu, które odkryliśmy podczas badań -<<<<

  Nie, to nie jedyna. Istnieje jeszcze możliwość, że to nie był szkielet Pułaskiego, tylko jakiejś kobiety.

 • aarodnick

  Oceniono 80 razy 66

  Po co taki sensacjonistyczny ton? Od ponad 10 lat wiadomo, że najprawdopodobniej urodził się z CAH czyli wrodzonym przerostem nadnerczy. Zrealizował swoje życie jako mężczyzna i był siebie świadomy jako mężczyzna. Płeć biologiczna nie zawsze jest zerojedynkowa, a świat dużo bardziej skomplikowany niż się śniło w naszym zaścianku. Po co robić sensację?

 • yaspiman

  Oceniono 55 razy 51

  piotr duda też jest kobietą
  jarosław kaczyński też jest kobietą
  andrzej duda też jest kobietą
  beata szydło prawdopodobnie jest kobietą
  zbigniew ziobro też jest kobietą, ale bardo brzydką
  anna sobecka na 100% nie jest kobietą
  krystyna pawłowicz tylko udaje kobietę

 • mietekkowalski

  Oceniono 63 razy 51

  Ochódzki jak byl młody to był ciemnoskóry i grał w kosza. Wszystko jest mozliwe

 • flaku

  Oceniono 38 razy 30

  Nauka jest piękna :) . Dla tych wszystkich którzy przeczytali a nadal nie ogarniają to tak w skrócie Pułaski był kobietą ale ze względu na chorobę nadnerczy duża produkcja hormonów męskich spowodowała że miał wąsy. Taki zonk w czasach LGBT

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX