Atak rakietowy na Izrael. Sześć osób rannych. Premier Netanjahu skraca wizytę w USA

W godzinach porannych doszło do ataku rakietowego w centralnej części Izraela. Według informacji przekazanych przez lokalne władze, rakieta zostałą wystrzelona najprawdopodobniej ze Strefy Gazy.

Rakieta trafiła w dom w spółdzielni rolniczej Mishmeret, na północ od Tel Awiwu. W pożarze zostało rannych sześć osób, w tym niemowlę. Wcześniej w rejonie ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Jak informuje agencja Reuters, do ostatniego takiego ataku doszło w 2014 roku, podczas konfliktu izraelsko-palestyńskiego. 

Atak rakietowy na Izrael. Premier Benjamin Netanjahu skraca wizytę w USA

Atak rakietowy na Izrael zbiegł się w czasie z wizytą Benjamina Netanjahu w Stanach Zjednoczonych. Przebywający w USA izraelski premier oświadczył, że przerwie zaplanowaną na dwa dni wizytę i wróci do kraju zaraz po spotkaniu z Donaldem Trumpem.

- Zdecydowałem, ze względu na incydenty związane z bezpieczeństwem, przerwać moją wizytę w Stanach Zjednoczonych. Spotkam się z prezydentem Trumpem w ciągu kilku godzin i zaraz po tym wrócę do Izraela - powiedział Netanjahu w nagraniu wideo udostępnionym przez jego kancelarię.

Były generał Benny Gantz, główny rywal Netanjahu w nadchodzących wyborach, wydał oświadczenie oskarżające prawicowego premiera o "bankructwo bezpieczeństwa narodowego" - podaje Reuters. 

Więcej o:
Komentarze (161)
Atak rakietowy na Izrael. Sześć osób rannych. Premier Netanjahu skraca wizytę w USA
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 26 razy 10

  No to jak te nasze zakontraktowane przez Błaszczaka "Patrioty", będą TAK SAMO skuteczne, to Putin nawet nie musi modernizować swoich rakiet wycelowanych z Kaliningradu w naszym kierunku.
  Słowem strach się bać...

 • feurig59

  Oceniono 19 razy 9

  Nigdzie na swiecie nacjonalizm i szowinizm nie doprowadzily nigdy do niczego dobrego.
  Zawsze tylko i wylacznie do wojny.
  Ludzie, przestancie kierowac sie emocjami, zacznijcie na powrot rozumem. Nie oddawajcie glosu na nacjonalistow, zadnych "prawdziwych", ani nikogo kto sam siebie nazywa "patriota" i podkresla to przy kazdej okazji, bo to blaga, pustoslowie i na ogol chodzi mu o nienawisc do innych.

 • e50504

  Oceniono 15 razy 5

  Ach te zbiegi okoliczności. Nic, będzie trzeba zareagować. Dla pokoju w regionie

 • wynanc2

  Oceniono 23 razy 5

  Widzicie teraz żydy jak to przyjemnie jak wam rakiety na łeb spadają? Oddajcie zagrabione ziemie Palestyńczykom, to bedziecie mieli pokój.

 • staem

  Oceniono 9 razy 5

  A ja uznaję wszystkich za moich bliźnich i nigdy z tym nie przegrywam....

 • pas964

  Oceniono 5 razy 3

  A podobno mają niezawodny parasol antyrakietowy.

 • qawsedrftg

  Oceniono 13 razy 3

  Nasza kopuła będzie równie skuteczna, tym bardziej że i rakiety mają być lepsze niż home-made z rur kanalizacyjnych. Ale Fort Trump (teraz jako Store Trump) nas ochroni! 447!

 • ateistaoddziecka

  Oceniono 8 razy 2

  Ciekawe co Żydzi powiedzą, gdy następna rakietka będzie miała głowicę zakupioną okazyjnie od Kima.....

 • dirxml_iii

  Oceniono 14 razy 2

  Żelazna Kopuła ? --- buuuuu porażka ... nie zadziałała, w takim razie niech Izrael tak nie podskakuje do Iranu bo ten go zasra rakietami, jeśli ichnia kopuła nie potrafi przechwycić jednej robionej w garażu rakiety to Irańskich tym bardziej nie przechwyci ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX