Nie będzie wspólnych manewrów wojskowych USA i Korei Płd. Powodowały protesty w Korei Płn.

Stany Zjednoczone i Korea Południowa nie będą organizowały corocznych ćwiczeń wojskowych na dużą skalę - poinformowały południowokoreańskie ministerstwo obrony oraz Pentagon.

Sprawę manewrów "Key Resolve" i "Foal Eagle" telefonicznie omówili minister obrony Korei Jeong Kyeong-doo i amerykański sekretarz obrony Patrick Shanahan. Dwaj sojusznicy zamiast wspólnych ćwiczeń przeprowadzą "zewnętrzne manewry treningowe i ćwiczenia zjednoczonego dowództwa, by utrzymać wysoką gotowość militarną".

Nie będzie wspólnych manewrów wojskowych USA i Korei Południowej

Wspólne ćwiczenia wojsk USA i Korei Południowej przez lata były traktowane jako element polityki, która miała odstraszać Koreę Północną przed agresywnymi działaniami, w tym próbami rakiet batalistycznych.

Jak pisze południowokoreańska agencja Yonhap, zakończenie wspólnych manewrów jest gestem wspierającym wysiłki dyplomatyczne na rzecz denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego

W zeszłym roku Stany Zjednoczone ogłosiły wstrzymanie manewrów wojskowych z Koreą Południową, by - jak tłumaczył Pentagon - wesprzeć wprowadzenie w życie wyników spotkania prezydenta Donalda Trumpa i przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z Singapuru.

Donald Trump pod koniec lutego spotkał się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem w Hanoi w Wietnamie. Rozmowy zakończyły się jednak fiaskiem. Nie osiągnięto porozumienia w sprawie harmonogramu denuklearyzacji, a obydwie delegacje przedstawiają odmienne przyczyny niepowodzenia rozmów. W wyniku tego szczyt skrócono.

Spotkanie w Hanoi było drugim szczytem przywódców USA i Korei Północnej. Donald Trump i Kim Dzong Un po raz pierwszy spotkali się w czerwcu ubiegłego roku w Singapurze. Nie wiadomo na razie, czy i kiedy może dojść do kolejnych rozmów.

Więcej o:
Komentarze (36)
Nie będzie wspólnych manewrów wojskowych USA i Korei Płd. Powodowały protesty w Korei Płn.
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 15 razy 5

  Bardzo jestem ciekawa dalszego ciagu 'tych tak intymnych' relacji miedzy tymi dwoma 'geniuszami'.

 • prezes Szatni hotelowej

  0

  Dziwne?? Kim powiedział nie i basta- blond USA liczy się z tym co ten grubasek mówi bo boi się klapsa Wstydliwego klapsa!!

 • lolik52

  Oceniono 2 razy 0

  zuch Kim!naszym dyplomatołkom co najwyżej buty mu czyścić.
  Druga sprawa to sankcje.Mamy XXI w na dworze a politycy(zwłaszcza ci zachodni)sankcjami chcą sie czegoś dobić.Życie pokazało że żadne sankcje nie działają,są skierowane tylko i wyłącznie przeciw zwykłym ludziom,przykładem sama Korea Płn.PRL też może służyć jako materiał poglądowy w temacie,rząd się sam wyżywi!My żeśmy cierpiej niedostatki a rząd mógł tak trwać wiekami,kwestia odpowiedniego trzymania za morde ludzi i obrabotka ideologiczna.
  Oczywiście za hamburgera wilu gotowi zapomnieć znecanie się "wyzwolicieli",którzy to znają i pozwalają sobie gnoić każdy narod ...do spółki z dyktatorami!
  Kim udowodnił że można być biednym i stosunkowo słabym militarnie i ekonomicznie,ale będą sie z tobą liczyć.
  Dlatego ,zwłaszcza amerykanie są przeciw posiadania broni atomowej przez biednych,nie dadzą się wziąść gołymi rekoma do czego kał boje przywykli.
  Jedynym krajem na świecie który użył broni atomowej przeciw ludzkości były Stany Zjednoczone Ameryki Północnej.I beda tym kto rozpocznie masowe jej używanie!To bandyckie państwo w piórkach gołąbka.

 • jrb11

  Oceniono 1 raz -1

  Mysle ze Poludniowa Korea madrzeje i zaczyna pokazywac srodkowy palec ekcepcjonalistom jak coraz wiecej krajow na swiecie. Tylko. Polska trzyma swoj nos w ich tylku.

 • zigzaur

  Oceniono 17 razy -1

  Widocznie planowane manewry zostaną odsunięte w czasie. Po co robić manewry co roku o tej samej porze?

 • naw18

  Oceniono 9 razy -3

  Małe ale slodkie zwyciestwo grubaska z pólnocy? Teraz on będzie decydował co ma zrobic USA, zreszta wzorem Izraela (chociaż to z zupełnie innych powodów).

 • senioryta13

  Oceniono 6 razy -4

  no, zobaczymy jak sankcje beda dzialac, moze Kim pojdzie w koncu po rozum do glowy i da sie przekonac, ze droga jaka objal, w XXI wieku prowadzi do nikad.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX