Pierwsze weto Donalda Trumpa. Nie zgodził się na zakończenie stanu wyjątkowego na granicy

Prezydent Donald Trump zgłosił weto do decyzji Kongresu o zakończeniu stanu wyjątkowego przy granicy z Meksykiem. Prezydent ogłosił stan wyjątkowy na tych terenach 15 lutego. To pierwsze weto Trumpa.

Stan wyjątkowy przy południowej granicy, został wprowadzony 15 lutego. Donald Trump chce dzięki niemu otrzymać możliwość korzystania z funduszy federalnych na budowę muru, co było jego obietnicą wyborczą. Prawo pozwala na to w sytuacjach wyjątkowych. Chodzi o 6 miliardów dolarów.

Prezydent tłumaczył decyzję o wecie swoim obowiązkiem ochrony narodu. - Kongres przyjął niebezpieczną rezolucję, która po podpisaniu naraziłaby wielu Amerykanów na poważne niebezpieczeństwo - mówił.

W czwartek amerykański Senat opowiedział się za zakończeniem stanu wyjątkowego, wcześniej takie samo stanowisko zajęła Izba Reprezentantów, zdominowana przez Demokratów. Trump decyzję Kongresu, nazwał "lekkomyślną", a Demokratów oskarżył o działanie na szkodę bezpieczeństwa kraju.

Decyzja ta nie była zaskoczeniem. Tuż po wczorajszym głosowaniu w Senacie, Donald Trump zamieścił krótki wpis na Twitterze o treści "Weto!"

W Senacie, rezolucję o zakończeniu stanu wyjątkowego, poparło także 12 Republikanów. Pod koniec lutego zakończenie stanu wyjątkowego przegłosowała Izba Reprezentantów.

Więcej o:
Komentarze (79)
Pierwsze weto Donalda Trumpa. Nie zgodził się na zakończenie stanu wyjątkowego na granicy
Zaloguj się
 • swietyszczur

  Oceniono 10 razy 8

  Trump na swoj aidiotyczna "sciane" chce zabrac fundusze ktore sa przeznaczone na rzeczywiste kleski typu trzesienia ziemi , powodzie , pozary czy susze . Ten kretyn jest sterowany przez kilku prawicowych oszolomow i z FOXNEWS TV . ( dla niezorientowanych foxnews to taka amerykanska propagandowa szczekaczka kreujaca rzeczywistosc na potrzeby partii republikanskiej cos jak PiSowska TVP) .

 • real_marek

  Oceniono 17 razy 7

  Toczy się dyskusja w kręgach intelektualistów jak zaklasyfikować takie postacie jak Trump. Wskazuje się na wykład z 1995 roku Umberto Eco o współczesnym faszyzmie. Tam jest 14 punktów, Trump spełnia zdecydowaną większość kryteriów. Orban, Erdoğan, Putin, Netanjahu i Kaczyński wszystkie.

 • farcry3

  Oceniono 8 razy 6

  Chińczyk jest cierpliwy i bierze Trumpa na wstrzymanie a temu ciśnienie rośnie bo wybory coraz bliżej a postępów w negocjacjach nie ma. Wojna handlowa to walka o to, czy $ nadal będzie walutą międzynarodową czy zastąpi go juan. Chińczyk jest cierpliwy i ma czas, Trump tego czasu nie ma. Widać, że robi się nerwowy. Jeszcze Kim mu sprzedał plaskacza.

 • mazzini890

  Oceniono 8 razy 6

  Don czekamy na wyniki negocjacji z PRC.Zacząłeś ciągle dawać im moratoria. Zajmij się tym a nie głupotami.

 • kmwsm

  Oceniono 5 razy 5

  Bolszewik vs kapitalista starej daty i miliarder nie ujawniajacy podatkow
  Jeden bolszewik i rozdajaca matka Teresa w jednym i bidak z kotem (przynajmniej takiego struga) a drugi chroniczny kapitalista miliarder, ktory nie tak dawno obnizyl podatki korporacjom (kolegom) i redukuje wszelkie socjalne programy dla wiekszosci obywateli USA, odbiera dzieci matkom na granicy z Meksykiem, mowi ze Kim z Korei P to wielki przywodca i gani Europe.

 • farcry3

  Oceniono 7 razy 3

  Najlepiej tego pajaca parodiuje J.Oliver w " Przeglądzie tygodnia" na HBO .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX