Afroamerykanka o homoseksualnej orientacji będzie nową burmistrz Chicago. Dostała poparcie Polonii

Lori Lightfoot będzie nową burmistrz Chicago. Wygrała drugą turę wyborów na to stanowisko. Jest pierwszą w historii miasta Afroamerykanką, która obejmie ten urząd.

Według nieoficjalnych danych, Lori Lightfoot w drugiej turze otrzymała 74 procent głosów. 56. burmistrz Chicago z wykształcenia jest prawnikiem. W przeszłości pracowała między innymi jako prokurator federalny.

Amerykańskie media szeroko komentują wybory. Zwracają uwagę, że w drugiej turze batalii o stanowisko burmistrza Chicago rywalizowały dwie Afroamerykanki. Drugą kandydatką była Toni Preckwinkle. Dziennikarze podkreślają, że Chicago jest największą z amerykańskich metropolii, którą rządzić będzie osoba związana ze środowiskiem LGBT. Lori Lightfoot przyznaje się do homoseksualnej orientacji.

Podczas kampanii przed drugą turą, obie kandydatki zabiegały między innymi o głosy Polonii. Spotykały się z przedstawicielami polonijnych środowisk. Lori Lightfoot otrzymała poparcie części z nich.
Nowa burmistrz zastąpi na stanowisku ustępującego Rahma Emanuela. Sprawował on urząd przez dwie kadencje. Zrezygnował z ubiegania się o kolejną. Wcześniej był szefem personelu Białego Domu, w administracji prezydenta Baracka Obamy.

Więcej o:
Komentarze (176)
Chicago: Afroamerykanka o homoseksualnej orientacji będzie nową burmistrz
Zaloguj się
 • e50504

  Oceniono 43 razy 19

  Przepraszam że zawracam głowę takimi pierdołami, ale zdaje się że nie napisaliście nic o kwalifikacjach tej pani, chyba że fakt bycia czarnym i to że śpi z innymi kobietami już wam wystarczy.

  Oczy łzawią od cebuli.

 • japka_putina

  Oceniono 31 razy 19

  Nie dowiadujemy się, jakie ma poglądy, program, osiągnięcia, nawet czy jest demokratką, czy republikanką. Najważniejsze, jakie ma preferencje seksualne i kolor skóry.

 • eliezerbenjehuda

  Oceniono 20 razy 16

  Proszę unikać tej niefortunnej zbitki słownej "przyznaje się do orientacji".

 • przechrztaimason

  Oceniono 16 razy 12

  Czy była dobrym prawnikiem - nie wiadomo. Jakie miała osiągnięcia - nie wiadomo. Jaki program polityczny - nie wiadomo. Jakie ma poglądy np. na prawo do noszenia broni - nie wiadomo. Co uważa za główny problem miasta - nie wiadomo. A co wiadomo - że jest Afro i homo! Co trzeba mieć we łbie, żeby człowieka oceniać wyłącznie poprzez kolor skóry i orientację.

 • ssierota

  Oceniono 28 razy 12

  "Bialy, miesozerny, heteroseksualny mezczyzna, katolik i Polak zostal prezydentem Krakowa" - widzial ktos kiedys taki tytul prasowy? Nie? Dlaczego? Bo to chore!!!!

 • wesslingharald

  Oceniono 26 razy 12

  Hmm... Ciekawe czy jest wegetarianką. Nie sprawdziliście. I dobrze, bo mnie jako Waszego typowego czytelnika, przecież kompletnie nie obchodzą jej wiek, korzenie polityczne, poglądy, to czy jest w opozycji do opcji Trumpa, czy go popierała ...

 • goostav234

  Oceniono 17 razy 11

  "Afroamerykanka o homoseksualnej orientacji"

  Po prostu murzyńska lesba.
  God bless Chicago!

 • cy.nick

  Oceniono 18 razy 10

  O w mordę, w polskiej zagranicznej stolicy ?
  Nie dość że czarna, to jeszcze homo ?
  "Góralu, wracaj do hal !" :-)))

 • achaszwerosz

  Oceniono 20 razy 10

  W Zakopanym szok i niedowierzanie, zaraz czikagorole zamiast przysyłać dutki zaczną wracać i się upominać o ojcowiznę. W szopach już się ostrzą ciupażki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX