Eksplozja w Chinach była tak silna, że wywołała trzęsienie ziemi. 44 osoby nie żyją

Do 44 osób wzrosła liczba ofiar eksplozji w zakładach chemicznych w prowincji Jiangsu na wschodzie Chin - podały państwowe media. Strażakom udało się uratować 88 osób. Wybuch wywołał w rejonie małe trzęsienie ziemi.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach porannych czasu obowiązującego w Polsce.
Na nagraniach wideo opublikowanych przez Beijing News zaraz po eksplozji widać było pożar i kłęby dymu unoszące się nad fabryką. Według relacji lokalnych mediów, eksplozja była tak potężna, że wywołała trzęsienie ziemi o magnitudzie 2,2, spowodowała runięcie fabrycznych budynków, z okolicznych domów i szkoły wypadły okna. W eksplozji zginęły 44 osoby, ok. 90 jest poważnie rannych.

Eksplozja w Chinach. Dziesiątki zabitych

Katastrofy przemysłowe są częste w Chinach ze względu na złe warunki bezpieczeństwa w tamtejszych zakładach. W listopadzie ubiegłego roku na terenie fabryki chemikaliów na północy kraju wybuchła ciężarówka wypełniona materiałami łatwopalnymi. Zginęły wówczas 22 osoby. W 2015 r. z kolei w Tiencin zginęły z powodu wybuchu w magazynie z chemikaliami 173 osoby.

Więcej o:
Komentarze (7)
Eksplozja w Chinach była tak silna, że wywołała trzęsienie ziemi. 44 osoby nie żyją
Zaloguj się
  • stalowy_jez

    Oceniono 2 razy 0

    Duzo ich...

  • mamlas_r

    Oceniono 11 razy -9

    Za to w Polsce warunki pracy są idealne, tyle że zakładów brak. Eksplodować mogą najwyżej składy skrajnie toksycznych odpadów chemicznych, którymi styropian zastąpił przemysł chemiczny zbudowany w PRL, a rozkradziony i zrujnowany przez "dysydentów" w rodzaju batii Michnika-milionera...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX