Izrael rozpoczął ostrzał Strefy Gazy. W odwecie na poranny atak rakietowy

Izraelskie wojsko rozpoczęło ostrzał Hamasu w Strefie Gazy - podaje agencja Assosiated Press. To odpowiedź na poranny atak rakietowy w centralnej części Izraela.

Przed godziną 17 czasu polskiego w Strefie Gazy rozpoczął się ostrzał obiektów Hamasu, radykalnej organizacji palestyńskiej.

Z doniesień agencji Assosiated Press wynika, że izraelskie wojsko zdecydowało się na rozpoczęcie ostrzału po tym, jak w poniedziałek w godzinach porannych doszło do ataku rakietowego w centralnej części Izraela.

Według informacji przekazanych przez lokalne władze rakieta została wystrzelona właśnie ze Strefy Gazy. W ostrzale w pobliżu Tel Awiwu zostało rannych siedem osób, a zniszczeniu uległ jeden z budynków mieszkalnych. Z powodu porannego ataku rakietowego premier Izraela skrócił swoją wizytę w USA i poinformował, że jego kraj "będzie robić wszystko, by bronić swoich obywateli".

Świadkowie, na których powołuje się agencja Reutera i BBC, relacjonują, że słyszeli eksplozje w Strefie Gazy tuż przed wydaniem oświadczenia przez wojsko.

Wcześniej Islamski Dżihad - organizacja o charakterze militarno-terrorystycznym, będąca sojusznikiem Hamasu w Gazie - oświadczyła, że "ostrzega syjonistycznego wroga przed agresją w Strefie Gazy". "Ich przywódcy powinni być świadomi, że będziemy reagować siłą przeciwko ich agresji" - stwierdził w oświadczeniu sojusznik Hamasu, nie komentując, kto mógł być odpowiedzialny za wystrzelenie rakiet.

Więcej o:
Komentarze (192)
Izrael rozpoczął ostrzał Strefy Gazy. W odwecie na poranny atak rakietowy
Zaloguj się
 • pe_ro

  Oceniono 51 razy 11

  Jak Niemcy w odwecie za zabicie żołnierza rozstrzeliwali ludność cywilną to nazywaliśmy ich zbrodniarzami. Jak nazwać odwetowy ostrzał Strefy Gazy przez Izrael?

 • swietyszczur

  Oceniono 10 razy 6

  Polak staje sie milosnikiem Arabow w momencie jak robia Zydom wbrew hehe

 • pedro.666

  Oceniono 9 razy 5

  Zrobił ich w bambuko Jehowa tą ziemią obiecaną. Słabe miejsce - od tysięcy lat...

 • oyesu

  Oceniono 39 razy 5

  Czy mozna nie lubic zydow i jednoczesnie nie byc oskarzonym o antysemityzm?

 • wesslingharald

  Oceniono 33 razy 3

  Niespełna 9 milionów Izraelczyków ma się dobrze, mimo, że są zewsząd otoczeni ponad 400 milionami dyszących z nienawiści Persów i Arabów. Izrael jest Wielki. A to dlatego, że Izraelczycy są silni, solidarni, skuteczni. Żydzi są zdolni, pracowici, odważni i konsekwentni. Kochają swój kraj i w obliczu zagrożenia stanowią jedność. W ogóle, zawsze stanowią jedność. Tego powinniśmy się od nich uczyć.

 • sykstus_7

  Oceniono 25 razy 3

  Współczuje Palestyńczykom

 • ateistaoddziecka

  Oceniono 55 razy 3

  Od kilkudziesięciu lat Izrael brutalnie zabiera Palestyńczykom ziemię. Czasem ziemia jest wykupywana, czasem zabierana podstępem, a czasami po prostu zabiera się ją mordując i torturując opornych. Polityka żydowska jest wierną kopią polityki rosyjskiej i w pruskiej Polsce pod zaborami. Identycznie jak wtedy, ludzi walczących o swoją ziemię nazywa się buntownikami, wichrzycielami, mordercami, terrorystami, i mordowanie tych ludzi nazywa się "przywracaniem pokoju".
  Czas zapłaty nadejdzie jednak prędzej czy później. Izrael może wygrać 100 wojen z Arabami i nic to nie zmieni.
  Ale po jednej przegranej wojnie Izrael przestanie istnieć.

 • jezus.chytrus.krulem.polski

  Oceniono 18 razy 2

  "rozpoczął się ostrzał obiektów Hamasu, radykalnej organizacji palestyńskiej." - terrorystycznej nie radykalnej. Hamas to organizacja terrorystyczna, której celem statutowym jest eksterminacja Izraela.

 • saves

  Oceniono 26 razy 2

  Najpierw rozwalą jakiś budynek, a potem nagle się okazuje, że był on placówką Hamasu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX