Kim jest Gökmen Tanis? Zamachowiec z Utrechtu ma bogatą kartotekę kryminalną

Gökmen Tanis, podejrzany o zamach w Utrechcie, ma bogatą przeszłość kryminalną - informują holenderskie media. Mężczyzna był aresztowany m.in. za próbę kradzieży pojazdu oraz podejrzewany o gwałt.

Do zamachu w Utrechcie doszło w poniedziałek 18 marca, ok. godziny 10:45 czasu lokalnego. Po kilku godzinach od zdarzenia, holenderska policja zatrzymała 37-letniego Gökmena Tanisa, obywatela Holandii tureckiego pochodzenia. Mężczyzna jest podejrzany w związku ze strzelaniną w Utrechcie, w wyniku której zginęły trzy osoby, a pięć zostało rannych.

Policja zatrzymała Gökmena Tanisa. Kim jest zamachowiec z Utrechtu?

Jak donoszą holenderskie media, 37-letni Gökmen Tanis ma bogatą kartotekę kryminalną. Na dwa tygodnie przed strzelaniną w Utrechcie był przesłuchiwany w sprawie gwałtu. 47-letnia kobieta, która oskarżyła Gökmena Tanisa, powiedziała mediom, że wielokrotnie spotykała się z podejrzanym, z którym brała narkotyki i uprawiała seks. Podczas jednego z ich spotkań sytuacja wymknęła się jednak spod kontroli - latem 2017 roku Gökmen Tanis miał zgwałcić kobietę i grozić jej, że podpali jej dom. Zdaniem ofiary podejrzany w sprawie strzelaniny jest narkomanem i psychopatą, a nie terrorystą - relacjonuje RMF FM

Jak informuje "The Telegraph", Gökmen Tanis był przesłuchiwany ws. wspomnianego gwałtu dwa tygodnie temu, a wcześniej był aresztowany za próbę kradzieży pojazdu, jazdy pod wpływem środków odurzających i plucia na policję. 

Holenderski portal ad.nl podaje, że to nie pierwszy raz, kiedy Tanis otworzył ogień do ludzi. W grudniu 2013 roku miał użyć broni palnej w budynku mieszkalnym w dzielnicy Kanaleneiland, niedaleko miejsca, w którym doszło do wczorajszej strzelaniny. Co więcej, jeden z jego braci jest znany służbom wywiadowczym ze względu na jego ekstremistyczne poglądy, dlatego śledczy nie wykluczają, że strzelanina w Utrechcie była zamachem terrorystycznym.

Więcej o:
Komentarze (77)
Kim jest Gökmen Tanis? Zamachowiec z Utrechtu ma bogatą kartotekę kryminalną
Zaloguj się
 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 18 razy 10

  Ma obywatelstwo - znaczy się, siedzi w Holandii od dawna. Poza tym - Turek, nie żadna sierota z Syrii, Libii czy innego piaskownistanu zdestabilizowanego podczas, hehehe, "Arabskiej Wiosny". A teraz się dowiadujemy, że jeszcze ćpun, który dupczył na boku jakiegoś starego paszteta. Muzułmanin z niego jak ze mnie arcybiskup.

 • klontfa_nadchodzi

  Oceniono 11 razy 5

  ...no i nie mówiłem? chory psychicznie i niepomny swych czynów. Vit C mu dać i wypuścić.

 • g.lesio

  Oceniono 19 razy 5

  W obecnej chwili z każdego kryminalisty psychopaty będącego muzułmaninem jeżeli tylko zrobił jakąś rozróbę robią natychmiast terrorystę za coś co gdyby to zrobił człowiek innego wyznania albo ateista zostałoby nazwane po prostu bandytyzmem.
  W Polsce co jakiś czas psychole robią nie takie rzeczy i nikt ich nie nazywa terrorystami a jedynie szurniętymi bandytami. Po aresztowaniu sprawdza się obowiązkowo ich psychikę jak to się zdarzyło nier dalej niż kilka dni temu z góralem z Zakopanego. który bez żadnego powodu zabił jedną staruszkę a drugą ciężko poranił.

  I co to terrorysta czy czubek bandyta ?

 • sigerpfagus11

  Oceniono 4 razy 4

  Niemal każdy muzułmanin, który dokona aktu terroru jest określany jako narkoman, psychopata, niezrównoważony psychicznie itd, itp; w przypadku sprawców innych wyznań lub ich braku, służby, dziennikarze nigdy nie maja wątpliwości, że był to akt terroru, nie ma podejrzeń,jest przekonanie. Cała retoryka zmierza do powiązania wszystkich środowisk prawicowych z potencjalnym terrorem, przy jednoczesnym wybielaniu środowisk muzułmańskich, ukrywaniu szerokiego poparcia i pomocnictwa dla terroru, jakie według statystyk w tych środowiskach jest obecne.

 • Marius Wrona

  Oceniono 10 razy 4

  Teraz prasa swiatowa pisze tylko jak jest minimum kilka ofiar śmiertelnych. Ale że dziennie dochodzi w Niemczech do rozbojów czy gwałtów minimum przy urzycia noża przez przybyszów z państw muzułmańskich, to już nikt nie pisze.
  A jest coraz gorzej, wieczorem to już jest strach iść na spacer.

 • 31.februarius

  Oceniono 5 razy 3

  "Kim jest Gökmen Tanis?"

  Nie intresuje mnie, kim był.
  Teraz powinien być trupem!

 • cob22

  Oceniono 12 razy 2

  Fajne, brali narkotyki, bzykali jakis czas a potem...ja zgwalcil.

 • jenna.jameson

  Oceniono 20 razy 2

  Wczoraj załatwiał porachunki rodzinne. Stawiałam, że zrobią z niego wariata, dzisiaj bach i mamy kryminalistę psychopatę. Szkoda, że nie da się go podciągnąć pod zwolennika białej supremacji.... ech...

 • atha2

  Oceniono 1 raz 1

  żaden typowy zamach terrorystyczny - podobno strzelał do kobiety /kobiet/ a zabił i ranił tych, którzy je próbowali ratować /czy jedynie przypadkowo zasłaniali/
  tak wynikałoby z relacji świadków - moze jakas znajoma lub odreagowywał na kobietach oskarżenie o gwałt /sprawa z roku 2017/, sprawa właśnie miała się toczyć
  dopiero co był badany psychiatrycznie z tego powodu /w holenderskim instytucie psychiatrii sądowej/ a badanie było jednym z warunków zawieszenia jego tymczasowego aresztowania i faktycznie wypuszczono go 1 marca /od czasu gwałtu był wielokrotnie przetrzymywany w areszcie przedprocesowym/
  z bratem ultrasem to też mocno naciągana teoria

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX