Wymiana ognia w Strefie Gazy. W kierunku Izraela wystrzelono pięć rakiet

Nad ranem ze Strefy Gazy w kierunku Izraela wystrzelono 5 rakiet. Izraelskie czołgi w odpowiedzi ostrzelały posterunki Hamasu. Nie było ofiar śmiertelnych tej wymiany - twierdzą przedstawiciele izraelskiej armii i świadkowie zdarzenia w Strefie Gazy.

W sobotę w Gazie doszło do zamieszek podczas antyizraelskich protestów. Według strony palestyńskiej, w starciach zginęły cztery osoby. Tysiące Palestyńczyków zebrały się w rejonie granicy z Izraelem, by uczcić pierwszą rocznicę inauguracji organizowanych w tym miejscu demonstracji. Domagali się zwrotu ziem, które według nich zostały zagrabione przez Izrael.

Izrael tłumi protesty w Strefie Gazy

Od marca do grudnia 2018 roku w podobnych protestach miało - według wyliczeń ONZ - zginąć 189 osób. Narody Zjednoczone twierdzą, że izraelska armia mogła popełnić zbrodnie wojenne, bo używała zbyt ostrych środków, by rozpędzić tłum. Strona izraelska odpiera zarzuty.

Od 13 lat w Gazie władzę sprawują islamscy ekstremiści z ugrupowania Hamas. Nie chcą oni uznać prawa Izraela do istnienia, a wzajemne ostrzały i potyczki doprowadziły od tego czasu do trzech dużych wojen. W ostatniej z nich, sprzed czterech lat, zginęło ponad 2 tysiące osób.

Więcej o:
Komentarze (108)
Wymiana ognia w Strefie Gazy. W kierunku Izraela wystrzelono pięć rakiet
Zaloguj się
 • wesslingharald

  Oceniono 30 razy 12

  Palestyńczycy - Hamas położył łapę na setkach milionów dolarów jakie do Was płyną z całego świata. Mimo gigantycznego wsparcia nie buduje się u Was szkół, dróg, szpitali. Zawarcie pokoju, rozmowy, praca i budowa nie są w interesie Hamasu. Dopóki jest wojna dopóty rzeka pieniędzy płynie na konta tych, którzy wysyłają Was i Wasze dzieci z procami pod izraelskie mury :(

 • single_malt

  Oceniono 27 razy 7

  Szalom alehem
  Palestynczycy sami mowia o swoich tzw .wladzach ze to banda zlodziei i kombinatorow ze w Autonomii Palestynskiej nic tak naprawde nie dziala. Podatki sa sciagane ale obywatel nie dostaje w zamian nic. Opieka medyczna nie dziala (po za wypadkami drogowymi) na zabiegi medyczne ludzie jezdza do Izraela.
  W Gazie jest duzo gorzej niz w Westbank bo w Gazie rzadzi kompletnie sk...wiona banda przemytnikow i terrorystow Hamas ktora na nedzy wlasnych ziomkow robi kokosy. Do tego dostaje pienioadze z Iranu za robinie cyklicznych zadym na granicy z Izradelem w ktorych poswiecaja zycie naiwnych mlodych Palestynczykow.
  To jest gorszy rezim niz bolszewicy w Zwiazku Radzieckim

 • swietyszczur

  Oceniono 11 razy 3

  Po komentarzach tutaj widac ze Polacy od Arabow bardziej nienawidza tylko Zydow hehe

 • zigzaur

  Oceniono 9 razy 3

  No, europejskie amisgohomy i russlandsverstehery, wyskakiwać z kasy! Bo inaczej Kamaz wystrzeli następne 5 Hassamów dopiero za miesiąc.

 • onudma

  Oceniono 30 razy 2

  Hamasowcy to po*eby.
  Od lat plują nienawiścią do Żydów, atakują, potem dostają łomot i płaczą.
  A potem od nowa to samo.

  Nie potrafią uczyć się na błędach. To są d3bile do kwadratu.

 • bezczelnik

  Oceniono 1 raz 1

  W odpowiedzi na nieustajace antysemickie napascie z polski dziesiatkow miljonow zoologicznych
  antysemitow Prezydent Brazylii Bolsonaro ogłosił, że Brazylia otworzy biuro dyplomatyczne
  w stolicy Izrael swietym miescie Żydowskim Jerozolimie

 • lubicz56

  Oceniono 3 razy 1

  ... Domagali się zwrotu ziem, które według nich zostały zagrabione przez Izrael ... Gazeto, nawet political correctness ma swoje granice po przekroczeniu których popada sie w śmieszność. Cześć spornych terenów zostala przejeta, zaanektowana, zagrabiona i nawet państwo Izrael sie tego tak za bardzo nie wypiera. Fakt, ze Izrael oficjalnie nie uznaje rezolucji ONZ nie zmienia faktycznego stanu rzeczy.

 • mark6

  Oceniono 13 razy 1

  NARÓD palestyński powinien rozprawić się ze swoimi przywódcami.
  To dzięki tym nierobom, egzystującym dzięki wojnie nie może dojść do pokoju.
  Odrobina spokoju i znowu " palestyńskie" prowokacje. W odwecie niewinni ludzie cierpią.
  Jednak wg. polskich żydożercóws to Żydzi są wszystkiemu winni/ no i Putin oraz Tusk/.

 • makary_firsztukk

  Oceniono 11 razy 1

  (…) Oficjalna polityka miejska we Wschodniej Jerozolimie ma na celu zapewnienie większości ludności żydowskiej nad ludnością ‘nieżydowską’ do roku 2020. W tym celu prowadzone są różnego typu działania zmierzające do usunięcia jak największej ilości Palestyńczyków z obszarów Jerozolimy. Jedną z tych polityk jest odmawianie Palestyńczykom prawa do budowania lub powiększania lub remontowania domów we Wschodniej Jerozolimie. (…)
  Https://liberte.pl/dzien-w-ktorym-izrael-zniszczyl-mi-dom-i-wystawil-rachunek-za-zburzenie/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX