Oscary 2019. Wśród największych zaskoczeń sukces brytyjskiej aktorki. Sama była w szoku

- Och, to rzeczywiście dość stresujące - mówiła po odebraniu Oscara dla najlepszej aktorki Brytyjka Olivia Colman. Jej zwycięstwo jest opisywane jako jedno z największych zaskoczeń gali. Inne to m.in. sukces "Bohemian Rhapsody", który zdobył najwięcej statuetek.

"Zimna Wojna" nie zdobyła Oscara w żadnej z trzech kategorii, za najlepszy film uznano "Green Book", a obrazem z największą liczbą statuetek jest "Bohemian Rhapsody" - to kluczowe informacje po gali Oscarów 2019. Była ona nietypowa, ponieważ nie miała jednego prowadzącego. 

Część nagród nie była zaskoczeniem. Raczej do przewidzenia było, że to "Roma", a nie "Zimna wojna" dostanie Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. Było też jednak trochę zaskoczeń. Oto niektóre z nich:

 1. Olivia Colman najlepszą aktorką pierwszoplanową
  Ta nagroda jest jest najczęściej wymieniana w amerykańskich mediach jako zaskoczenie tegorocznych Oscarów. Brytyjska aktorka, pierwszy raz w karierze nominowana do Oscara, zdobyła nagrodę za rolę w filmie "Faworyta". Film miał nominacje w aż 10 kategoriach, ale wygrał tylko w tej jednej. Poważnie zaskoczona wydawała się także także sama aktorka. - Ohh, to rzeczywiście dość stresujące - zaczęła swoje wystąpienie. Colman była wyraźnie wzruszona. Wspomniała, że sama pracowała dawniej m.in. jako osoba sprzątająca i powiedziała: każda dziewczynko, która ćwiczy swoje "wystąpienie" do telewizji - nigdy nie wiesz! 

 2. Pierwszy człowiek z Oscarem za najlepsze efekty specjalne
  Film o misji kosmicznej Neila Armstronga został nagrodzony przez Akademię Filmową za efekty specjalne. Dla niektórych było to zaskoczenie, tym bardziej, że miał mocną konkurencję w postaci filmu "Avengers: Wojna bez granic". Wielu komentujących na Twitterze spodziewało się, że to właśnie film Marvela dostanie nagrodę w tej kategorii. 

 3. "Green Book" najlepszym filmem 

  Według serwisu Variety.com niespodzianką jest zwycięstwo "Green Book" w najważniejszej kategorii - najlepszy film. Serwis opisuje, że duża część krytyków sądziła, że to "Roma" zdobędzie tę nagrodę, a w zasadzie każdy z nominowanych zdawał się mieć szanse.  4.  


  Największa liczba Oscarów dla “Bohemian Rhapsody”
  Film o życiu Freddiego Mercury'ego i zespole Queen był jednym z nominowanych m.in. w kategorii najlepszy film i - pisze Variety.com -komentatorzy spodziewali się, że zdobędzie nawet kilka statuetek. Jednak nie, że będzie ich miał najwięcej (czyli cztery: za dźwięk, montaż, montaż dźwięku i najlepszego aktora pierwszoplanowego). Inne filmy, nominowane do większej liczby nagród, ostatecznie zdobyły ich mniej - np. "Roma" wygrała w trzech z 10 kategorii, a "Faworyta" w jednej z 10. 
Więcej o:
Komentarze (10)
Oscary 2019. Wśród największych zaskoczeń sukces brytyjskiej aktorki
Zaloguj się
 • ebom

  Oceniono 6 razy 6

  Kto ją zna z innych ról, ten zaskoczony nie był, to jedna z najlepszych brytyjskich aktorek w tej chwili

 • augenthaler

  Oceniono 7 razy 5

  "Wspomniała, że sama pracowała dawniej m.in. jako osoba sprzątająca i powiedziała: każda dziewczynko, która ćwiczy swoje "wystąpienie" do telewizji - nigdy nie wiesz!"

  Oto efekt ciężkiej pracy redakcji gazeta.pl

 • zazou123

  Oceniono 4 razy 4

  Nie nie było to zaskoczenie.... byla faworytką przedoscarowych typować tak jak i Ŕoma

 • spyderman2

  Oceniono 2 razy 2

  jak zrobią film o oligarsze TW jarosławie Balbinie co 2 apartamentowce srebrne ale skromne chciał budować to wygra wszystkie Oskary bo sÓwereny będa smsy puszczać

 • azamat_bagatov

  0

  Dla mnie to zawsze będzie Sophie z "Peep show".

 • eclipse97

  0

  Polacy przed gala dostawali sracz..i , ze Zimna wojna wygra.Malo tego przydzieli juz jej 3 oskary. A skonczylo sie tak jak skonczyc musialo, wielkie gu...o. Bo tez kudy tam polskiej aktorce Kulig do tej hameryki. Bo tez to aktorka tylko na polskie podworko. Nic po zatym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX