Niemcy chcą wyrzucić Orbana z EPL. "Jego wypowiedzi są nie do zaakceptowania"

Niemieccy politycy coraz poważniej myślą o usunięciu Viktora Orbana i węgierskiej partii Fidesz z Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim. Wszystko przez ostatnią kampanię na Węgrzech wymierzoną m.in. w Jean-Claude'a Junckera.

Coraz więcej niemieckich polityków, w tym również dotychczasowi sprzymierzeńcy Viktora Orbana z bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU), opowiadają się za tym, aby partię Fidesz węgierskiego premiera wyrzucić z Europejskiej Partii Ludowej. Pomysł ten popiera również przewodnicząca Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) Annegret Kramp-Karrenbauer.

Orbana wyrzucą przez kampanię przeciwko Sorosowi i Junckerowi?

Stanowisko niemieckich polityków to reakcja na nową kampanię, którą Victor Orban rozpoczął na Węgrzech, wymierzoną w Jean-Claude'a Junckera i George'a Sorosa, którzy proponują, aby do UE sprowadzać imigrantów.

Od poniedziałku na ulicach Węgier wiszą plakaty ze zdjęciami miliardera oraz przewodniczącego Komisji Europejskiej, na których można przeczytać, że Węgrzy "mają prawo wiedzieć, co szykuje Bruksela" oraz że "UE zagraża bezpieczeństwu Węgier".

"Chcą wprowadzić obowiązkowe kwoty uchodźców. Chcą osłabić prawo krajów członkowskich do ochrony granic. Chcą ułatwić imigrację" - głosi jeden z plakatów. 

Niemieccy politycy są "mocno zaniepokojeni"

- Jesteśmy mocno zaniepokojeni, CSU i Bawaria zawsze miała dobre relacje z Viktorem Orbanem. Ale ostatnie jego wypowiedzi są nie do zaakceptowania - powiedział w piątek premier Bawarii Markus Soeder. Annalena Baerbock, szefowa partii Zielonych, powiedziała w "Rheinische Post", że oszczercze wypowiedzi Orbana wobec Junckera nie powinny paść z ust szefa partii rządzącej w jednym z państw unijnych.

Orban od dawna krytykuje Sorosa

Viktor Orban znany jest ze swojego krytycznego stosunku do Georga Sorosa. Wielokrotnie zarzucał miliarderowi, że chce zalania Europu falą imigrantów. W listopadzie 2018 roku uniemożliwił działanie na Węgrzech Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego, czyli finansowanej przez miliardera prywatnej uczelni.

Więcej o:
Komentarze (225)
Niemcy chcą wyrzucić Orbana z EPL. "Jego wypowiedzi są nie do zaakceptowania"
Zaloguj się
 • 13sw

  Oceniono 71 razy 39

  Dobry pomysł. Miejsce Fideszu czy PiS-u jest raczej w międzynarodówce komunistycznej.

 • def11

  Oceniono 47 razy 33

  "UE zagraża bezpieczeństwu Węgier" ?

  Nic prostszego, dla bezpieczeństwa z UE wystąpić.

 • kamillwawa

  Oceniono 36 razy 32

  Za chwilę szczwany lis Orban pojedzie do Berlina gdzie oświadczy że popiera Niemcy w staraniach o stałe uczestnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ oraz Nord Stream 2. Niemcy z automatu odczepią się od niego. Tak właśnie działa ten gość. Gdy ktoś tylko zgłasza pretensje, ten natychmiast deklaruje poparcie dla niego w określonych sprawach. Od lat to wychodzi a wszystcy się na to nabierają. Inaczej, dla każdego coś miłego zob. konferencja prasowa z Nataniachu w Izraelu.

 • jesiotr99

  Oceniono 29 razy 21

  wystarczy żeby niemieckie koncerny zapowiedziały przeniesienie fabryk np do Czech czy Słowację i Orban będzie od razu pierwszym euroentuzjastą

 • paseo

  Oceniono 68 razy 20

  Soros popiera spoleczenstwa otwarte,nowoczesne,dlatego zawsze byl wrogiem dla wszystkich dyktatur.Dlatego jest zagrozeniem dla orbana i dlatego jest zagrozeniem dla Kaczynskiego.I dlatego smiertelnym wrogiem PiS jest Agora i jej G.W. ,bo Soros popiera Agore.

 • bmarten

  Oceniono 37 razy 19

  Kopnąć w doopę tego węgierskiego spaślaka i szowinistę, przyjaciela Putina.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 36 razy 18

  Jak to jest możliwe, że zanim jeszcze normalni ludzie zaczną pisać komentarze to już na forum są komentarze trolli PiS??

 • fakiba

  Oceniono 39 razy 17

  Dobierze sobie kompanię z nieudaczników z pis Kempa , Brocha i paru innych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX