Meteor nad Morzem Beringa. Eksplozja o sile 10 razy większej niż bomba zrzucona na Hiroshimę

NASA oraz siły powietrzne USA zauważyły kulę ognia nad Morzem Beringa. Jak się okazało, był to meteor, który eksplodował w atmosferze ziemskiej z siłą wielokrotnie większą niż bomba atomowa zrzucona na Hiroshimę.

Do zdarzenia doszło 18 grudnia 2018 roku - informuje BBC. NASA została poinformowana przez siły powietrzne USA, które nad Morzem Beringa, na szlaku powietrznym, którym latają samoloty handlowe między Ameryką Północną i Azją, zauważyły kulę ognia. 

Eksplozja meteorytu nad Morzem Beringa

Meteor eksplodował 25,6 km nad powierzchnią Ziemi. Siła wybuchu wynosiła 173 kilotony. To dziesięć razy więcej niż siła, z jaką eksplodowała bomba atomowa zrzucona na Hiroshimę. 

Jak powiedział Lindley Johnson z NASA w rozmowie z BBC, tak silne eksplozje zdarzają dwa-trzy razy podczas stu lat. Jednocześnie, był to najsilniejszy zaobserwowany tego typu wybuch od 30 lat i największy od eksplozji nad Czelabińskiem w Rosji w 2013 roku.

Więcej o:
Komentarze (193)
Meteor nad Morzem Beringa. Eksplozja meteorytu o sile 10 razy większej niż bomba zrzucona na Hiroshimę
Zaloguj się
 • maxthebrindle

  Oceniono 47 razy 35

  'Jednocześnie, był to najsilniejszy zaobserwowany tego typu wybuch od 30 lat i największy od eksplozji nad Czelabińskiem w Rosji w 2013 roku.'
  Najsilniejszy wybuch od 30 lat, który był drugim pod względem wyzwolonej energii po wybuchu, który miał miejsce 6 lat temu... Oj, wychodzą te wszystkie reformy edukacji, wychodzą...

 • polski_polak_pl

  Oceniono 36 razy 34

  Jak nie powodzie, to trzęsienia Ziemii, jak nie trzęsienia to meteory, jak nie meteory to PIS.

 • bokaj

  Oceniono 28 razy 26

  Jaki tam meteor.
  To był eksperyment podkomisji smoleńskiej.
  Wkrótce wystawią rachunek.

 • ziggybam

  Oceniono 25 razy 19

  Wszedłem na komentarze tylko, żeby zobaczyć jaja z PiSu. Nie zawidłem się - sukinkoty tak przeżarli naszą rzeczywistość, że nawet psie g... kojarzy się z Nowogrodzką. A co dopiero wybuchający meteor.

 • franclajn

  Oceniono 21 razy 17

  Antek Policmajster i jego komisja znów wysadzali parówki?

 • shtalman

  Oceniono 14 razy 14

  To nie był PiSowski meteor, no bo nic nie spyerdolił, wedle klasyfikacji PiS-bolszewii "Co tu jeszcze spyerdolić?"

 • spyderman2

  Oceniono 13 razy 13

  dobrze że oligarcha kałczyńskie nie wybudował jeszcze apartamentowców bo meteor mógł o nie zachaczyć i 3 miliardy z kieszeni podatnika znów poszłoby się walić jak w możejkach gdzie kaczory bezkarnie przepaliły miliardy a na szkoły i szpitale kasy nie ma

 • stary.gniewny

  Oceniono 15 razy 13

  Kto tam do cholery bez przerwy w Rosję celuje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX