Tymoszenko przyszła, by wyjść. Nawet nie zdjęła płaszcza. Inni w ogóle nie dotarli na debatę prezydencką

To mógł być mocny akcent na finiszu kampanii prezydenckiej na Ukrainie - debata trojga najpoważniejszych kandydatów. Mógł, ponieważ Poroszenko i Zełeński nie przyszli, a Tymoszenko pojawiła się w Perszym kanale w zasadzie tylko po to, by przeprosić, że nie weźmie udziału w debacie. I wyjść.

Piątek to ostatni dzień kampanii wyborczej na Ukrainie. Mieszkańcy tego kraju nie mieli jednak okazji, by obejrzeć debatę trzech najpoważniejszych kandydatów na prezydenta: Julii Tymoszenko, Wołodymyra Zełeńskiego i Petra Poroszenki.

Wybory na Ukrainie. Nieudana debata

Ta miała się odbyć w piątek w ukraińskiej telewizji publicznej, czyli w Perszym kanale. Zełeński i Poroszenko nie pojawili się w studiu. Natomiast Julia Tymoszenko, była premier Ukrainy, zjawiła się, ale na krótko. Gdy tylko padły pierwsze pytania, Tymoszenko stwierdziła, że "przyszła na debatę", której w zasadzie nie ma.

Prowadzący podnosili wówczas, że eksperci zgromadzeni w studiu są gotowi i Tymoszenko może dalej - choć w trochę innym trybie - uczestniczyć w programie. Ona jednak pozostała niewzruszona i oznajmiła:

Przyszłam tutaj, szanuję wasze zaproszenie, jest dla mnie ważne, ale przyszłam tutaj na debatę z dwoma kandydatami. Dziękuję wam bardzo i wybaczcie mi.

Po czym Julia Tymoszenko wyszła ze studia. Prowadzący dosyć szybko odnalazł się w nowej sytuacji. Obwieścił: "the show must go on" (przedstawienie musi trwać - red.), a kamery Perszego kanału zrobiły zbliżenie na jego postać - miał na sobie koszulkę z takim samym hasłem.

 

Ostatecznie więc nikt nie debatował, a druga z prowadzących wygłosiła przemówienie, że politycy po prostu "bali się" wystąpienia w miejscu, gdzie mogłyby paść trudne dla nich pytania. Programu nie przerwano, dokończono go - o wyborach prezydenckich rozmawiali zaproszeni eksperci.

Więcej o:
Komentarze (179)
Wybory prezydenckie na Ukrainie. Poroszenko i Zełeński nie przyszli na debatę. Tymoszenko tak, ale po chwili wyszła
Zaloguj się
 • drendriu

  Oceniono 35 razy 19

  Przekleństwo ludów słowiańskich. Odwieczny brak współpracy między sobą i brak organizacji. My narzekamy, ale oni to dopiero są jeszcze w czarnej d....

 • siwywaldi

  Oceniono 49 razy 19

  A jeszcze nie tak dawno była tak umierająca, że aż pół Europy błagało, by traktować ją w pierdlu humanitarnie.
  Ciekawe kto ją tak szybko uzdrowił? Duch Rasputina? :-))

 • krynolinka

  Oceniono 55 razy 17

  To zupełnie jak nasz kochany developer. Też zawsze tchórzy, od kiedy dostał baty od Tuska, tylko debatuje z zaprzyjaźnionymi ciennikarzami.

 • rattus-rattus

  Oceniono 45 razy 15

  Tymoszenko to wyjątkowo obrzydliwa postać ukraińskiej polityki. Nakradła chyba więcej od Janukowycza, a nasz ex prezydent Kwaśniewski, wspólnie z innymi znanymi politykami Unii publicznie wnioskował, aby ją wypuścili z więzienia. Złodziejska Międzynarodówka?
  Baba siedziała w więzieniu za malwersacje finansowe na gigantyczną skalę - ponad sto milionów USD. Jeśli cały ten Majdan miał na celu zamianę świń przy korycie, to Ukraina sama zasłużyła na swój los.

 • mlehc

  Oceniono 18 razy 12

  Sytuacja jest taka, jak w wielu innych krajach - nie ma w czym, lub nie ma z czego wybierać. Wykreowani przez media malwersanci, naciągacze, złodzieje i niemający pojęcia o rządzeniu dyletanci.

 • kangur_01

  Oceniono 30 razy 12

  czekaja na instukcje z USA

 • djenn

  Oceniono 19 razy 11

  Jaki kraj, tacy kandydaci. Standardy wschodnie.
  Normalnie to polityk, który nie chce obnażyć swojej nędzy intelektualnej w tv - nie umawia się na debatę i od kontrkandydatów dostaje wtedy etykietę tchórza, albo matoła a nie, że umawia się na program w tv a potem rejteruje nie przychodząc. Wstyd i lekceważenie telewidzów. muehehe

 • cehaem

  Oceniono 22 razy 10

  Do tepych jak stara pila Ukraincow prawda nawet nie dotarla gd ciezko cierpiaca Tymosznko dala sie wwiesc na wozku na scene majdanowska, na nogach odziana w wysokie obcasy Loubotina, za ktorych cene przecietna rodzina w Kijowie przezyje przez pol roku.

  Do tych milionow kretynow nigdy nie dotrze fakt, ze cala ich rewolucja to walka jednej grupy oligarchow z druga. I ze ich zwyciezcy idole sa w stanie sprzedac ich za garsc hrywni gdy trzeba bedzie.

  Co oni sobie mysla, ze kto placil za scene na Majdanie? Za opieke medyczna? Za zarcie przez pare tygodni? Za WiFi? Za autobusy dla stadionowych zabijakow ze Lwowa i okolicy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX