Nowe fakty w sprawie próby uprowadzenia boeinga. Zginął młody aktor, miał pistolet zabawkę

Młody mężczyzna chciał uprowadzić samolot lecący z Bangladeszu do Dubaju. Próba nie powiodła się, a niedoszły porywacz zmarł na skutek odniesionych ran postrzałowych po akcji antyterrorystów. Lokalne służby ustaliły nowe szczegóły wydarzenia.

Nieudana próba uprowadzenia boeinga 737 miała miejsce w niedzielę w trakcie rejsowego lotu z Dhaki do Dubaju. Jeden z pasażerów miał wyciągnąć pistolet, którym zaczął wymachiwać. Według słów przedstawiciela sił zbrojnych Bangladeszu, generała Motiura Rahmana, młody mężczyzna zażądał widzenia z premier kraju - Sheikh Hasiną. Po interwencji członka personelu pokładowego, kapitan rejsu zdecydował się wykonać awaryjne lądowanie na międzynarodowym lotnisku Shah Amanat w Chittagong.

Do akcji przystąpili antyterroryści. W osiem minut zatrzymali niedoszłego porywacza. Mężczyzna wkrótce zmarł na skutek odniesionych ran postrzałowych. Jak podkreśliły siły specjalne, w akcji nikt inny nie odniósł obrażeń. Udało się bezpiecznie ewakuować z pokładu samolotu wszystkich 148 pasażerów.

Początkujący aktor z problemami w małżeństwie

W poniedziałek śledczy ujawnili nowe szczegóły dotyczące wydarzenia. Jak ustaliła lokalna policja 25-latek nazywał się Mohammad Palash Ahmed i był początkującym aktorem. Prawdopodobnie był niezrównoważony psychicznie.

Personel lotu obawiał się, że porywacz mógł wnieść na pokład samolotu materiały wybuchowe, a niektórzy pasażerowie twierdzili, że widzieli przy nim broń palną. Jednak komisarz policji z Chittagong Kusum Dewan w poniedziałkowym oświadczeniu stwierdził, że mężczyzna nie miał przy sobie materiałów wybuchowych, a jedynie pistolet zabawkę.

Zarządzający lotniskiem Sarwar-e-Zaman w rozmowie z agencją AFP przekazał, że według dotychczasowych ustaleń Ahmed chciał rozmawiać o swoich problemach małżeńskich z premier Bangladeszu, Sheikh Hasiną Wajed, która w tym czasie odwiedzała Chittagong.

 
Więcej o:
Komentarze (105)
Nowe fakty w sprawie próby uprowadzenia boeinga. Zginął młody aktor, miał pistolet zabawkę
Zaloguj się
 • aqua7x

  Oceniono 40 razy 38

  nie ma znaczenia czy zabawke... mial pistolet... nikt nie bedzie w lufe zagladal...

 • japka_putina

  Oceniono 21 razy 21

  Jako aktor spisał się na medal. Pośmiertny.

 • artur0121

  Oceniono 15 razy 13

  No to rozwiązali jego problemy małżeńskie....żona może spać spokojnie

 • dziadwawelski

  Oceniono 14 razy 10

  U nas takich niezrównoważonych też nie brakuje jak choćby prowadzący "zabawy na wiejskiej" narkoman zwany z sarmacka "marszałkiem" ;-))))

 • eclipse97

  Oceniono 10 razy 10

  Musial grac role tragiczne.

 • siwywaldi

  Oceniono 36 razy 10

  A ja myślałem, że idioci są tylko u nas.
  Dwa lata temu podczas Balu Sylwestrowego organizowanego w stylu Ameryki lat 30-tych, pewien przebrany za Al. Capone "dowcipniś” wyszedł na parkiet z przedmiotem przypominającym pistolet wetkniętym za pasek. O dziwo personel hotelu TEŻ uznał to za żarty, które się skończyły dopiero wtedy, gdy przyjechała wezwana przez kogoś z gości policja i fest wciętego idiotę, na oczach wszystkich spacyfikowała.

  Niestety podróżując samolotem NIE RAZ podczas stania w kolejce do kontroli bezpieczeństwa słyszę rozbawionych wesołków”, prowadzących rozmowę w stylu: No jak? Wziąłeś ten pistolet i trotyl? A ja tylko życzę im, by kiedyś powtórzyli swój "dowcip” np. na lotnisku w Tel Aviv i SKOŃCZYLI tak jak ten młody chłopak.

  Pomijam już fakt, ze w naszym durnym społeczeństwie, WIELU uważa nieomal za bohaterów narodowych, bandytów, którzy za czasów PRL porywali samoloty na berliński Tempelhof

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX