Alarm rakietowy w Tel Awiwie, na ulicach miasta zawyły syreny. Zadziałała Żelazna Kopuła

Co najmniej dwie rakiety wystrzelono w stronę Tel Awiwu. W mieście uruchomiły się syreny, a na jednym z nagrań słychać wybuch. Jedna rakieta została przechwycona przez system obrony powietrznej.

Izraelska armia poinformowała, że co najmniej dwie rakiety zostały wystrzelone w stronę Tel Awiwu, w związku z czym w mieście uruchomił się alarm i zawyły syreny. 

Izraelski system obrony powietrznej Żelazna Kopuła przechwycił jedną z rakiet. Druga prawdopodobnie wylądowała na otwartym terenie - podaje "Haaretz". Premier Benjamin Netanjahu, który sprawuje też funkcję ministra obrony, ma odbyć naradę w sprawie bezpieczeństwa w siedzibie armii w Tel Awiwie.

Na nagraniach zamieszczonych w mediach społecznościowych słychać syreny. Alarm uruchomiono pierwszy raz od dwóch lat - wówczas był to fałszywy alarm.

Na jednym z nagrań prawdopodobnie widać jak Żelazna Kopuła przechwytuje rakietę.

Palestyńskie źródła "Haaretza" w Gazie twierdzą, że rakiety wystrzelono z północnej części enklawy. Nie wiadomo jednak, kto stoi za atakiem. Tymczasem władze Izraela wezwały egipskie służby do opuszczenia strefy. Swoje posterunki prawdopodobnie opuszcza też Hamas.

"Haaretz" podkreśla, że do wystrzałów dochodzi po tygodniu napięć. Ostatnia wymiana ognia odbyła się w ubiegłą sobotę, kiedy wystrzelono pocisk w stronę Izraela. W odpowiedzi armia izraelska przeprowadziła kilka nalotów na stanowiska Hamasu w Gazie.

Więcej o:
Komentarze (284)
Alarm rakietowy w Tel Awiwie, na ulicach miasta zawyły syreny. Zadziałała Żelazna Kopuła
Zaloguj się
 • ostatni_polski_patriota

  Oceniono 45 razy 17

  Idą wybory... Benjamin nie stroni od kampanii strachu i nienawiści??

 • extrafresh

  Oceniono 42 razy 14

  Dobre prowo przed wyborami nie jest złe.

  Ciekawe ile osób zginie i co zapłonie w odwecie.

 • ateistaoddziecka

  Oceniono 44 razy 10

  Izrael może wygrać z Arabami 100 wojen, i niewiele to zmieni.
  Ale wystarczy jedna przegrana wojna, i będzie po Izraelu.

 • e50504

  Oceniono 31 razy 7

  Uwaga! Dwóch głodnych Palestyńczyków rzuciło kamieniem w siatkę. Jutro operacja pod kryptonimem "Demokratycznie Czynimy Dobro", w której samonaprowadzające rakiety, drony, myśliwce i oddział komandosów "przespacerują się" po kilku dzielnicach, a w razie czego "odpowiedzą na zaczepki."

  Kto jak kto, ale Izraelici uważnie obserwowali metody niemieckie i wyciągnęli wnioski

 • 1111pln

  Oceniono 8 razy 6

  Onuce i ich naziolskie przydoopasy jakoś wyjątkowo aktywne na forum...

 • marek.krajewski63

  Oceniono 13 razy 5

  Z najbardziej wysunietego na polnoc terytorium Strefy Gazy do Tel Avivu jest odlegolsi prawie 70 kilometrow, wiec to raczej nie lataja na taki dystans rury kanalizacyjne z prochem, co zwykli wystrzeliwywac na oslep z dachow budynkow Palestynczycy z terenow Autonomii Palestynskiej.

 • adam3407

  Oceniono 26 razy 4

  Teraz tlumiony w mediach holokaust palestynczykow rozkreci sie w blasku fleszy na calego. Zydzi jak to zydzi, kreca na siebie bata. A prowokacja Izraela ŻAŁOSNA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX