Strzelanina w Utrechcie miała podłoże rodzinne? Turecka agencja: Napastnik atakował krewnego

Po strzelaninie w Utrechcie światowe media prześcigają się w publikowaniu nieoficjalnych ustaleń na temat zdarzenia. Według agencji Anadolu 37-letni Gökman Tanis, za którym trwa obława, miał strzelać w tramwaju do członka rodziny.

W holenderskim Utrechcie wciąż trwa obława za 37-letnim Gökmanem Tanisem, domniemanym sprawcą strzelaniny, w której zginęły trzy osoby, a pięć zostało rannych. W związku ze strzelaniną zwołano posiedzenie sztabu antykryzysowego i wzmocniono ochronę siedziby rządu w Hadze.

Władze podniosły alert zagrożenia terroryzmem w prowincji Utrecht na najwyższy poziom. Zamknięto kina, teatry, szkoły i uczelnie wyższe i wzmocniono kontrolę na lotniskach. W związku z zagrożeniem nie kursują też tramwaje.

Strzelanina w Utrechcie. Anadolu: Napastnik strzelał do krewnego

Turcka agencja informacyjna Anadolu donosi natomiast, powołując się na krewnych 37-letniego Tanisa, że działał on z "powodów rodzinnych" i strzelał do krewnego (nie podano płci ani stopnia relacji) i osób, które próbowały mu pomóc.

Z kolei BBC poinformowało, powołując się na tureckiego przedsiębiorcę z Utrechtu, że Gökman Tanis był w przeszłości zatrzymany w związku z podejrzeniami o związki z tzw. Państwem Islamskim. Został jednak wypuszczony.

Więcej o:
Komentarze (49)
Strzelanina w Utrechcie miała podłoże rodzinne? Turecka agencja: Napastnik atakował krewnego
Zaloguj się
 • kletos

  Oceniono 39 razy 23

  To cały tramwaj krewniaków był ? Czy oni myślą, że my jesteśmy tacy głupi ?

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 27 razy 17

  Wszyscy ludzie są braćmi, więc pewnie strzelał do krewnego.

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 33 razy 15

  Oj co za ulga, że na tle rodzinnym, w takim razie to się nie liczy. Refjudżis Łelkam.

 • klontfa_nadchodzi

  Oceniono 25 razy 13

  a tak naprawde to wiadomo, ze te ofiary postrzelily sie same. I po co to mieszać?

 • 31.februarius

  Oceniono 20 razy 12

  "Władze podniosły alert zagrożenia terroryzmem w prowincji Utrecht na najwyższy poziom. Zamknięto kina, teatry, szkoły i uczelnie wyższe i wzmocniono kontrolę na lotniskach. W związku z zagrożeniem nie kursują też tramwaje."

  ... z powodu rodzinnej niesnaski ...

 • Andrzej Jeziorowski

  Oceniono 15 razy 11

  Po każdym islamskim zamachu natychmiast odzywają się głosy w jakiś sposób próbujące usprawiedliwiać sprawców. A to że czuli się dyskryminowani, a to byli niedostosowani, albo że zamachy to odpowiedź na działania Zachodu względem muzułmanów. Oczywiście żelaznym punktem jest natychmiastowe ogłaszanie że napastnicy byli chorzy psychicznie i że nie można w żaden sposób obwiniać wszystkich muzułmanów bo islam to religia pokoju, a tak właściwie to był tylko incydent. No i rozpaczanie mediów że taki zamach da paliwo skrajnej prawicy. Zwraca uwagę też brak empatii dla ofiar zamachu i troska o muzułmanów czy czasem nie stanie im się jakaś krzywda bo ktoś ich będzie obwiniał o zamach.
  Natomiast gdy jest zamach na muzułmanów od razu jest generalizowanie i obwinianie wszystkich, całego społeczeństwa, że niby przyzwala, że wychowało takich zbrodniarzy czyli społeczeństwo też jest zbrodnicze, rasistowskie, nie kochające obcych itp, itd. Że oczywiście winne jest chrzescijanstwo, zaborcza religia kolonizatorów. A zamachowiec to rzecz jasna zwyrodniały faszysta i rasista, jak wszyscy którzy ośmialają się mieć coś przeciwko muzułmanom.

 • vincento_mocca

  Oceniono 10 razy 10

  To akurat wersja turecka, Holendrzy podejrzewają pobudki terrorystyczne.

 • stopp5

  Oceniono 11 razy 9

  Czy Turcy mogli by swoje problemy rodzinne rozwiązywać między sobą w Turcji?

 • remo29

  Oceniono 14 razy 8

  Czyli turecki Janusz wrukwił się na tureckiego Sebę. Jak na tureckim Podkarpaciu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX