Finlandia. Próba ataku na szefa MSZ Timo Soiniego. Napastnikiem "Żołnierz Odyna"

Podczas niedzielnego spotkania przedwyborczego doszło do próby ataku na ministra spraw zagranicznych Finlandii Timo Soiniego. Napastnik został obezwładniony przez ochronę.

Jak podaje portal yle.fi do ataku doszło w mieście Vantaa znajdującym się około 30 kilometrów na północ od Helsinek. Napastnik, który w niedzielę zaatakował szefa MSZ Finlandii ubrany był w bluzę z motywem antyimigranckiej grupy.

Próba ataku na szefa MSZ Finlandii Timo Soiniego - napastnikiem "Żołnierz Odyna" 

Żołnierzami Odyna nazywają się obywatele Norwegii, Finlandii i Szwecji, którzy podczas ochotniczych patroli "chronią obywateli przed agresywnymi uchodźcami". Grupa ta sprzeciwia się globalizacji, imigracji i islamizacji Europy. Napastnik, który miał bluzę z logo tej grupy, zachowywał się agresywnie i próbował zbliżyć się do ministra - mężczyznę zatrzymali ochroniarze, a następnie został aresztowany przez policję. Motywy ataku na razie nie są znane.

Minister spraw zagranicznych Finlandii Soini na swoim blogu napisał: "Dziś zmierzyłem się z nieprzyjemnym incydentem, który został bardzo szybko zażegnany. Obecnie sprawą zajmują się lokalne władze policji. Oni wiedzą jak sobie poradzić z tą sytuacją. Dziękuję też ochroniarzom za ich dobrą pracę". Szef MSZ Finlandii przebywał w mieście na spotkaniu przedwyborczym. Soini należy do centroprawicowej partii Błękitna Reforma. Wcześniej przez 20 lat kierował eurosceptyczną i antyimigrancką partią Finowie.

Więcej o:
Komentarze (82)
Finlandia. Próba ataku na szefa MSZ Timo Soiniego. Napastnikiem "Żołnierz Odyna"
Zaloguj się
 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 47 razy 11

  Lokalny oenerowiec. Skończył tak jak poprzednicy z mordą na glebie i do paki.

 • wichurqa

  Oceniono 10 razy 10

  Rzeczywiście, ciekawi mnie podłoże tego zbliżenia, może to wcale nie miał być atak.

 • cob22

  Oceniono 21 razy 9

  Taki ONR

 • lesnojeziorska

  Oceniono 21 razy 9

  Przekładając na polskie realia: zwolennik reżyszera Brauna zaatakował pisobolszewickiego ministra.

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 8 razy 8

  Wychodzi na to, że napadli na swojego.

 • kamim11

  Oceniono 27 razy 5

  Hm... jednak prawica czyta Wyborczą, bo minusują, nie macie swoich gazet?:) rydzol nie ma swoich gazet, a gazeta polska jeszcze jest?:) Pzdr łoener:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX