Wybory na Ukrainie. Euforia w sztabie Zełeńskiego. "To tylko początek, nie spoczywamy na laurach"

Wołodymyr Zełeński zwyciężył w pierwszej turze wyborów na Ukrainie. Krótko po ogłoszeniu pierwszych wyników exit-poll ukraiński komik podziękował wyborcom, choć jednocześnie ostudził panujące w jego sztabie euforyczne nastroje.

Wołodymyr Zełenski przyszedł do sztabu wraz z żoną. Po ogłoszeniu wyników na sali zapanowała radość. Kandydat podziękował swojej żonie oraz wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w jego wygraną.

Zełeński dziękuje za poparcie

Podkreślił, że to tylko pierwszy krok do wielkiego zwycięstwa. „Dziękuję wszystkim Ukraińcom, którzy dziś głosowali nie dla żartów. To tylko początek, nie spoczywamy na laurach” - zapewniał.

Zełenski nie prowadził tradycyjnej kampanii wyborczej. Ograniczył się do koncertów swojego kabaretu Kwartał 95 i nielicznych wywiadów. Miał poparcie jednego z najpopularniejszych kanałów telewizyjnych 1+1, należącego do oligarchy Ihora Kołomojskiego. Biznesmen nie ukrywał poparcia dla tego kandydata.

Według "Narodowego exit poll" w I turze wyborów Wołodymyr Zełeński zdobył 30,4 proc. głosów. Drugie miejsce zajął obecny prezydent kraju Petro Poroszenko z poparciem na poziomie 17,8 proc. Julia Tymoszenko, trzecia w sondażu, zdobyła 14,2 proc. poparcia.

O godz. 22 czasu polskiego będą kolejne wyniki sondażowe, tym razem obejmujące też głosy po godz. 18. Oficjalne wstępne dane Centralna Komisja Wyborcza opublikuje po północy.

Więcej o:
Komentarze (76)
Wybory na Ukrainie. Euforia w sztabie Zełeńskiego. "To tylko początek, nie spoczywamy na laurach?
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 34 razy 8

  Oni wybiorą komika, my wybraliśmy PiS - partię kierowaną przez chorego psychicznie szajbusa.
  Myślę, że z dwóch dziwnych wyborów, ich wybór będzie lepszy.

 • soldadura104

  Oceniono 14 razy 6

  U nas śpiwak a na Ukrainie komik- w USA prezydentem był aktor i dobrze rzadził.

 • pamparampa

  Oceniono 4 razy 2

  Kołomojski czy Poroszenko?

 • feurig59

  Oceniono 20 razy 2

  Trump, Orban, Kaczynski, May, - wszedzie zaczynaja rzadzic komicy.😂

 • bmc3i

  Oceniono 12 razy 2

  Jeśli nie prowadził kampanii wyborczej, to nie miał szansy na głoszenie kiełbasy wyborczej, nie mówiąc o przedstawianiu swojego programu wyborcom. Na podstawie czego więc Ukraińcy głosowali? Może tak jak kiedyś Polacy na Polską Partię Przyjaciół Piwa?

 • demaskator5

  Oceniono 14 razy 2

  Mimo ,ze. to komik i satyryk, naród
  pozna reguły prawdziwej polityki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX