Wenezuela. Bank Dwusetlecia Ludu obrabowany. Ludzie ukradli wszystko z wyjątkiem pieniędzy

Po południu 11 marca w Wenezueli doszło do masowego rabunku banku w mieście Mérida. Złodzieje ukradli wszystko oprócz pieniędzy, które po ulicach miasta rozwiał wiatr.

Wenezuela zmaga się z olbrzymim kryzysem gospodarczym i politycznym. Od kilku dni próbuje także uporać się z problemem przerw w dostawach prądu, w związku z którym w całym kraju wprowadzono stan wyjątkowy. Wielu obywateli Wenezueli nie ma dostępu do wody pitnej, szkoły i urzędy zostały zamknięte, lekarze i pielęgniarki pracują przy świetle świec i latarek, a na ulicach rośnie przestępczość.

Wenezuela. Ludzie obrabowali bank, ale nie ukradli pieniędzy

Media społecznościowe obiegają zdjęcia przedstawiające efekt jednego z rabunków. W poniedziałek 11 marca okradziony został Bank Dwusetlecia Ludu, Klasy Robotniczej i Kobiet w mieście Mérida - informuje portal Noticias Venezuela. Zdesperowany tłum wdarł się do środka i ukradł niemal wszystko, m.in. komputery i meble. Złodzieje nie ukradli jednak przechowywanych w banku pieniędzy - wenezuelskich boliwarów, które ze względu na wysoką inflację straciły wartość. Na udostępnianych przez Wenezuelczyków zdjęciach widać, że olbrzymie ilości banknotów leżą na ulicach, ale nikt się nimi nie interesuje. 

Więcej o:
Komentarze (152)
Wenezuela. Banknoty leżą na ulicy. Ludzie ukradli wszystko z wyjątkiem pieniędzy
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 93 razy 75

  No poparzcie, w tamtym raju to 500+ leży na ulicy! Do takiego poziomu pomocy dla najbiedniejszych nasza Wolska jeszcze nie doszła...

 • metaxo

  Oceniono 63 razy 55

  Wenezuela przeżyła dobrą zmianę w stylu PIS. "Wystarczy nie kraść", "Do polityki nie idzie się dla pieniędzy", "Nam się należało".

 • jw0022

  Oceniono 65 razy 51

  Czyli u nich już pełen komunizm, u nas dzięki Geniuszowi Żóliborza Naczelnikowi Wolski Konusowi Wielkiemu i jego mafijnej ferajnie wkrótce też.

 • justas32

  Oceniono 49 razy 43

  Wenezuela jest jak Polska - i tu i tu rządzą populiści odwołujący się do "mądrości" ludu. Tylko że oni mają ropę ...

 • siwywaldi

  Oceniono 43 razy 41

  zdziwionym przypominam, że w Polsce jeszcze wcale nie tak dawno, bo zaledwie 25 lat temu,
  Banknot z Waryńskim o nominale 100 zł, wart był dzisiejszy JEDEN grosz. A oficjalnie, w obiegu były jeszcze banknoty o nominałach 50 zł, 20 zł a nawet i 10 złotych :-))

  Niestety, wiele wskazuje na to, że obecne rządzący, ciągle tęsknią za tamtymi czasami :-))

 • lekarzzewsi

  Oceniono 41 razy 33

  Ciekawe, czy dwie kadencje PiSu wystarczą, żebyśmy osiągnęli ten poziom? Zobaczymy.

 • zigzaur

  Oceniono 31 razy 29

  Czy to prawda, że za połówkę przedartego banknotu miliona boliwarów wenezuelskich na lotnisku Okęcie pan Waldek wyda kontener pełen peset saneskobarskich?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX