Trump po fiasku w Hanoi: Korea Północna z bronią atomową nie ma gospodarczej przyszłości

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ocenił, że Korea Północna nie ma przed sobą żadnej gospodarczej przyszłości, jeśli będzie dysponowała bronią atomową. W publicznym wystąpieniu nawiązał do szczytu z Kim Dzong Unem, który zakończył się fiaskiem.

- Korea Północna ma niesamowitą, jasną przyszłość gospodarczą, jeśli zawrze porozumienie - powiedział amerykański prezydent podczas Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej w Oxon Hill w Maryland.

Donald Trump pod koniec lutego spotkał się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem w Hanoi w Wietnamie. Rozmowy zakończyły się jednak fiaskiem. Nie osiągnięto porozumienia w sprawie harmonogramu denuklearyzacji, a obydwie delegacje przedstawiają odmienne przyczyny niepowodzenia rozmów. W wyniku tego szczyt skrócono.

Drugi szczyt Donald Trump - Kim Dzong Un

Rozmowy przywódców Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej w Wietnamie były uważnie obserwowane przez wielu azjatyckich polityków i ekspertów. Część z nich przyjechała do Hanoi. Po zakończeniu szczytu specjaliści apelowali, aby nie kończyć prób porozumienia z Pjongjangiem.

Spotkanie w Hanoi było drugim szczytem przywódców USA i Korei Północnej. Donald Trump i Kim Dzong Un po raz pierwszy spotkali się w czerwcu ubiegłego roku w Singapurze. Nie wiadomo na razie, czy i kiedy może dojść do kolejnych rozmów.

Więcej o:
Komentarze (79)
Trump: Korea Północna z bronią atomową nie ma gospodarczej przyszłości
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 23 razy 13

  Korei Pn nie jest potrzebna gospodarcza przyszłość - Korea Pn. ma ten sam punkt widzenia co partia PiS i Polska PiSu, to jest państwo będące jednoosobowe i jeśli pojawia się zagrożenie dla szefa mafii rządzącej, to nic innego się nie liczy.
  Rezygnacja z atomu oznacza w wypadku Korei Pn, że pojawiają się mechanizmy nacisku militarnego, nie tylko gospodarczego na Koreę.
  A na to Kim nie może sobie pozwolić.
  Nacisk gospodarczy oznacza, że jego ludzie bedą zdychać z głodu, ale OK, Kim z głodu nie zdechnie.
  Nacisk militarny oznacza, że Kim może stracić władzę - jak Saddam, a wtedy straci życie.
  I dlatego na to Korea Pn się nie zgodzi.
  Tyle.

 • cozano

  Oceniono 15 razy 9

  Czyżby randka Trumpa z jego bliskim przyjacielem Kimem niespecjalnie wypaliła?

 • stachkaz47

  Oceniono 17 razy 7

  Tłuścioch nie tłuścioch ale nie jest ślepy
  -widzi SYRIĘ ,widzi IRAK , widzi LIBIĘ , widzi KOSOWO , widzi UKRAINĘ, widzi WENEZUELĘ.
  Z rozumu widać też się nie wysrał jak nasi SŁUGUSY.
  On WIE co by go czekało.
  Iran dowiedział się też co znaczą TRAKTATY z JANKESAMI.

 • byann

  Oceniono 13 razy 5

  Kim, nie daj się zwieść. Jeżeli pozbędzie się atomu, hiena natychmiast uderzy.

 • zwispokolana

  Oceniono 11 razy 5

  Ależ jest to nieprawdopodobnie mądry człowiek ten ukochany nasz światowy przywódca Trump. Tylko demokracja i prawa człowieka + wolny rynek mogły wydać takiego tuza.

 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy 4

  Na dowód tego, że KRL-D "z bronią jądrową nie ma przeszłości" Trump zrezygnował ze wspólnych manewrów z Koreą Południową,. żeby nie drażnić Kima. On się chyba "sukcesów" od prezesa uczył...:-)

 • baby1

  Oceniono 7 razy 3

  Co ma piernik do wiatraka? Jakoś Chinom nie przeszkadza posiadanie broni jądrowej i "komunizm", aby rozwijać gospodarkę. Korea Południowa co prawda nie miała broni jądrowej, ale była przez lata po wojnie była dyktaturą i super się rozwinęła gospodarczo. Azjaci tak mają.

 • marek.krajewski63

  Oceniono 11 razy 3

  Korea Polnocna, to sprawa Chin i one beda decydowac jak sie potocza negocjacje. Dodatkowo same panstwa Koreanskie sie ze soba dogaduja. Wiadomo, ze beda pewne granice, bo Chiny nie chca silnego konkurenta w postaci zjednoczonych panstw koreanskich u swoich granic, tego tez nie pragna Japonczycy. Kim robi i mowi to, co mu kaze chinski pan, a bez ich zgody negocjacje z Amerykanami sie nie posuna za daleko, o beda sie slimaczyc stwarzajac pozory. To wie kazdy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX