Włochy: Odwołano co piąty lot Alitalia. Pracownicy sektora lotniczego będą strajkować

Utrudnienia w ruchu lotniczym we Włoszech. Sześć związków zawodowych pracowników załóg samolotów i personelu naziemnego ogłosiło strajk, który potrwa od 10:00 do 14:00 w poniedziałek.

Jak podaje włoski portal corriere.it, poniedziałkowy strajk zmusza włoskiego narodowego przewoźnika Alitalia do odwołania jednego na pięć lotów zaplanowanych na 25 marca. Odwołane zostaną przede wszystkim połączenia krajowe, ale także loty międzynarodowe. Listę odwołanych połączeń można sprawdzić na stronie internetowej linii lotniczych Alitalia

Włochy. Pracownicy sektora lotniczego będą strajkować

Zaplanowany na poniedziałek strajk pracowników transportu lotniczego dotyczy sytuacji całego sektora, a w szczególności Alitalii. Związki zawodowe, które biorą udział w strajku, podkreśliły w wydanym przez siebie dokumencie, że ze względu na zaciętą konkurencję między liniami lotniczymi pogarsza się sytuacja pracowników.

O możliwych utrudnieniach informują wszystkie linie lotnicze, które mają na dziś zaplanowane połączenia do Włoch lub wylot z tego kraju. Alitalia ogłosiła, że przygotowała plan kryzysowy, który pozwoli wszystkim pasażerom dotrzeć do celu tego samego dnia. Osoby, które mają bilet na odwołany lot, i tak wyruszą dzisiaj. "Pasażerowie, którzy zakupili bilet Alitalia na podróż 25 marca, w przypadku odwołania lub zmiany rozkładu lotów, mogą zmienić rezerwację bez dodatkowych opłat lub zażądać zwrotu pieniędzy" - czytamy na stronie włoskiego przewoźnika. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Włochy: Odwołano co piąty lot Alitalia. Pracownicy sektora lotniczego będą strajkować
Zaloguj się
 • antikrishti

  Oceniono 6 razy 4

  Nasz sprytny Matouszek by sobie poradził z takim kryzysem
  apelując by pracownicy strajkowali rotacyjnie podczas urlopów.

 • allisong

  0

  Planując lot to od razu trzeba liczyć się z tym że albo będzie odwołany albo opóźniony, w zeeszłym roku kilka razy korzystałam z pomocy givt bo co gdzieś miałam lecieć to były problemy, strach wakacje za granicą planować

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX