USA wzywają Rosję do zwrotu Krymu. Pompeo: Świat nie zapomniał o cynicznych kłamstwach

Stany Zjednoczone potwierdziły, że utrzymają sankcje wobec Rosji, dopóki ta nie zwróci Krymu Ukrainie i nie wcieli w życie porozumienia mińskiego.

Amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo powiedział, że okupacja Półwyspu Krymskiego przez Rosję, rozpoczęta pięć lat temu, podsyciła eskalację rosyjskiej agresji. "Świat nie zapomniał o cynicznych kłamstwach, które Rosja wygłaszała, by usprawiedliwić swoją agresję" - powiedział polityk. Podkreślił, że Krym jest częścią Ukrainy i musi jej zostać zwrócony.

Rosja w 2014 roku z pomocą armii anektowała Krym. Zaatakowała też Donbas, wprowadzając tam kierowanych przez siebie separatystycznych bojówkarzy, a także rosyjskie regularne wojska.

W 2015 roku przywódcy Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji podpisali w Mińsku porozumienie, które miało doprowadzić do zakończenia wojny, Moskwa jednak do tej pory nie zrealizowała jego warunków.

Więcej o:
Komentarze (308)
USA wzywają Rosję do zwrotu Krymu. Pompeo: Świat nie zapomniał o cynicznych kłamstwach
Zaloguj się
 • pat1952

  Oceniono 16 razy 12

  Gdyby go nie odzyskali wy już byście tam mieli swoje bazy, wy siewcy demokracji.

 • bronek_pierdola

  Oceniono 13 razy 11

  To jest tak jak z Guantanamo na Kubie, nijak amerykanie nie chca jej oddac Kubie

 • antobojar1

  Oceniono 18 razy 10

  Pompek i Trumpek robią z siebie pośmiewisko.. no ale są pod naciskiem swoich panów z Tel Awiwu..
  Obiecali Chazarom że będą mogli przesiedlić, na emeryturę, rosyjskich Żydów/Chazarów z Izraela,
  którzy jedzą wieprzowinkę, mówią po rosyjsku i świętują wszystkie sowieckie święta i rocznice, w czerwono armijnych mundurach..
  .. a tu klops.. Putinek, niewątpliwie, najwybitniejszy polityk światowego formatu od czasu
  de Gaulle'a, wydudkał ich bez jednego strzału.. a takie, nieustanne ględzenie cudaków z Imperium Dobra i Prawdy, określił tylko raz.. i krótko: "psy szczekają.. karawana idzie dalej.."

 • imek1

  Oceniono 16 razy 10

  Jakoś z naszego MSZ nie rażą aneksje dokonywane przez jedno z państw na I na Bliskim Wschodzie. Co parę lat jakieś terytoria Arabom odłączają. To państwo ma też broń nuklearną a może i termonuklearną o którą jakoś nikt z Wolnego, Demokratycznego Państwa nie pyta się.

 • extraculpamac

  Oceniono 13 razy 9

  Panie amerykański gangster, Krym był zdobyty przez Rosję i był rosyjski. I zamieszkują go Rosjanie.W ramach Ukrainy znalazł się przypadkowo.
  A od kiedy Stejtowiety zaniosły do Iraku "wolność' i "demokrację", to zginęło tam juz ponad 1 mln Irakijczyków.
  Nie wspominajac o Libii, czy Afganistanie.
  Gangster jest nie tylko podły, ale bezczelny !!!

 • sebi905

  Oceniono 13 razy 9

  kiedy USA zwrócą Góry Czarne Siuksom?Swiat nie zapomniał o cynicznych kłamstwach.O Nevadzie Szoszonom nie wspomnę,Salamance Senekom?

 • scibor3

  Oceniono 14 razy 8

  Ukrainę powinni przykroić do tzw. Banderlandu. Czyli Ukraina musi zwrócić podarunek Lenina: Noworosję i Stalina: Bukowinę. resztę podarunków Stalina: Wołyń, Lwów etc. niech sobie zatrzymają. Żeby im to w gardle stanęło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX