Senator mówił skandaliczne rzeczy o zamachu. Chłopak rozbił mu jajko na głowie i został bohaterem

17-letni Will rozbił jajko na głowie senatora Frasera Anninga, który winą za zamach terrorystyczny w Nowej Zelandii obarczył... jego ofiary. Anning odwrócił się i zaczął bić 17-latka, za co spłynęła na niego szeroka krytyka. Z kolei "Chłopak-Jajko" stał się bohaterem.

W piątek 15 kwietnia terrorysta zaatakował wiernych zebranych w dwóch meczetach w mieście Christchurch w Nowej Zelandii. Zginęło 50 osób, kolejnych kilkadziesiąt zostało rannych.

Nastolatek rozbił jajko na głowie senatora 

W skandaliczny sposób komentował te wydarzenia australijski senator Fraser Anning. Z jego wypowiedzi wynikało, że do zamachu nie doprowadził biały suprematysta, a polityka migracyjna, która pozwoliła na przyjazd "muzułmańskich fanatyków" do Nowej Zelandii. - Muzułmanie mogą być dziś ofiarami, ale zwykle są sprawcami - mówił i dodał, że "to tragedia, ale ludzie w końcu zaakceptują, że takie rzeczy się zdarzają". 

Jak informuje portal news.com.au, to właśnie podczas wywiadu, w którym padły te słowa, 17-letni Will Connolly rozbił jajko na głowie polityka. Senator odwrócił się i zaczął bić chłopaka w twarz. Chwilę później 17-latek został obezwładniony przez kilku mężczyzn.

Senator ze związkami z neo-nazistami

To nie pierwsza taka wypowiedź senatora. Podczas swojego pierwszego wystąpienia w Senacie mówił m.in. o referendum na temat przywrócenia rasowej i religijnej dyskryminacji w polityce imigracyjnej, o "marksizmie kulturowym", a bezpieczne szkoły to jego zdaniem "propaganda seksualnych dewiacji" i "uderzenie w białe rodziny". W przemówieniu używał określenia "ostateczne rozwiązanie", co w oczywisty sposób kojarzy się z Holocaustem i skrytykował go za to niemal cały Parlament.

69-latek utrzymuje też związki z neo-nazistami, w tym Blairem Cottrellem, który uważa, że w klasach szkolnych powinny wisieć portrety Adolfa Hitlera, a dzieci powinny czytać "Mein Kampf". 

Chłopak stał się bohaterem

Krytyka z incydent z jajkiem nie spadła jednak na nastolatka, a polityka z powodu jego agresywnej reakcji. Pojawiły się głosy, że powinien on odpowiedzieć za napaść na chłopaka, a petycję o usunięcie Anninga z australijskiego parlamentu podpisało ponad 1,2 mln osób.

Tymczasem 17-latek stał się bohaterem sieci, a filmik z nagraniem, jak rozbija jajko na głowie polityka, obiegł Internet na całym świecie. Zaczęto nazywać go nawet "Egg Boy" (pol. Chłopak-Jajko). Co więcej, zewsząd spływają słowa wsparcia, a nawet podziwu. 

Wielu muzyków, m.in. grupa Hilltop Hoods, zapewniło chłopaka, że ma darmowy wstęp na ich koncerty ważny przez całe życie. Liczne lokale deklarują, że Will trafił na ich listę gości VIP, a grafik Sebastian White stworzył koszulkę z wizerunkiem chłopaka, które chce sprzedawać w Internecie, a dochód przeznaczyć na Christchurch Shooting Victims Fund (fundusz, z którego środki będą przekazane ofiarom i rodzinom ofiar strzelaniny).

Profesor filozofii Caner Taslaman zaproponował z kolei, że pokryje koszty 10-dniowego pobytu Willa w jednym z 5-gwiazdkowych hoteli w Turcji. - Doceniamy to, co zrobiłeś - napisał na Twitterze.

Trwa zbiórka crowdfundingowa dla Willa

Na crowdfundingowej stronie GoFundMe.com trwa zbiórka pieniędzy na pokrycie ewentualnych kosztów prawnych, które będzie musiał ponieść chłopak w związku z napaścią na senatora. Jednak - jak czytamy na stronie - 17-latek zadeklarował, że większość pieniędzy przekaże na pomoc rodzinom ofiar, które zginęły w Christchurch. Do tej pory zebrano 51 215 dolarów, a datki wpłaciło ponad 2,5 tysiąca osób.

Polityk komentuje atak

Senator Fraser Anning skomentował swoje zachowanie podczas konferencji prasowej. - Został uderzony w twarz, co już dawno temu powinna zrobić jego matka, bo bardzo źle się zachowuje - stwierdził. Dodał, że naturalną reakcja na atak jest obrona i według niego właśnie to zrobił po tym, jak 17-latek rozbił jajko na jego głowie.

Więcej o:
Komentarze (289)
Senator mówił skandaliczne rzeczy o zamachu. Chłopak rozbił mu jajko na głowie i został bohaterem
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 83 razy 49

  U nich taki polityk to skandal.
  U nas nie dość, że norma to jeszcze rządzi.

 • biesczad1

  Oceniono 37 razy 25

  Bo nie tylko wolska ma jajogłowych parlamentarzystów - kretynizm nie zna granic!!!

 • ukrai-niec

  Oceniono 15 razy 15

  Gdyby w Polsce chciałoby się rozbić jajko na głowie każdego polityka gadającego głupoty, to koszty byłyby olbrzymie - oczywiście uzależnione od tego czy byłyby to jajka z wolnego wybiegu, czy klatkowe.

 • jacek.placek.pl

  Oceniono 29 razy 9

  Nienawidzę nazistów czy neonazistów, nienawidzę komuchów, szanuję i podziwiam Żydów, jest mi obojętny czyjś kolor skóry, ..... itd.
  Bardzo żałuję ofiar w meczecie i uważam, że ten Australijczyk powinien ponieść surową karę, bo nie tędy droga.

  I jednocześnie uważam, że islam to najbardziej toksyczna religia, zatruwająca umysły milionom normalnych ludzi.

  Islam to narzędzie, nad którym normalni ludzie nie mają kontroli, ale mają narzucone chore obowiązki, są pozbawiani części praw (w szczególności kobiety i dziewczynki, ale także niemuzułmanie (chrześcijanie, druzowie, Żydzi, ateiści...)). Najlepiej by było dla świata, jakby islam został zdelegalizowany. I przy okazji inne religie.

 • nietyp

  Oceniono 22 razy 8

  Islam, to religia miłości..., ale pod jednym warunkiem... Musisz być jego wyznawcą!!! W innym przypadku, jesteś trupem...

 • emigrant_1984

  Oceniono 8 razy 6

  PISSdzielce zaproście do Wolski tego senatora. Będzie waszym bohaterem. No i wprowadzić w szkole czytanie Mein Kampf a potem Moje Kaczorowe Guano.

 • gelbigel

  Oceniono 12 razy 6

  od średniowiecza i powstania muzułmaństwa nie liczy się dla nich nic innegto tylko walka z niewiernymi, próba ugładznie ich wizerunku przez lewactwo to inbecylizm 1wszej wody. Nikt nidgy nie zgodzi się na tolerancję dla tej zbrodniczej religii, poniżajcej kobiety i chwalcej dewiacje. Po prostu nie.

 • mazbip

  Oceniono 16 razy 6

  Nie ma na swiecie zadnego kraju, w ktorym muzulmanie zyliby w pokoju z niewiernymi, chyba ze sa mniejszoscia i twarda dyktatura trzyma ich w ryzach. W liberalnej Europie sa terrorystami, w Arabii Saudyjskiej albo Iranie i ok. 50 innych krajach swiata, tam gdzie maja wladze i ustanowili islamskie rzady, morduja niewiernych i majestacie islamskiego prawa. Liga Arabska za podstawe praw ludzkich uwaza szarie. W Europie islamski terror rodzi reakcje i kontra-terror ofiar przy braku dzialania liberalnych rzadow. Czeka nas coraz wiecej takich aktow zemsty na ludziach, ktorzy tutaj zostali w zachodnim swiecie przyjeci, a teraz morduja ich gospodarzy. Zdumiewa mnie tylko reakcja lewakow, ktorzy beda pierwszymi ofiarami po przejeciu wladzy przez muzulmanow. W Iranie komunisci popierali rewolucje Chomeiniego przeciwko szachowi. Po rewolucji zostali torturowani a nastepnie rozstrzelani. W Indonezji po zamachu Sucharto zostalo zamordwanych okolo pol miliona komunistow. Nienawisc do obecnego systemu na Zachodzie odbiera wielu ludziom zdrowy rozsadek. Z drugiej strony rzadaca na Zachodzie elity wykorzystuja islamski terror najpierw do walki ZSRR a teraz do obalania nielubianych rzadow w takich krajach jak Irak, Libia, Syria itd. W koncu znajda sie w roli ucznia czarnoksieznika i nie beda mogli kontrolowac tego co stworzyli. Cierpia z tego powodu prosci ludzie na Zachodzie. Takich kontr-zamachow bedzie coraz wiecej, przeciez teraz takze tutaj mieszkaja krewni ofiar zamachow, i to oni beda sie mscic na muzulmanach, ludziach popierajacych najbardziej barbarzynski system polityczny i spoleczny na Ziemi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX