Mateusz Morawiecki z wizytą na Węgrzech. "Razem broniliśmy cywilizacji chrześcijańskiej"

Premier Węgier Viktor Orban oraz premier Polski Mateusz Morawiecki we wspólnym nagraniu mówili o przyjaźni polsko-węgierskiej. Szef polskiego rządu uczestniczy w obchodach Święta Narodowego Węgier.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Viktorem Orbanem z okazji Święta Narodowego Węgier, obchodzonego 15 marca na pamiątkę rewolucji węgierskiej z 1848 roku. We wspólnym materiale wideo, które pojawiło się na Facebooku premiera Węgier, politycy mówią o tym, że Węgry i Polska od lat walczyły wspólnie o wolność. 

Mateusz Morawiecki o Węgrach: "Dobrzy, wypróbowani przyjaciele"

Premier Węgier Viktor Orban podkreślił, że już w XIX wieku wielu Polaków walczyło po stronie Węgier. - Przyjeżdżają i teraz na nasze święto, na tę wspólną węgiersko-polską uroczystość - powiedział Orban, podkreślając, że jego kraj ma zaszczyt gościć premiera Polski Mateusza Morawieckiego, który podczas uroczystości w Budapeszcie chce pozdrowić wszystkich zgromadzonych.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że "przyjaźń polsko-węgierska trwa przez wieki, przez wieki razem broniliśmy wolności, broniliśmy cywilizacji chrześcijańskiej".
- Widać, jak ta przyjaźń skierowana jest coraz bardziej ku przyszłości, jak narody węgierski i polski razem mogą silniej, lepiej dbać o swoją wolność dzisiaj, o dobrobyt, zasobność, o dobro całej Europy - powiedział Morawiecki, podkreślając, że Polska ma w Węgrach "dobrych, wypróbowanych przyjaciół".

Więcej o:
Komentarze (126)
Mateusz Morawiecki z wizytą na Węgrzech. "Razem broniliśmy cywilizacji chrześcijańskiej"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 27 razy 25

  Razem walczyliśmy o wolność? Jakoś nie przypominam sobie żeby Polska była w obozie państw osi podczas ll ws.

 • antekpociecha

  Oceniono 26 razy 20

  Kłamstwa, bezeceństwa, pierdoły na każdą okazję- Hurt,detal, wynajem, dzierżawa, wielka wyprzedaż. Tylko do jesieni....

 • slovenskoo

  Oceniono 25 razy 19

  Nooo, Madziarzy szczególnie walczyli o tą chrześcijańskość w 1939-45, wraz z katolickim księdzem z sąsiedniego kraju który u boku Hitlera poprowadził swój naród we wrześniu na Polskę...

 • ppeter87

  Oceniono 23 razy 19

  Nasuwa mi się skojarzenie Niemiec z Austrią... Też dwa bratanki były... Obrzydliwy ten matołuszek...

 • zdzich02

  Oceniono 24 razy 18

  Znaczy, że nie muszę w Polsce zamykać mieszkania na klucz czy przypinać łańcuchem roweru? Na przykład w takich islamskich Niemczech, a konkretnie w Wittenberdze rowerów się nie przypina i nie kradną - cud.

 • 1moja

  Oceniono 13 razy 13

  "..."Razem broniliśmy cywilizacji chrześcijańskiej" ..." zwlaszcza ty panie Morawiecki jak w Monachium skladales kwiaty na grobach pomocnikow SS - bandytow wykletych z NSZ Brygady Swietokrzyskiej.
  PS. A Wegry w czasie II Wojny Swiatowej wyjatkowo gorliwie bronily tej cywilizacji chrzescjanskiej
  Przegonilismy naziste, przegonilismy kmuniste, przegonimy i kaczyste.

 • sector23

  Oceniono 13 razy 13

  Nooo,.... szacun! Węgry to potężny sojusznik - niespełna 10mln ludności, z czego 2 miln żyje w jednym mieście. z PKB tuz za Algierią i przed Sudanem. W dodatku na garnuszku u Putina. No ale najważniejsze, że przedmurze chrześcijaństwa co udowodnili dobitnie wysyłając masowo Żydów do obozów koncentracyjnych a pozostałych topiąc w Dunaju. No super kolegów znalazł nam Matołusz. Cikawe tylko, czy Pinokio po węgiersku brzmi tak samo, bo tam nawet radio czy policja, to jakaś sekwencja przypadkowo dobranych lite.

 • seboc

  Oceniono 15 razy 13

  Jak cywilizacja chrzrzescijanska ma wygladac jak PiS i Pinokio, to ja podziekuje uprzejmie i serdecznie za obrone.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX