W Hongkongu testowano nowy system sygnałowy metra. Zderzyły się dwa pociągi

Podczas testowania nowego systemu sygnałowego metra w Hongkongu doszło do zderzenia dwóch pociągów. Maszyniści z niegroźnymi obrażeniami trafili do szpitala. Wypadek częściowo sparaliżował metro, którym dziennie porusza się sześć mln osób.

Do zderzenia doszło w poniedziałek rano. W pociągach nie było pasażerów, ponieważ jechały one w ramach testu nowego systemu sygnałowego metra. Zdarzenie doszło na linii Tsuen Wan Line, między stacjami Centrum i Admiralicji - w pobliżu głównych dzielnic biznesowych Hongkongu. Maszyniści ponieśli niezagrażające ich życiu obrażenia i trafili do szpitala. 

Jak podaje BBC, urzędnicy poinformowali, że naprawy potrwają "dość długo" i namawiają mieszkańców, by korzystali z innych form transportu. Z sieci metra w Hongkongu korzysta w dni powszednie nawet sześć milionów ludzi.

Do wypadku doszło pięć miesięcy po usterce sygnalizacji na czterech linii metra. Spowodowało to wówczas duży chaos w godzinach szczytu. 

Więcej o:
Komentarze (4)
W Hongkongu testowano nowy system sygnałowy metra. Zderzyły się dwa pociągi
Zaloguj się
 • m.godwin

  Oceniono 9 razy 9

  - Posłusznie melduję, panie oberlejtnant, że to jest tak samo, jak pewnego razu robili w Pradze próbę z ramą ochronną, zabezpieczającą od przejechania przez tramwaj elektryczny. Ten pan, co tę ramę wynalazł, sam się ofiarował na próbę, jak ta rama działać będzie, a potem miasto musiało płacić odszkodowanie jego wdowie.

 • boczny_obserwator

  Oceniono 7 razy 7

  Signalig system lepiej tłumaczyć jako system sterowania.

 • dziadekjam

  Oceniono 2 razy 0

  Czy to zderzenie świadczy o powodzeniu testu? :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX