Syria: Izrael przeprowadził ostrzał rakietowy w rejonie Aleppo. Zniszczono magazyny z amunicją

Izrael przeprowadził ostrzał rakietowy dzielnicy przemysłowej na północny zachód od syryjskiego Aleppo. Poinformowała o tym agencja SANA. Podczas ostrzału zniszczone zostały magazyny amunicji należące do armii irańskiej.

"Wojska przeciwlotnicze odpierają agresję lotniczą armii izraelskiej wycelowaną w dzielnicę przemysłową Szejk Nadźar. Nasza armia zestrzeliła wiele pocisków wroga" - podała agencja SANA, cytując źródła w armii syryjskiej.

Mieszkańcy Aleppo powiedzieli reporterom agencji AFP, że atak spowodował przerwy w dostawie prądu w całym mieście.

Izrael ostrzelał cele należące do Iranu

Z kolei Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że ostrzał jest pierwszym, do którego doszło po tym, jak prezydent Donald Trump podpisał w poniedziałek dekret uznający zajęcie przez Izrael Wzgórz Golan w 1967 roku podczas Wojny Sześciodniowej.

Strona izraelska uważa, że ma prawo do ostrzeliwania celów należących do Iranu, Libanu oraz Hezbollahu, które znajdują się terytorium Syrii.

W ataku przeprowadzonym przez Izrael w styczniu br., według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, zginęło 21 osób, głównie irańskich żołnierzy. W maju zeszłego roku w wyniku podobnych izraelskich ataków zginęło 27 żołnierzy, w tym 11 irańskich.

Więcej o:
Komentarze (116)
Syria: Izrael przeprowadził ostrzał rakietowy w rejonie Aleppo
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 38 razy 16

  "Strona izraelska uważa, że ma prawo do ostrzeliwania celów należących do Iranu, Libanu oraz Hezbollahu, które znajdują się terytorium Syrii."
  ================================
  Oczywyście! I każdy kto uważa inaczej to ANTYSEMYTA...

 • gonzoe

  Oceniono 32 razy 10

  "Strona izraelska uważa, że ma prawo do ostrzeliwania celów należących do Iranu, Libanu oraz Hezbollahu, które znajdują się terytorium Syrii."

  Rozumiem że zdają sobie również sprawę z tego, że strona palestyńska ma prawo do ostrzeliwania celów należących do Izraela, które znajdują się na terytorium Palestyny?

 • onduma

  Oceniono 40 razy 6

  A tak niedawno pokazywano zdjecia zniszczonego aleppo. Jak ewidac u izraelskich faszystow odbudowa wywoluje wscieklosc. W Polsce zbieralismy na pomoc chrzescijanskim rodzinom w Aleppo a zyd niszczy nasza pracę.

 • feurig59

  Oceniono 23 razy 3

  I nagle "ciapaci kozoj...cy" i "islamski pomiot" zamieniaja sie w "bohaterski lud", " bojownikow o wolnosc", " free Plastelina!", a Hitlerowi trzeba upiec torcik😂😂😂😂😂

 • ewropejczyk

  Oceniono 21 razy 3

  "Strona izraelska uważa, że ma prawo do ostrzeliwania ..."

  Oczywiście, że tak. No bo kto silnemu i bogatemu zabroni? Mają tez prawo więzić w gettach Palestyńczyków, utrzymywać ich w nędzy, budować swoje osiedla na ich ziemiach i mordować.

  Wcześniej czy później z tego musi być wojna z Iranem. Mam nadzieję, że dowody "miłości" ze strony Izraelczyków z osatniego roku były na tyle silne, że nikomu nie przyjdzie w Polsce do głowy, aby angażować się z pomoc małemu i dużemu Izraelowi.

 • 31.februarius

  Oceniono 19 razy 3

  "Strona izraelska uważa, że ma prawo do ostrzeliwania celów należących do Iranu, Libanu oraz Hezbollahu, które znajdują się terytorium Syrii."

  znaczy napier....ją po uważaniu!?

 • byann

  Oceniono 10 razy 2

  Chazarska dzicz.

 • twojeprawda

  Oceniono 5 razy 1

  #nazijewish

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX