USA. Zmarł Jerry Merryman, twórca pierwszego kalkulatora przenośnego

Nie żyje Jerry Merryman, jeden z trzech twórców pierwszego kalkulatora przenośnego. Wynalazca zmarł w wieku 86 lat.

Merryman zmarł 27 lutego w szpitalu w Dallas z powodu powikłań serca i niewydolności nerek. Informację o śmierci wynalazcy kalkulatora poinformowała jego pasierbica, Kim Ikovic. Powiedziała, że był hospitalizowany od końca grudnia po wystąpieniu komplikacji po operacji wszczepienia rozrusznika serca.

USA. Nie żyje Jerry Merryman. Według przyjaciół był "niesamowicie błyskotliwy"

Jerry Merryman był jednym z trzech ludzi, którzy wynaleźli podręczny kalkulator podczas pracy w Texas Instruments w Dallas w Stanach Zjednoczonych. Zespół wynalazców poprowadził Jack Kilby, który umożliwił powstanie dzisiejszych komputerów, tworząc układ scalony, a który w 2000 roku otrzymał Nagrodę Nobla z fizyki. Trzecim członkiem zespołu, który stworzył podręczny kalkulator był James Van Tassel. Prototyp, który zbudowali, znajduje się w Smithsonian Institution.  

"Mam doktorat z badań materiałowych i znam setki naukowców, profesorów, laureatów nagrody Nobla i tak dalej. Jerry Merryman był najbardziej błyskotliwym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek spotkałem. I kropka. Absolutnie, niesamowicie błyskotliwy" - słowa jego przyjaciela Vernona Portera, byłego kolegi z Texas Instruments cytuje portal Dallas News.

Więcej o:
Komentarze (17)
USA. Zmarł Jerry Merryman, twórca pierwszego kalkulatora przenośnego
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 11 razy 9

  Miałem kumpla, który w czasach słusznie minionych (chodź ostatnio mam wątpliwości czy minionych) posiadał radziecki kalkulator o finezyjnej nazwie "Elektronika". Dostanie baterii do tego cudu socjalistycznej techniki było niemożliwe, więc nosił go z... akumulatorem od motocykla ;)
  Takie wspomnienie.

 • losiu4

  Oceniono 1 raz -1

  brda 11U, ech, łezka się w oku kręci

  Pozdrawiam

  Losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX