Włochy. Kierowca porwał autobus z 51 dziećmi na pokładzie i go podpalił. Uratował je telefon

12 dzieci trafiło do szpitala na przedmieściach Mediolanu po tym, jak kierowca autobusu wiozącego uczniów na wycieczkę szkolną porwał go, a następnie podpalił. Służby zjawiły się na miejscu i w porę wyprowadziły uczniów z pojazdu, bo wcześniej jeden z nich zdołał zadzwonić z prośbą o pomoc do swoich rodziców.

Do porwania autokaru doszło w środę w miejscowości San Donato Milanese w pobliżu Mediolanu. Kierowca autokaru, który wiózł na wycieczkę 51 uczniów gimnazjum, niespodziewanie zmienił trasę, a po chwili zatrzymał pojazd i z nożem w ręku zagroził uczniom, że nie mogą opuścić autokaru i że "nikt nie przeżyje dzisiejszego dnia".

Włochy. Porwał autokar z dziećmi, później go podpalił

Jak informuje agencja Associated Press, po porwaniu autokaru jeden z uczniów zdołał skontaktować się telefonicznie ze swoimi rodzicami. Ci poinformowali policję, która natychmiast ruszyła w pościg za porwanym pojazdem. W pewnym momencie kierowca autokaru zjechał na pobocze i rozlał w autobusie benzynę, a następnie go podpalił, krzycząc, że zabije siebie i dzieci. 

Karabinierzy, którzy dotarli na miejsce, rozbili tylną szybę pojazdu i w porę wyprowadzili wszystkich uczniów z pojazdu. 12 z nich trafiło do szpitala z niegroźnymi obrażeniami. Zatrzymano też 47-letniego kierowcę, obywatela Włoch senegalskiego pochodzenia, który - jak ustalono - był wcześniej karany za przemoc seksualną i prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Według relacji niektórych włoskich mediów porwanie autokaru miało być wyrazem protestu, a kierowca przed zatrzymaniem krzyczał, że "trzeba powstrzymać śmierć ludzi na Morzu Śródziemnym".

Więcej o:
Komentarze (300)
Włochy. Kierowca porwał autobus z 51 dziećmi na pokładzie i go podpalił. Uratował je telefon
Zaloguj się
 • wesslingharald

  Oceniono 64 razy 58

  Tak! Ten Senegalczyk ma rację. Bezwzględnie należy powstrzymać śmierć na Morzu Śródziemnym - ani jeden ponton nie powinien odbić od afrykańskiego brzegu. Ani jedna przeładowana łódź nie powinna opuścić afrykańskiego portu. Łodzie i pontony natychmiast zawracać, przemytników zamykać w obozach pracy. To uratuje wiele istnień ludzkich. :/

 • mkll95

  Oceniono 59 razy 55

  ..wcześniej karany za przemoc seksualną i prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu - to jak on dostal prace jako kierowca wycieczki dla dzieci????

 • 31.februarius

  Oceniono 80 razy 52

  Kolo (pewnie jakiś Buddysta), który "był wcześniej karany za przemoc seksualną i prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu", pracował sobie jako kierowca autobusu i woził bambini na wycieczki!

  Viva Italia!

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 63 razy 47

  Mnie rok temu zaatakował taki ubogacacz we Florencji. Stwierdził, że jestem złym człowiekiem, bo nie chciałem kupić podrabianej torebki, wrzeszczał o rasizmie i chciał mnie bić. Na szczęście uciekłem w boczną uliczkę.
  Oni są na granicy wytrzymałości nerwowej. Po jakimś czasie dociera do nich, że w Europie nie ma raju, że nikt ich tutaj nie chce, że są zerami, że nic nie potrafią, a wrócić też nie maja dokąd. No i budzi się frustracja.

  Każdego tygodnia przybywają kolejne tysiące, mieszkają w parkach, pod wiaduktami. itd. To jest tragedia.

 • m33h0w

  Oceniono 47 razy 39

  Czyli 'uchodźca" podziękował gospodarzom za gościnę, tak jak najlepiej potrafił.

 • 31.februarius

  Oceniono 50 razy 36

  "a kierowca przed zatrzymaniem krzyczał, że "trzeba powstrzymać śmierć ludzi na Morzu Śródziemnym".

  ... kandydat do pokojowego Nobla?!

 • white_lake

  Oceniono 33 razy 33

  karany za jazdę po pijaku może pracować jako kierowca autokarów i dzieci wozić? to jakieś jaja są chyba

 • ariel1968

  Oceniono 31 razy 27

  Mam nadzieję, że Włosi się ogarną. Nie jestem żadnym rasistą, zostałem wyzwany kilka razy od lewaków, prenumeruję Wyborczą. Jednak pojeździłem trochę po Afryce i niestety Senegal to fatalne wrażenie. Większość Senegalczyków zachowuje się jak dzieci z przedszkola, daj, daj a jak nie dasz to nagle dorastają i zaczynają np. rzucać kamieniami. Niestety Sienkiewicz miał w jednym rację moralność Kalego tam rządzi. I nawet pomóc wydobyć się z biedy nie można, bo ich szefowie w za ciasnych garniturkach wszystko rozkradną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX