Praga: Czesi chcą upamiętnić pamięć Pawła Adamowicza. Jedna z promenad będzie nosić jego imię

Czesi chcą upamiętnić tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Aleja w parku Riegrovy Sady w Pradze zostanie nazwana jego imieniem.

Park Riegrovy Sady to jeden z największych parków w centrum Pragi, graniczący z ulicami Chopina i Polską. - Miejsce to zostało wybrane po konsultacjach z polską ambasadą oraz polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych - poinformował w czwartek rzecznik prasowy władz czeskiej stolicy Vít Hofman. Nazwa promenady musi zostać jeszcze zatwierdzona przez praską radę miejską - informuje Radio Praha

Promenada Pawła Adamowicza w Pradze. Uroczystość zaplanowano na 4 czerwca

„Uważam, że wybrano dostatecznie godne miejsce, godne dziedzictwa tak znaczącego  polityka liberalnego i prezydenta miasta, który pozostawił po sobie znaczącą spuściznę społeczną i praw człowieka” - słowa prezydent Pragi Zdenka Hriba cytuje portal blesk.cz

"Uroczystość nadania nazwy promenadzie Pawła Adamowicza planuje się na 4 czerwca, na dzień kiedy upłynie równe 30 lat od istotnego sukcesu polskiego ruchu Solidarność w wyborach do Sejmu" - powiedział Martin Churavy z wydziału kontaktów zagranicznych magistratu w Pradze. 

Na uroczystość nadania nazwy promenadzie w Parku Riegrovy Sady zostanie zaproszona także nowa prezydent miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz

Więcej o:
Komentarze (50)
Praga: Czesi chcą upamiętnić pamięć Pawła Adamowicza. Jedna z promenad będzie nosić jego imię
Zaloguj się
 • joachimmurat1805

  Oceniono 25 razy 19

  W Czechach transformacja była o wiele łatwiejsza niż w Polsce, ponieważ tam nie panoszył się ze swoją ciemnotą kościół katolicki.

 • jurek4491

  Oceniono 21 razy 19

  No to całemu PiS-wi i dwóm CNOTOM Karnowskim KOPARY opadną po same jaja .

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 14 razy 14

  A Kaczyński nie dostanie nawet sralni dla psów swojego/jego brata imienia :)))

 • fakiba

  Oceniono 16 razy 14

  Polski minister albo nie dosłyszał albo jest na wylocie i na niczym już mu nie zależy że się zgodził

 • chi-neng

  Oceniono 16 razy 12

  PiS mafie szlag trafi...

 • blechtrommel

  Oceniono 16 razy 12

  Dla Czechów pan Adamowicz jakoś nie jest "postacią kontrowersyjną", dla naszych tchórzliwych samorządowców, bojących się PiS-bolszewickiej dintojry, Adamowicz musi poczekać np. 50 lat. Pierwszeństwo oczywiście mają wyklęci zbrodniarze.

 • szoppracz1

  Oceniono 12 razy 12

  Szacun!

 • freud1

  Oceniono 10 razy 10

  To pikus.
  Nasza waadza ma co najmniej kilkadziesiat PISuarow w Pradze!!!

 • krynolinka

  Oceniono 14 razy 10

  W porozumieniu z pisowskim ministerstwem? Albo źle przetłumaczone albo jakaś zakrapiana impreza była u Czaputowicza..I się po pijaku zgodzili.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX