Filipiny. Próbował przemycić w walizkach ponad 1500 żółwi. Porzucił je na lotnisku

Filipińskie służby celne znalazły ponad 1500 żywych żółwi, zamkniętych w porzuconym bagażu na lotnisku w Manili, stolicy Filipin.

Gady znalezione w czterech niezarejestrowanych bagażach mogłyby zostać sprzedane za ok. 90 tysięcy dolarów. Policja uważa, że torby zostały porzucone po tym, jak pasażer dowiedział się o surowych karach za nielegalny handel dziką fauną i florą. Na Filipinach grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności - informuje BBC.

Filipiny. Ponad 1500 żółwi w walizkach. Wśród nich gatunek zagrożony

Lokalne biuro celne poinformowało, że gady zostały pozostawione przez Filipińczyka, który podróżował na pokładzie linii lotniczych Philippine Airlines z Hongkongu. Walizki ze zwierzętami owiniętymi taśmą klejącą znaleziono w hali przylotów międzynarodowego lotniska Ninoy Aquino. Znalezione na lotnisku w Manili żółwie zostały przekazane jednostce zajmującej się monitorowaniem ruchu dzikiej przyrody.

W porzuconym bagażu znaleziono w sumie 1529 żółwi różnych gatunków. Wśród zapakowanych w walizki zwierząt znajdowały się także żółwie pustynne, wpisane na czerwoną listę zwierząt ginących i zagrożonych. Żółwie są często trzymane jako egzotyczne zwierzęta domowe, ale czasami są również używane w medycynie tradycyjnej lub podawane jako przysmak w różnych częściach Azji. Ich mięso jest uznawane przez niektórych za afrodyzjak. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Filipiny. Próbował przemycić w walizkach ponad 1500 żółwi. Porzucił je na lotnisku
Zaloguj się
 • herbat

  Oceniono 5 razy 3

  No to teraz celnicy mogą sobie przybić żółwiki

 • strach_sie_bac

  Oceniono 4 razy 2

  Ninja Turtles już takim się zajmą ;)

 • chamoobrona

  Oceniono 1 raz 1

  Surowa kara - 2 lata więzienia? Za narażenie życia 1500 istnień zagrożonych gatunków powinna być tylko kara śmierci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX