Polski dyplomata wśród ofiar katastrofy samolotu w Etiopii

Wieloletni pracownik MSZ i osoba niepełnoletnia to polskie ofiary śmiertelne katastrofy lotniczej w Etiopii. W tragicznym wypadku lotniczym zginęło łącznie 157 osób z 35 krajów.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że wśród ofiar śmiertelnych niedzielnej katastrofy lotniczej w Etiopii jest polski dyplomata, pracownik ambasady RP w Kairze. 

- Pożegnaliśmy naszego wieloletniego kolegę, który zginął śmiercią tragiczną podczas wykonywania obowiązków służbowych - powiedziała podczas briefingu prasowego Ewa Suwara, rzeczniczka MSZ.  

Jak dodała, druga z polskich ofiar to osoba małoletnia obywatelstwa polsko-kenijskiego. Ofiary nie były ze sobą spokrewnione. MSZ ze względu na dobro rodzin nie podaje więcej informacji na ich temat. 

Katastrofa samolotu w Etiopii. Zginęło 157 osób

Do katastrofy boeinga 737 etiopskich linii Ethiopian Airlines doszło w niedzielę 10 marca. Samolot rozbił się sześć minut po starcie niedaleko miasta Debre Zeit, około 60 kilometrów na południowy wschód od stolicy Etiopii. Zginęło 157 osób, w tym dwoje Polaków. Wśród ofiar śmiertelnych katastrofy są także obywatele Kenii, Kanady, Etiopii, Chin, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Egiptu, Holandii, Indii, Rosji, Maroka, Izraela, Belgii, Ugandy, Jemenu, Sudanu, Togo, Mozambiku i Norwegii. 

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji poinformowała, że na pokładzie samolotu byli pracownicy ONZ. Wśród ofiar katastrofy lotniczej etiopskiego samolotu jest m.in. Niemka Anne-Katrin Feigl z Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, siedem osób ze Światowego Programu Żywnościowego oraz po jednej osobie z Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego, Programu Środowiskowego ONZ i Banku Światowego.

Więcej o:
Komentarze (111)
Polski dyplomata wśród ofiar katastrofy samolotu w Etiopii
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 33 razy 31

  Przypadkowy samolot w Etiopii - a ginie 2 Polaków i obywatele 35 państw. Tu dopiero widać co to znaczy globalizacja ...

 • observerpl

  Oceniono 45 razy 11

  737 spadł i ludzie zginęli, bo bóg w tym czasie był zajęty rozglądaniem się czy aby ktoś się nie masturbuje....

 • edwardrydz

  Oceniono 11 razy 9

  RIP

 • stfur0000

  Oceniono 10 razy 6

  "Pracownik MSZ", nawet wieloletni, to nie musi być dyplomata, szanowna redakcjo-sensacjo. I nie jest.

 • lisamonika

  Oceniono 5 razy 5

  Ten model samolotu jest najnowszym usprawnionym amerykanskiego Boeinga. 5 miesicy temu ten sam model rozbil sie w taki sam sposob w Indonezji. Polecial nosem w dol. Polska jest wsrod innych krajow ktore zakupily ten samolot od Ameryki. Czy on jest bezpieczny? 3 kraje wlasnie zdecydowaly przestac go uzywac.

 • mistermadmat

  Oceniono 11 razy 5

  RIP dla ofiar ,ale coś tu zaczyna śmierdzieć z tym typem maszyn ,druga nówka spadła na ziemię co na to producent?????????????????

 • kolona

  Oceniono 8 razy 4

  Miało być 158 ofiar tej katastrofy. Jedna ocalała. Jest to obywatel Grecji Antonis Mavropoulos, który nie zdążył na odprawę pasażerów. Kiedy, w wyniku różnych zdarzeń spóźniony dotarł na lotnisko, zobaczył ostatnich pasażerów wychodzących z sali odpraw i zamknięte bramki. Mimo nacisków, perswazji, by mu pozwolono dołączyć do samolotu, został na lotnisku. Obsługa lotniska, zorganizowała mu następny lot, trzy godziny później. Kiedy nadszedł czas odprawy na ten następny lot, podeszła do niego ochrona lotniska i poprosiła do osobnego pokoju. Tutaj dowiedział się, że samolot, którym miał lecieć, rozbił się a on jest podejrzany, ponieważ, mimo ważnego biletu, nie wsiadł do samolotu. Wyjaśnienia trwały czas jakiś, weryfikacje danych i w końcu, został zwolniony. Cały w stresie, zawiadomił rodzinę, że on nie zginął w tym samolocie, że żyje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX