Pompeo sugeruje, że Bóg powołał Trumpa, by ocalił Izrael. Prezydent porównany do biblijnej Estery

Donald Trump został powołany przez Boga, niczym biblijna królowa Estera, by ocalić Izrael? Według sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo to możliwe, a przynajmniej on sam w to wierzy.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo podczas pobytu w Izraelu udzielił wywiadu telewizji Christian Broadcasting Network (CBN), w którym padło dosyć osobliwe stwierdzenie na temat roli, jaką może odegrać Donald Trump w polityce bliskowschodniej.

W pewnym momencie wywiadu pojawił się wątek agresywnej polityki Iranu na Bliskim Wschodzie. Pompeo został zapytany przez dziennikarzy, czy zgodziłby się z tym, że Donald Trump swoimi działaniami jest niczym biblijna królowa Estera, powołany by "pomóc uratować naród żydowski przed zagrożeniem z Iranu".

Jako chrześcijanin, głęboko wierzę w to, że to możliwe

- odparł Pompeo, po chwili dodając, że Bóg musi czuwać nad sprawami na Bliskim Wschodzie, skoro państwo żydowskie wciąż istnieje.

W tym tygodniu Donald Trump zapowiedział swoją kolejną decyzję, którą z radością przyjął premier Binjamin Netanjahu. Prezydent USA zadeklarował, że po 52 latach Stany Zjednoczone są gotowe na to, by uznać suwerenność Izraela na Wzgórzach Golan.

Prawa do Wzgórz Golan roszczą sobie Izrael, Syria i Liban, te tereny w 1967 roku, po wojnie sześciodniowej, zostały przejęte przez Izrael. W 1981 roku izraelski parlament uchwalił przyłączenie tego terytorium do Izraela, jednak dotąd Rada Bezpieczeństwa ONZ nie uznała tego oficjalnie.

Więcej o:
Komentarze (174)
Sekretarz stanu USA o Donaldzie Trumpie. Porównania do królowej Estery, prezydent miałby czuwać nad Izraelem
Zaloguj się
 • wlodzimierz.krzysztofik

  Oceniono 24 razy 20

  Polecam ten artykuł wszystkim tym, którzy uważają, że w Polsce poziom polityki sięgnął zera. Owszem sięgnął, ale co w takim razie powiedzieć o polityce USA? Oto USA w całej swojej krasie, państwa tępych, niewykształconych religijnych fanatyków. On nie żartuje ani nie kpi, on tak naprawdę myśli i to dopiero jest straszne.

 • vomitorium1

  Oceniono 26 razy 16

  " ... Bóg powołał Trumpa, by ocalił Izrael."
  a powinien
  zamienić go
  w słup soli
  (jak żonę lota)

 • 1627cd1410

  Oceniono 30 razy 14

  jednak tępactwo prawicowe jest szerszym - światowym problemem. Wcale nie daje mi to otuchy iż jesteśmy jedyni :O/

 • hen354

  Oceniono 17 razy 13

  Bog tak ukochal Trumpa, streczyciela, oszusta podatkowego, rasiste, rozwodnika, egocentryka ze wybral go na swego przedstawiciela na ziemi. Widzac slabosc papiezy po prostu musial, nie chcial ale musial.

 • goldendeliceus

  Oceniono 13 razy 13

  Wyrazy współczucia dla obywateli USA za takiego prezydenta, intelektualisty.
  Nasz prezes wszech czasów, to geniusz intelektualny. I jeszcze narzekamy na prezesa. Wręcz wstyd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX