Skrót raportu Muellera ujawniony. Nie wyklucza winy, ale nie ma dowodów na przestępstwo Trumpa

W raporcie Roberta Muellera stwierdzono, że nie ma dowodów na to, że Donald Trump lub ktoś z jego otoczenia współpracował z Rosjanami w trakcie wyborów prezydenckich w USA w 2016 roku. Tak wynika z opublikowanego właśnie skrótu dokumentu.

Prokurator Generalny USA William Barr przedstawił amerykańskiemu Kongresowi swoje podsumowanie głównych tematów, które poruszano w śledztwie specjalnego prokuratora Roberta Muellera.

Śledztwo dotyczyło wątków związanych z ingerencją Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku i podejrzenia, że ludzie z otoczenia Donalda Trumpa mieli związki z Kremlem. Badano też, czy Trump utrudniał śledztwo w sprawie.

Jak przekazuje CNN, w krótkim podsumowaniu zawarto takie stwierdzenie:

Prokurator Specjalny ocenia, że choć ten raport nie stwierdza, że prezydent (Trump - red.) popełnił przestępstwo, to nie wyklucza winy.

Jednocześnie zaznaczono, że zebrane dowody nie były wystarczające do tego, by orzec, iż Trump utrudniał śledztwo.

Pada też:

Nie wykazano, że podczas kampanii Trump, czy ktoś z jego otoczenia, współpracował z Rosjanami w ramach ich prób wpłynięcia na wybory.

Donald Trump komentuje 

Donald Trump na gorąco skomentował publikację skrótu raportu. - To wstyd, że nasz kraj musiał przez to przechodzić, to wstyd, że wasz prezydent musiał przez to przechodzić - powiedział dziennikarzom.

Raport Muellera - statystyki

We wspomnianym dokumencie zawarto też podsumowanie z jakim rozmachem pracował specjalny prokurator Mueller i jego ludzie. Wygląda to następująco: w dochodzeniu brało udział 19 prawników, którym pomagało 40 agentów FBI, analityków, czy innych ekspertów.

Wysłano też 2800 wezwań przedsądowych, przeprowadzono prawie 500 przeszukań, a także 13 razy zwrócono się do zagranicznych rządów po dowody, przesłuchano również około 500 świadków.

Więcej o:
Komentarze (124)
USA. Raport Roberta Muellera ws. Rosjan i wyborów. Nie ma dowodów na to, że Trump współpracował z Rosjanami
Zaloguj się
 • czarna_brygada09

  Oceniono 15 razy 11

  'Prokurator Specjalny ocenia, że choć ten raport nie stwierdza, że prezydent (Trump - red.) popełnił przestępstwo, to nie wyklucza winy.'

  Perełka sofizmatu ... czyli powiedzieć prawdę wykorzystując wieloznaczność.

 • dwa_grosze

  Oceniono 25 razy 5

  Czerscy propagandyści się głowią, jak w nagorszym świetle przedstawić ten raport.
  Tytuł zmieniali już kilka razy. lol

 • trzybar

  Oceniono 15 razy 5

  "Prokurator Specjalny ocenia, że choć ten raport nie stwierdza, że prezydent (Trump - red.) popełnił przestępstwo, to nie wyklucza winy."

  Raport miał wykazać albo nie czy Trump popełnił przestępstwo. Jak widać nie popełnił. Wykluczenie winy nie było celem tego raportu, więc to takie ratowanie twarzy...

 • pener1986

  Oceniono 23 razy 5

  Śledztwo nie miało wykluczyć winę, tylko zweryfikować, czy Trump współpracował z ruski i. Śledztwa nigdy nie mają na celu wykluczenie winy, tylko jej dowieść. Dowodów nie ma, ani na ludzi z jego otoczenia. Dwa lata śledztwa, obok tego śledztwo w komisji sejmowej i senackiej i nic. Trzeba skończyć już z tym szaleństwem anty Trump, bo to już jest żenujące.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 12 razy 4

  W USA można się dobrać do dudy prezydentowi. W Wolsce nie można się dobrać do dudy szeregowemu posłowi. To ilustruje różnicę między dwiema politycznymi cywilizacjami: zachodnią, euroatlantycką i turańską, środkowoazjatycką.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 24 razy 4

  "Brak dowodów świadczy o tym, że zostały zniszczone."
  (Zbigniew "Zero" Ziobro)

 • nietyp

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma dowodów..., a sześciu jego współpracowników siedzi, albo będzie siedzieć. To coś tak, jak w naszym wymiarze sprawiedliwości... Kaczyński nagrany na dyktafon, ale chętnych do jego przesłuchania brak..., a o stawianiu zarzutów, to nawet boją się myśleć...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX