MSZ potwierdza: dwoje Polaków zginęło w katastrofie samolotu w Etiopii

Rzeczniczka resortu potwierdziła informacje podawane wcześniej przez linie lotnicze - wśród ofiar katastrofy Boeinga 737 w Etiopii było dwoje Polaków.

W katastrofie samolotu w Etiopii zginęło 157 osób, w tym również Polacy. Linie lotnicze opublikowały wykaz, na którym wyszczególniono, ile osób jakiej narodowości zginęło. Wynika z niej, że na pokładzie samolotu były dwie osoby narodowości polskiej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło tę informację.

W imieniu MSZ chciałabym poinformować, że dzisiaj rano miała miejsce tragedia lotnicza lotu ET302 etiopskich linii lotniczych. Na pokładzie tego samolotu było obecnych dwóch obywateli polskich. Z informacji, które uzyskaliśmy od władz etiopskich nikt nie przeżył

- mówiła rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. Prosiła dziennikarzy, by powstrzymać się od spekulacji i podawania szczegółów na temat polskich ofiar.

- Chciałabym złożyć kondolencje wszystkim rodzinom osób, które straciły osoby najbliższe w tej katastrofie i chciałabym zapewnić, że polskie służby dyplomatyczne i konsularne otoczyły opieką rodziny obywateli polskich oraz podejmują wszystkie możliwe działania mające na celu zabezpieczenie dobra Polaków oraz wyjaśnienie sprawy - dodała Suwara.

Etiopia. Katastrofa Ethiopian Airlines

Wiadomo już, że wśród osób, którzy znajdowały się na pokładzie, byli również obywatele Kenii, Kanady, Etiopii, Chin, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Egiptu, Holandii, Indii, Rosji, Maroka, Izraela, Belgii, Ugandy, Jemenu, Sudanu, Togo, Mozambiku, Norwegii, Słowacji, Austrii, Szwecji, Hiszpanii, Indonezji, Somalii, Serbii i Rwandy.

Jak podaje w komunikacie firma Ethiopian Airlines, samolot wystartował o 8.38 czasu lokalnego i utracono z nim kontakt sześć minut później. Piloci mieli zgłaszać problemy techniczne i prosić o zgodę na powrót na lotnisko w Addis Abebie.

Więcej o:
Komentarze (113)
MSZ potwierdza: 2 Polaków zginęło w katastrofie samolotu w Etiopii
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 21 razy 19

  Nowiutki B737-MAX z XI.2018, drugi już w krótkim okresie czasu (poprzedni Lion), zagwozdka i ból głowy dla Boeinga i dla... LOT-u bo zamówił 12 takich samych, z tego 5 już lata, a podejrzewam że będzie uziemiony cała flota MAX

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 18 razy 14

  Moderatorzy ile razy trzeba do was monitować o usunięcie ogłoszeń o seksie,ile jeszcze razy???

 • goldenboy34

  Oceniono 20 razy 6

  Artykuł o katastrofie lotniczej, w której zginęło 157osob, a pod spodem seks ogłoszenia i administratorowi z Agory jakoś to nie przeszkadza.
  Jednocześnie gdy są komentarze pnie po agorowej linii zaraz znikają albo wyłączona jest w ogóle możliwość komentowania.
  Wstyd

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 10 razy 4

  No to teraz maciar,bienięda i nowaczyk do dzieła i wyjaśnić sprawę katastrofy,eksperci od latania na wrotach od stodoły.

 • jack_flash

  Oceniono 5 razy 3

  Mary Schiavo, the former Inspector General of the U.S. Transportation Department. "Here we have a brand-new aircraft that's gone down twice in a year. That rings alarm bells in the aviation industry, because that just doesn't happen."

 • senseiek

  Oceniono 13 razy 1

  złe skonfigurowanie samolotu do startu to najczęstsza przyczyna wypadków podczas startu.. Wystarczy zapomnieć ustawić jeden przełącznik, wystarczy nie przestrzegać procedury z listy kontrolnej (bo idzie się na pamięć, bo się ktoś spieszy), i może się to skończyć katastrofa lotnicza. np. najczęstszym błędem jest złe skonfigurowanie slotów i klap.. co doprowadza do przeciągnięcia..

 • fitt

  Oceniono 2 razy 0

  Jedno co robi MSZ dla obywateli Polski to informuje o ich śmierci poza granicami kraju.
  Omijać konsulaty bo to darmozjady, oszuści, kłamcy, po prostu chamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX