Były szef sztabu wyborczego Trumpa skazany na 7,5 roku więzienia za udział w spisku przeciwko USA

Bliski współpracownik Trumpa, Paul Manafort, został skazany na 7 i pół roku więzienia. Sąd orzekł, że 69-letni mężczyzna brał udział w spisku przeciwko Stanom Zjednoczonym oraz manipulował świadkiem.

Dotychczas Manafort zaprzeczał zarzutom jakie postawiła mu prokuratura i twierdził, że specjalny prokurator Robert Mueller przekracza swoje uprawnienia.

Dzisiaj były szef sztabu wyborczego Trumpa powiedział, że "przyjmuje odpowiedzialność za stawiane mu zarzuty" oraz zwrócił uwagę sędziego na to, że niebawem będzie miał 70 lat.

Prezydent USA w nawiązaniu do wyroku stwierdził, że czuje się "źle" z powodu wyroku oraz że nie myśli o ułaskawieniu.

Rosyjskie powiązania ludzi Trumpa

Przestępstwa Manaforta związane są z jego powiązaniami z rosyjskimi i ukraińskimi politykami, które wyszły na jaw podczas śledztwa na Ukrainie wobec obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza.

W 2016 roku "New York Times" ujawnił, że w Kijowie odnaleziono dowody na wypłatę kilkunastu milionów dolarów na rzecz firmy konsultingowej Paula Manaforta. Amerykański lobbysta miał też uczestniczyć w transakcjach pomiędzy rosyjskimi i ukraińskimi biznesmenami, w tym oligarchą blisko związanym z Władimirem Putinem.

Zgodnie z prawem federalnym, działalność agenturalna powinna być zarejestrowana. Tymczasem Paul Manafort, który był bliskim współpracownikiem Donalda Trumpa zrobił to dopiero po wykryciu sprawy - 3 lata po zakończeniu współpracy.

Więcej o:
Komentarze (54)
Były szef sztabu wyborczego Trumpa skazany na 7,5 roku więzienia za udział w spisku przeciwko USA
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 32 razy 30

  Jarosław Kaczyński wie że następne wybory oznaczają dla niego więzienie albo ucieczkę do Moskwy :-)

 • polakadam

  Oceniono 21 razy 17

  A u nas w dochodzeniu w sprawie kaczerenki prokuratura próbuje ukręcić sprawę. Teraz widać po co partia pis przejęła kontrolę nad prokuraturą.

 • lodzermensz1

  Oceniono 22 razy 14

  Uuuu... Trollnia z Petera oraz ich mniej lub bardziej nieświadomi lokalni naśladowcy przekonywali nas od lat, że nic takiego nie miało miejsca, że Rosjanie wcale nie ingerowali w wybory i że wszystkie te oskarżenia to wina Żydów i amerykańskich lewaków. Wyrok pewnie nie zmieni ich głębokich przekonań o charakterze religijnym, ale może da do myślenia tym, którzy gotowi byli tej propagandzie uwierzyć.

 • damtek

  Oceniono 13 razy 11

  Śledztwo Muellera w sprawie #TrumpRosja wskazało 13 Rosjan, w tym oligarchę Jewgienija Prigozina, jako prowadzących kampanię fakenewsową podczas kampanii prezydenckiej w USA.
  Bartosz Węglarczyk/twitter

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 10

  " ... że w Kijowie odnaleziono dowody na wypłatę kilkunastu milionów dolarów na rzecz firmy konsultingowej Paula Manaforta."
  co kraj to obyczaj
  (u nas
  zagraniczny przedsiębiorca
  skarży oligarchę
  za niewypłacenie należnych pieniędzy)

 • marymania

  Oceniono 10 razy 10

  I to wcale nie koniec bo koleś ma następne 16 zarzutów postawionych przez prokuraturę stanową w Nowym Jorku. I dostanie drugie tyle. :)

 • nietyp

  Oceniono 15 razy 9

  Gdyby proces miał miejsce w Polsce, to włos by mu z głowy nie spadł... Nawet nie byłby postawiony przed sadem. I bez znaczenia z jakiej opcji by był... Przez 30 lat względnej wolności i suwerenności... wielu zasłużyło na kraty, ale zaledwie kilku dostało to, na co zasłużyło... Taka jest właśnie nasza "demokracja"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX