Wielka Brytania. Nożownik atakuje chodzących samotnie ciosem w plecy. Ofiary wybierane losowo

Czterech ludzi zostało pchniętych nożem w atakach w północnym Londynie, które zdaniem policji mogą być powiązane. Śledczy podejrzewają, że nożownik jest osobą z problemami natury psychicznej.

Według londyńskiej policji ofiary zostały wybrane losowo. Łączyło je tylko to, że szły samotnie przez ulice dzielnicy Edmonton. Każda z ofiar została zaatakowana od tyłu bez ostrzeżenia i pchnięta nożem w plecy. Metropolitalna policja stwierdziła, że motywem „wydaje się być wyłącznie chęć wyrządzenia szkody”, ponieważ żadna z ofiar nie została okradziona i nie rozmawiała wcześniej z napastnikiem - informuje BBC. Wykluczono możliwość, że ataki nożownika były atakiem terrorystycznym. 

Nożownik w Londynie zaatakował cztery osoby. Dwie ofiary są w stanie krytycznym

Zaatakowane osoby to 45-letnia kobieta i trzech mężczyzn w wieku 52, 29 i 23 lat. Dwie spośród ofiar są w stanie krytycznym. W związku z atakami nożownika w Londynie zatrzymano dwóch mężczyzn. Policyjne poszukiwania są jednak kontynuowane na wypadek, gdyby aresztowani nie byli sprawcami wszystkich czterech napadów. Policja wezwała lokalną społeczność do zachowania ostrożności i współpracy z funkcjonariuszami oraz zgłaszanie wszelkich informacji mogących pomóc w śledztwie.

Jak informuje "The Telegraph", od stycznia 2019 roku w Londynie doszło do 20 ataków z użyciem noża, z czego dwa z nich zakończyły się śmiercią ofiary. 

Więcej o:
Komentarze (120)
Wielka Brytania. Nożownik atakuje chodzących samotnie ciosem w plecy. Ofiary wybierane losowo
Zaloguj się
 • matt.krzeminski

  Oceniono 27 razy 9

  komus by sie przydala lekcja angielskiego. cytat z The Telgraph jest zle przetlumaczony. od poczatku roku w Londynie bylo ponad 20 ofiar, ktore zmarly od ataku nozem, z czego 2 ataki mialy miejsce w przeciagu ostatnich kilku dni...

 • onudma

  Oceniono 45 razy 5

  "Śledczy podejrzewają, że nożownik jest osobą z problemami natury psychicznej."
  "Wykluczono możliwość, że ataki nożownika były atakiem terrorystycznym. "

  Ataki terrorystyczne akurat zawsze łączą się z problemami natury psychicznej, a nie wykluczają.

  Ale oczywiście koloru skóry nie widziałem, chwalenia jakiegoś boga nie słyszałem, więc nic nie przesądzam.

 • 6ch66

  Oceniono 28 razy 4

  w minionym roku u poznaniu marokanczyk zaatakaowl kobiete nozem. w mediach glownego nurtu wyciszone calkowicie
  epoznan.pl/news-news-88069-Jezyce_Marokanczyk_zadal_kobiecie_kilka_ciosow_nozem

 • kiss-my-arse

  Oceniono 5 razy 3

  To sa rozne zbrodnie. Wiekszosc nozownikow to gowniarze z mlodziezowych gangow ulicznych czy kodu pocztowego. Tu idzie na noze dla czystego sportu, a przoduja niestety czarne nastolatki. I tagowniazeria to sprawcy i ofiary. Na postronnych rzadko trafia.
  Zdarzaja sie takze nozownicze napady rabunkowe.
  Prezentowane w tym artykule zbrodnie to inna para kaloszy - w Londynie grasuje nozownik-czubek i w tym przypadku kazdy moze pasc ofiara

 • hipis3308

  Oceniono 24 razy 2

  Chciałbym kretynom mówiącym, że to islamista morduje, przypomnieć to co się dzieje na polskich ulicach, na których nie chodzą wyznawcy islamu, a co dzień ktoś ginie od noża, maczety, siekiery.

 • kemotkemot

  Oceniono 24 razy 2

  dzien jak codzien w Londynie, a gazeta podaje wiadosc jako NOWE, przeciez to codziennosc

 • motylek1212

  Oceniono 32 razy 2

  "Podejrzewam problemy psychiczne" - na tej zasadzie 11 września też nie był zamachem terrorystycznym bo jeden z porywaczy miał depresję z powodu cellulitu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX